35 öğretim üyesi alacak

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü 35 Öğretim Üyesi alacağını açıkladı.

22 Haziran 2021 Salı 13:04
35 öğretim üyesi alacak

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü 35 Öğretim Üyesi alacağını açıkladı. Alım ilanı Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlandı. Tıp Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimler Fakültesi’ne Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alımı yapılacak. Profesör, doçent, doktor öğretim üyesi kadrolarında alınacak öğretim üyeleri için ilana çıkıldı.

İşte o açıklama:

Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve bu Kanuna dayalı olarak çıkarılan ilgili yönetmelikler ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sayfasında 01.03.2021 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren “T.C. Hitit Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atama Yönergesi” kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla aşağıda belirtilen sayıda “Öğretim Üyesi” alınacaktır. Başvurular ilanın Resmi Gazetede yayım tarihi itibariyle 15 (on beş) gün ile sınırlıdır.

Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Kanun'un 5772 sayılı Kanun'la değiştirilen 23, 24 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları şartıyla;

PROFESÖR ve DOÇENT kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde çalıştırılacak olup, adayların;

Başvuru Dosyasında istenen belgeler;

-Başvuru dilekçesi;http://personel.hitit.edu.tr/akademik-personel-formlar adresinde bulunan dilekçe doldurularak yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak gösterilecektir.)
-Özgeçmiş,
- Akademik Faaliyet Puan Tablosu http://personel.hitit.edu.tr/akademik-personel-formlar - Yayın Listesi,
- 2 (İki) adet fotoğraf,
- Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
- Adli Sicil Kaydı,
- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Tıpta Uzmanlık Belgesi / Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi,
-Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini içeren dosyayı Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına 6 adet fiziki bilimsel dosya ile birlikte şahsen veya kargo ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bilimsel Dosyanın İçeriği:

1- Özgeçmiş,
2- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Tıpta Uzmanlık Belgesi / Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi,
3- Akademik faaliyet puan tablosu (akademik faaliyet puan tablosunda bulunan, Özet Puan Tablosunun bulunduğu sayfa imzalı diğer sayfalar ise paraflı bir şekilde eksiksiz doldurulması gerekmektedir.),
4- Başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi,
5- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesörler 6 (altı) adet, Doçentler ve Dr. Öğr. Üyeleri 4 (dört) adet ve fiziki dosya ve bu dosyalardaki dokümanların tamamı PDF formatında Flash Bellek’e aktarılarak oluşturulacaktır.

Not: Başvuru Dosyası ve Bilimsel Dosyalar ile birlikte Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya kargo ile müracaat etmeleri gerekmektedir, Kargoda oluşabilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru adresi: Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı Çevre Yolu Bulvarı No:10 19030 ÇORUM
Doçent Kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

Not: Başvuru Dosyası ve Bilimsel Dosyalar ile birlikte ilgili Fakülte Dekanlığına / Yüksekokul Müdürlüğüne şahsen veya kargo ile müracaat etmeleri gerekmektedir, Kargoda oluşabilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

***NOT: Başvuran adayların atanmaya hak kazanması durumunda, tüm belgelerin asıllarını ibraz etmeleri gerekmekte olup, evrakların asıllarının teslim edilmemesi halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir.

Ayrıntılı bilgi www.hitit.edu.tr web adresinde mevcuttur.

Duyurulur.

Tel: 0 364 219 20 90

Haberin detaylarına https://www.ilan.gov.tr/.../hitit-universitesi-35-ogretim...linkinden ulaşılabilir.

Son Güncelleme: 22.06.2021 14:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
has çorumlu 2021-06-23 10:05:37

ilan şartlarına bakınca yeni hoca alınacak diyemeyiz mevcut hocalar görevde yükselme yapacak

Misafir Avatar
vatandaş 2021-06-24 07:53:18 @has çorumlu

kadro almak için gelip süresini doldurup hiç bir şey yapmadan gidecekse(prof.doç.kadroları)hiç gelmesin daha iyi.en azından iş yapacak insanların önü açılmış olıur.Yabancı dil yok,bilimsel çalışma yok(başkasının yaptığına adını yazdırmak hariç)söylenecek daha çoookkkkkk şey var.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Akpdemisyen 2021-06-22 18:07:17

Aceba hangi iyi yetismis, liyakat sahibi, Akp'li yakini olan akademisyenler alinacak kadroya. Erol Kavuncu'nun hangi yegeni ya da akrabasi girecek universiteye :)

Avatar
Akpdemisyen 2021-06-22 18:59:29

Aceba hangi iyi yetismis, liyakat sahibi, Akp'li yakini olan akademisyenler alinacak kadroya. Erol Kavuncu'nun hangi yegeni ya da akrabasi girecek universiteye :)

Avatar
Akil 2021-06-22 21:06:53

Yazılan yorumlar akla zarar cidden tıp fakültesine profesör doçent geliyor ama bazı kesimler sırf bir kaç kişiyi yıpratmak için çamur at izi kalsın diyor. Allah akıl versin sizlere...

Misafir Avatar
has çorumlu 2021-06-23 10:04:29 @Akil

gelmiyor mevcut hocalar görevde yükselecek o kadar

Beğenmedim! (0)
Avatar
Hasan 2021-06-22 22:42:03

Emaneti ehline versinler yeter. Kayırmaca olmasın yeter. Liyakati esas alsınlar yeter. Yeter'lerden birini ölçü alsınlar YETER

Avatar
Özgür 2021-06-22 22:40:56

Bu kadroları Kavuncu'ya düşürmezler. Adalet olsun hepsi ak parti vekillerinin belediye başkanın en yakınları olsun önemli değil. Yeter ki adil olsun. Tek talep bu. Adalet adalet adalet.

Avatar
Bence 2021-06-22 13:35:37

Bu kadar belge gereksiz israf ne gerek var ki yani