Güvenli okul için toplandılar

banner53

banner54

Güvenli okul için toplandılar

08 Eylül 2017 Cuma 11:30

Okul güvenliği için yetkililer toplandı

Güvenli okul için toplandılar

Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında jandarma, emniyet müdürlüğü ve belediye temsilcisinin katılımıyla okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Vali Necmeddin Kılıç ile birlikte Garnizon Komutanı Per.Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Abdurrahman Başbuğ, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, bazı daire müdürleri, il genel meclisi üyeleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, okul aile birliği başkanları katıldı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Vali Necmeddin Kılıç, yeni binyıl yolunda vazgeçilmezlerin gençler olduğunu belirterek, onların eğitiminin öneminden bahsetti.

Vali Kılıç, konuşmasının devamında, Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu, genç nüfusun dünyada çok az ülkeye nasip olduğunu, bu ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu hatırlattı. Yükselen ve büyüyen Türkiye için en önemli unsurlardan birinin de genç nüfus olduğunu belirten Kılıç, gençliğin kötü alışkanlıklardan, madde bağımlığından, uyuşturucudan korunması gerektiğini, Avrupa’da uyuşturucu ile ilgili yaşanan sıkıntılardan örnekler vererek, uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin olmazsa olmazımız olduğunu dile getirdi.

Çorum’da uyuşturucu vakasının yok denecek kadar az olduğuna dikkat çeken Kılıç, “Emniyet ve Jandarma çok dikkatli çalışmalar yaptı. Uyuşturucu tacirlerine, kan emicilere hiçbir zaman müsaade edilmemiştir.” dedi.

Devletin çocukların güvenli ortamda okumaları için tüm imkânları sağlandığını belirten ve alınan tedbirlerden de bahseden Kılıç, okulların giriş-çıkış ve bahçesinin güvenlik kameralarıyla izleneceği duyurdu.


Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Böyle anlamlı bir günün fotoğraflarını ve haberin yayınladığın için şahsım adına sana sonsuz teşekkürler ederim 3 hafta önce yorumlandı

Böyle anlamlı bir günün fotoğraflarını ve haberin yayınladığın için şahsım adına sana sonsuz teşekkürler ederim

Kişi beğendi.