Başbakan gönlümüzü aldı ama yetmez!

banner53

Başbakan gönlümüzü aldı ama yetmez!

29 Eylül 2017 Cuma 10:58

Mustafa Demirer Başbakan'ın Çorum ziyaretini yorumladı

Başbakan gönlümüzü aldı ama yetmez!

 Günün Yorumu/Mustafa Demirer

Dün gün boyu ağırladığımız Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinden müstakil havaalanı talebimiz hariç, lehimize çıkacak bazı gelişmeler oldu.

Başbakan’ın ziyaretinde sıkı güvenlik tedbirleri dikkat çekti. Bir gün öncesinde akşam saatlerinden itibaren ana cadde trafiğe kapatıldı, çok sayıda caddeye park yasağı getirildi. Çevre illerden güvenlik takviyesi yapıldı. Haliyle bu kadar yoğun güvenlik tedbiri her zaman olduğu gibi günlük hayatı, trafiği olumsuz etkiledi.

Başbakanlık Koruma Ekibi’nin kontrolünde bazı program ve ziyaretlere önceden belirlenen isim listesi alındı. Yine bazı ziyaret noktalarına sadece Ankara’dan TRT ve Anadolu Ajansı’na izin verildi. Haberler TRT ve Anadolu Ajansı kanalıyla tüm Türkiye’ye aktarıldı.

KÜLCÜ BAŞBAKAN’DAN ŞUNLARI İSTEDİ


Gelelim Başbakan’ın ziyaretinden Çorum’a çıkan artılara…

Başbakan Yıldırım’ın Belediye Başkanlığı ziyaretinde Çevre Yolu’na iki yeni köprülü alt-üst geçit, Koçhisar Barajı İsale Hattı yapım işinin 2017 Ek Bütçesine dahil edilmesi, Sağlık Müdürlüğü arsasının Kent Meydanı’na katılması için mülkiyetinin Çorum Belediyesi’ne devredilmesi talep edildi.

Başbakan’ın da bu taleplere olumlu karşılık verdiği belirtiliyor.  

BAŞBAKAN’IN SÖZLERİ VEKİLLERİ RAHATLATMIŞ

Bu arada yine belediye ziyaretinde Başbakan’ın miting alanında Çorum’a müstakil havaalanı yerine Merzifon’u işaret etmesi, yerelde ilimizi temsil eden iktidar milletvekillerini rahatlattı. Kamuoyu baskısından bunalan vekillerin Başbakan’a ‘Bizi çok rahatlattınız, teşekkür ederiz’ dediği  söyleniyor.

HAVAALANI, HIZLI TREN, KIRKDİLİM

Başbakan hem miting alanında hem de akşam düzenlenen kanaat önderleri ve STK temsilcileri ile yaptığı toplantıda, Kırkdilim’in  450 milyon lira kaynakla tünellerden geçilerek köprülü, viyadüklü otoban gibi yol olacağı sözünü verdi.

Hızlı tren hususunda da ayrıntılı açıklama yaptı.

Kırıkkale-Çorum-Samsun Demiryolu Hattı’nın 2018 yılı sonunda projesinin tamamlanacağını, ardından uygulama ve yapım işi için gerekli adımların atılacağını söyledi.

Yeni hastane ile ilgili vatandaşlardan bizzat kendisine gelen sorunların çözümü hususunda Sağlık Bakanı’na talimat verdiğini ifade etti.

Başbakan müstakil havaalanı talebimize karşılık, geçmişte olduğu gibi yine Merzifon Havaalanı’nı işaret etti. Merzifon’un bölgesel havaalanına dönüştürüleceğini, Mecitözü üzerinden kestirme yol yapılarak havaalanının mesafe olarak Çorum’a daha fazla yaklaştırılacağını dile getirdi.

Ayrıca Merzifon’un askeri havaalanı olmasından mütevellit ortaya çıkan pürüzlerin giderileceğini,  ihtiyacı karşılamayan terminal binasının modernize edilerek büyütüleceğini, Çorumlu’nun isteği doğrultusunda gerekirse havaalanı isminde de değişiklik yapılabileceğini anlattı. Ayrıca özel teşebbüs havaalanı yapmak isterse gereken desteği vereceğini vadetti.

MEVZU BİTMEDİ

Sözün özü, Başbakan Çorumlular’ın havaalanı konusunda gönlünü almaya, Çorumlular’ı ikna etmeye çalıştı.

İkna olduk mu derseniz, şahsen ben olmadım. Çorum’un  havaalanı konusunda haksızlığa uğradığı düşüncesine sahibiz. Ve sayın Başbakan güler yüzü, sıcak muhabbeti ile gönlümüzü almaya çalışsa da bizim için havaalanı mevzusu bitmedi.
 

banner9

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 13

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatansever 2 hafta önce yorumlandı

mustafa bey, kültür park'ın içinde 15 temmuz şehit müzesi denilen yeni bir bina inşaa ediliyor acaba bir bakma lütfunda bulunur musunuz adamlar yapmışlar binanın bir bölümünü şimdi ise bazı bölümlerini yıkıyorlar devletin parası mı harcanıyor? hassasiyetinizi bekliyoruz.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

valdo 3 hafta önce yorumlandı

kültür parkın içinde yer alan 15 temmuz müzesi inşaatı yaptıktan sonra bir bölümü dün yıkılıyordu. milletin parasını boşa harcayıp vatandaşa vergi yüklemesinler. basın bu durumu bir araştırsa yazıkoluyor.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Samet 3 hafta önce yorumlandı

Bence Kırkdilim oradan Hamamözü Hacıköy ve sonra ver elini Merzifon Havaalanı oh ne rahat

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatansever 3 hafta önce yorumlandı

sayın demirer, kültür park içinde 15 temmuz müzesi olacağı söylenilen inşaatın nedendir bilinmez bir bölümü tekrar yıkılmış. lütfen araştırır mısınız milletin parası boşa mı harcanıyor. birde parkta hiç güvenlik görevlisi yok yada ben görmedim ama etrafta bir sürü tekin olmayan gençler dolaşıyor 14-15 yaşında gençler sarmaş dolaş ailelerden çekinmeden oturuyor. işte külcü'nün park yapıpta güvenliksiz suça açık bıraktığı bir alan.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

valdo 3 hafta önce yorumlandı

neden buna inanmak için kendimizi zorluyoruz. gazımızı aldı milletvekillerinin elini rahatlattı gitti. olan bu. yıllarca sürecek belkide gelecek yıl unutacağımız bir vaat başka bir şey değil

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

abuzer 3 hafta önce yorumlandı

merzifon havaalanına yeni açılacak kırkdilim yolundan gidilse 15 dakikaya düşer, ne diye mecitözü'nü dolaştırıyorlar ki, inanmayan haritaya baksın, ona da inanmasa, denesin

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Murtaza 3 hafta önce yorumlandı

başbakan çorum'a hoş geldi sefa geldi.başta milletvekilleri olmak üzere herkesin gazını aldı. başbakan çevre yolundan yeni hastaneye gitseydi de sarılık kavşağındaki dünyanın 8. harikası üst geçiti ve hastanenin yanında devam eden şehir stadını bir görseydi. başbakan'ın görmesini istediklerini gösterdiniz söylenmesi gerekenleri de söyledi ankara'nın yolunu tuttu. sayın demirel'in de bahsettiği gibi "vekilleri rahatlattı"

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Arif 3 hafta önce yorumlandı

Alacaca yolunun neyi vardı Mecitözünden yol yapılıp hava alanına ek yapmaya harcanan bütçeye hali hazırda yeri vardı çorum fazlası ile hakediyor son 15 yılda yapılan seçim sonuçları çorum lunum ne kadar da haklı olduğunu görür inşallah degerlendirirse sayın başbakanımız hava alanı hakkımız alacağı z sayın millet vekillerimize herzaman hatırlatacağız

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Abdüllatif 3 hafta önce yorumlandı

Açın haritayı bakın. Bu teklif coğrafyanın kanunlarına aykırı. Şaka gibi bir şey. Mecitözü nden hçMerzifon havaalanına yol olmaz. Şayet olursa bile havaalanı yol mesafesi kısalmaz. Öyle 25 dakikaya falan düşmez. Üstelik 67 km. Den en az 75 km ye çıkar. Sayın başbakanın bahsettiği yolun Mecitözü ile alakası yoktur. Merzifon sanayisi yakınlarından kestirme yol yapılıyor ki. Yıl inşa halindedir. Bu durumda da yol sadece 5 km kısalır ve 63 km ye düşer. Bu durumda da yol 50 dakikadan 45 dakikaya düşer. Hepsi bundan ibaret olup bu sonuç çorum un acı gerçeklerindendir.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ADEM 3 hafta önce yorumlandı

havaalanı, eğer başbakanımızın dediği gibi 25 dakikaya indirilirse (bu nasıl olacak çok merak ediyorum) dediği gibi şartları iyileştirilirse bence gayet mantıklı. herhalde yorum yapan arkadaşlar havaalanı kapımızın önümde geçsin diyor, şaşıyorum doğrusu. ankara da bi̇le havaalanı en az 1 saat bilmeyen arkadaşlara duyurulur.allah aşkına biraz makul ve mantıklı olun ben de çorumluyum

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Salih bey 3 hafta önce yorumlandı

bu gitsin öyle yapar ancak Çorumlu kendi havalanı ı

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ali 3 hafta önce yorumlandı

Hayır asla, Çorum'a müstakil havalanı istiyoruz ve yapılana kadar da MHP'ye oy atacağım

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Adil 3 hafta önce yorumlandı

Aynen mustafa bey biz kendimize ait havaalanını istiyoruz bu konuda niye bu kadar inat ediliyor anlamıyorum çorum bu havaalanını fazlasıyla hakediyor. Bence vekiller rahatlamasın kimse ikna olmadı bir koca gününü coruma ayıran başbakanı bu konuda mutlaka ikna etmelilerdi bu fırsatı da kaçırdık

Kişi beğendi.