Hastanede şiddete tepki

banner53

Hastanede şiddete tepki

10 Ekim 2017 Salı 13:55

Bugün hastanede yaşanan sağlıkçılara saldırı olayı protesto edildi

Hastanede şiddete tepki

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının sağlık görevlilerine fiziki saldırıda bulunduğu ileri sürüldü.

İddialara göre, bugün sabah saat 05.00 sıralarında hastane acil servisine getirilen bir hasta, acilde müdahalenin ardından koroner anjiyografi ünitesine alındı.

Hasta yakınlarına durumun ciddiyeti ve hastanın hayati tehlikesi bulunduğuna dair bilgi verilmesine rağmen yaklaşık 30 hasta yakını bağırarak doktor, hemşire, personel ve güvenlik görevlilerine fiziksel saldırıda bulundu. Arbede sırasında Enes Bolat isimli güvenlik görevlisinin kolu kırıldı. Koroner bakım ünitesinin kapısı kırılarak tüm aletlere zarar verildi.

Sağlık Sen Çorum Şubesi yöneticileri, bugün hastane önünde basın açıklaması eylemi yaparak saldırıyı şiddetle kınadılar. Açıklamada, sağlık görevlilerinin güvenliklerini sağlanması, sağlıkta şiddetin sona ermesi için gerekli yasal çalışmaların yapılması istendi.

banner9

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yakında 1 hafta önce yorumlandı

Yakında bu kabahati işleyen hasta yakınlarının tümünün sgk hakları iptal edilecek ve hastanede sadece paralarıyla ve polis nezaretinde muayene edilebilecekler. Görsünler bakalım tüm anjio ünitesinin yıkılmasının bedeli neymiş.

Kişi beğendi.