Hitit’e destek vermeyen yok

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Milletvekili ve...

Hitit’e destek vermeyen yok

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Milletvekili ve...

29 Temmuz 2015 Çarşamba 16:53
 Hitit’e destek vermeyen yok


Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve Tufan Köse ile AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve NATO-PA Üyesi Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’u ziyaret etti.


Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu yeniden Meclis İdare Amiri olmasından dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Alkan, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Çorum ve üniversite için başarılı çalışmalara imza atılacağına inandığını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Alkan, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda üniversitede çok ciddi mesafeler katedildiğini, bu işin yeni kurulan bir koordinatörlük aracılığıyla kurumsal olarak yürütüldüğünü, üniversitenin tüm birimlerinde zorunlu veya seçmeli olarak İSG dersinin verilmeye başlanacağını, uzun zamandır oldukça başarılı bir şekilde Çorum ve bölgede İSG kurslarının düzenlendiğini belirterek, işyerlerinde İşveren veya işveren vekili tarafından yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerine ilişkin Yönetmelik kapsamında gerekli eğitimlerin uzaktan eğitim ile ve Çorum TSO işbirliğinde  verilebileceğini, bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin yapılması konusundaki desteklerini beklediklerini aktardı.


Kendisinin yakından takip ettiği Alaca MYO’nun kısa zamanda büyük gelişmeler kaydettiğini, bu sene yeni açılan bölümlerle birlikte 300’e yakın öğrenciye ulaşılacağını belirten Alkan, Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik tarafından yeni kampüs alanında yaptırılan binaların teslim aşamasına geldiğini ve senatotarafından yüksekokulun adının ‘Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu’ olarak değiştirilmesi konusundaki teklifin uygun görüldüğünü ifade etti.


Üniversitelerin, illerin gelişiminde büyük bir öneme sahip olduğunu, bu anlamda Hitit Üniversitesi’nin de Çorum ve Çorum’u seven herkesin ortak değeri ve paydası olduğunun altını çizen Alkan, üniversitenin sadece nicel değil, nitel olarak da hızlı bir büyüme ve gelişme ivmesi içinde olduğunu, tüm bu gelişmelerin, hep birlikte, el-ele yapılan çalışmalarla ortaya çıktığını belirterek, desteklerinden dolayı Uslu’ya teşekkür etti.


AK Parti Çorum Milletvekili Meclis İdare Amiri Salim Uslu da, her geçen gün daha da büyümekte olan üniversite için ellerinden gelen her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


CHP Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Tufan Köse’yi de Meclis İdare Amiri olmasından dolayı tebrik edenAlkan,üniversitede yürütülen çalışmalara ilişkin genel bilgi paylaşımında bulunarak, Çorum’un her bileşeni ile yakın bir diyalog ve iş birliği içerisinde çalışmalarını yürütmeye gayret eden üniversitenin paydaşlarından aldığı desteklerle hızlı bir gelişim kaydettiğini belirtti.


Üniversitenin gelişiminden ve her anlamda şehirle bütünleşmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Tufan Köse de, üniversitede yaşanan olumlu gelişmeleri yakından ve büyük bir memnuniyetle takip ettiğini ifade ederek, üzerlerine düşen her türlü katkı ve desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.


Rektör Prof. Dr. Alkan, AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve NATO-PA Üyesi Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı’ya yapmış olduğu ziyarette ise, üniversitenin fiziki altyapısındaki eksikliklerin giderilmeye başlandığını, yılların sorunu olarak sunulan kampüsün artık gündeme bile gelmediğini, bu seneki gördükleri ilgiden çok büyük bir mutluluk duyduklarını, yabancı öğrenciler, DGS ve diğer geçişlerle birlikte öğrenci sayısının16 bini aşacağını belirtti. Alkan, gelinen bu seviyeye hep birlikte, el-ele verilerek yapılan çalışmaların sonucunda ulaşıldığını ifade ederek, başta bütçe konusu olmak üzere tüm desteklerinden dolayı Bağcı’ya teşekkür etti. Üniversiteyi bu sene kazanan yaklaşık 3 bin 700 öğrencinin, yaklaşık yüzde 70’inin Çorum dışından geleceğini belirten Alkan, barınma konusunun Çorum dışından gelen öğrenciler için oldukça önemli olduğunu, özellikle ilçelerdeki KYK yurtlarının yapılması konusundaki yakın takip ve desteklerinin çok önemli ve anlamlı olduğu nu kaydetti.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çorum Milletvekili  Bağcı da, her geçen gün üniversitenin daha da güçleneceğini ve her türlü projesine destek olacaklarını ifade ederek, Rektör’e teşekkür etti.


AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’u ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Alkan, artık üniversitelerin kapılarını herkese açmak zorunda olduğunu, sahip olduğu bilgi birikimini içinde yer aldığı topluma aktarmasının beklendiğini ifade ederek, geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun üniversiteye yaptığı ziyaretin bu anlamda çok önemli olduğunu söyledi.


Rektör Alkan’ın göreve geldiği günden beri birçok ortak çalışmayı birlikte gerçekleştirdiklerini, bundan sonrasında da ortak çalışmalarının devam edeceğine inandığını belirten  Milletvekili Kurt ise,  Çorum’a ve Çorumlu’ya birçok katkı sağladığını, Çorum’u ve üniversiteyi bir marka haline getirmek için her kesimle ortak iş birliği yaptığını dile getirdi. Bakanlık ile üniversite arasında nelerin yapılabileceğinin ele alındığı görüşmede, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile birlikte  Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Seçil Türksoy tarafından Çölyak Hastaları için yapılan projeler ve diğer çalışmalar ele alındı. Görüşmede ayrıca geçici koruma altındaÇorum’da bulunan göçmenlerle ilgili üniversite ile birlikte yapılacak çalışmalar ele alınarak ortak  projelerin geliştirilmesi kararı alındı.Son Güncelleme: 29.07.2015 18:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110