Başkan'dan 'hodri meydan'

Belediye Başkanı Aşgın Yeni Çorumspor konusunda, 'Madem öyle susmuyorum, açıklıyorum" dedi.

Başkan'dan 'hodri meydan'

Belediye Başkanı Aşgın Yeni Çorumspor konusunda, 'Madem öyle susmuyorum, açıklıyorum" dedi.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:56
Başkan'dan 'hodri meydan'

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Yeni Çorumspor Kulübü’ne ilişkin soruya, “Madem sordunuz, suskunluğumu bozuyorum. Madem sordunuz. Kimse bizim bu konuda samimiyetimizi sorgulamasın. Bize yüklenenlere 'hodri meydan' diyorum." dedi.

HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN

Millet Kafe’de düzenlediği toplantıda, Yeni Çorumspor’a Belediye desteği ve Kulüp eski Başkanı Fatih Özcan’ın sözlerine ilişkin soruya Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Suskunluğum asaletimdendir diye bir cümle var, suskunluğumu bozuyorum. Dosyayı getirin” diyerek şunları söyledi: “Fatih Özcan'ın basın toplantısını izlemedim, ama haberim oldum. Ancak üzüldüm. Bir kadirşinaslık beklerdik. Kanuna göre, Belediye  amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapar ve gerekli desteği sağlar. Belediye Başkanı profesyonel spor kulüplerine başkanlık yapamaz ve yönetimde olamaz. Ben Belediye Başkanıyım, görevimi yapacağım. Çorumspor Başkanı da kendi işini. Çorum Belediyesi 2018 yılı Sayıştay Raporu şöyle: Belediye’ye ait kamyoncular garajının spor kulübüne ihalesiz olarak verilmesi mümkün bulunmamakta, bu yerle ilişkin işgal ücretinin tahakkuk ettirilmesi gerekmekte, izinsiz yapılan kira sözleşmelerinin iptal edilmesi istenmektedir. İdare tarafından inşa edilen spor tesisinin spor kulübüne bedelsiz devredilmesi, mevzuat hükümleri çerçevesinde Belediye’ye ait bir taşınmazın 3. Şahıs olan bir spor kulübüne bedelsiz devri mümkün değildir. Halil İbrahim Aşgın bu raporlara rağmen Çorumspor’u burada bulunduramaz. Sayıştay, kamyon garajı ve tesisi ücretsiz veremezsin diyor. Biz bu tesisi babamız için yapmadık. Çorumspor kullansın diye yaptık. Halil İbrahim Aşgın yeni başkandır, yoğurt yiyişi de, tarzı da farklıdır. Ben belediye başkanı olarak kendi işimi yapacağım. Çorumspor Başkanı da kendi işini yapsın.

BİZİM ÜZERİMİZDEN ÇORUMSPOR'U SİYASETE ALET EDİYORLAR

Ahmet Sami Ceylan vekilim ve Fatih Özcan adaylık sürecinde bir araya geldik. Bir yazıyı imzalamamı söylediler. Biz bunları CHP adayına söyledik. MHP adayına söyledik, imza atacaklarını söylediler. Sen de imza at dediler. Ben atamam dedim. Belediye’nin durumunu bilmiyorum. Halil İbrhaim Aşgın için söz senettir. Bilmediğimin peşine düşmem. Bekara karı boşamak kolaydır. Nasip olur kazanırsam, Çorumspor ortak paydamızdır, yasal mevzuat çerçevesinde elimden geleni yaparım dedim. Bende dalavere yok. Kamuoyu herşeyi bilecek. Benim dönemimde böyle bir şey olmaz. Yapacaklarımı net söylerim. Oturur konuşuruz herşeyi. Eksik varsa tamamlarız. Çorumspor tartışmalarının sadece Belediye ve Aşgın üzerinden yapılması Çorumspor’u siyasete alet etmektir. Bu doğru değildir. Özcan’la ilk tanışmamda kendisinin ülkücü olduğunu, ama bu seçimlerde Özgür Kılıç’ı destekleyeceğini söyledi. Olabilir, kendi tercihidir. Saygı duyarım. Ama şu an yapılan siyasettir. Çorum Belediyesi üzerinden AK Parti’ye yapılıyor.

İFTİRA ATANLAR VE KÜFREDENLERLE MAHKEMEDE HESAPLAŞACAĞIZ

Bir kısım medya oraya altına nasıl küfrettireyim düşüncesiyle Belediye Başkanı ile ilgili cümle yazıyor. Eleştirebilirsiniz ama hakaret ve ahlaksız varsa, onların yargıda hesabını tek tek soracağım. Mahkemede dertlerini anlatsınlar. Burda hiçkimsenin Çorumspor üzerinden Halil İbrahim Aşgın’ın samimiyetini sorgulamaya, siyasi operasyon yapmaya hakkı yoktur. Belediye, AK Parti ve Aşgın yıpratılmak adına Çorumspor siyasete alet ediliyor. Çorumspor’u siyasete alet etmeyen birkaç isim varsa o da Halil İbrahim Aşgın’dır. Çorumspor’un siyaset malzemesi olmasını istemediğim için son maça yalnız gitmedim. Bütün siyasi parti temsilcilerini bizzat aradım ve birlikte şen şakrak gittik. Çorum tarihinde böyle bir şey yok. Oraya gittik. Tuncay Yılmaz, siyaseten bazen haklı, bazen de haksız bizi eleştiriyor. Ordaki el çarpışmamış bile siyasi malzeme yapıldı. O benim orda kardeşimdir.

İŞADAMLARIMIZ, STK'LAR NERDE?

Çorumspor eğer Çorum’un ortak paydasıysa bu mevzuları bıraksınlar. Çorumspor bütün Çorumlular’ın. Milletvekillerimiz iktidarı ve muhalefetiyle, esnaf odası başkanlarımız, işadamlarımız nerde? Niye sadece Çorum Belediyesi ve Aşgın’ın desteği tartışılıyor? Sosyal medya üzerinden basın açıklamalarıyla, medyaya verilen birkaç röportajla, Ankara’da yapılan toplantılarla kulüp yönetilmez. Tüm herkes yöneticileri, sivil toplum kuruluşları herkes toplanacak. Eğer Çorumspor üzerinden siyaset yapmak düşünceleri yoksa, bazılarının ipini çekecekler. İpleri ellerinde tutanlar ipleri geri çekecekler. Çorum Belediyesi olarak yasal zemin içinde, ahlaki, etik kurallar içinde her türlü desteği yapmaya devam edeceğiz.

TEŞEKKÜR ETMİYORSUNUZ, BARİ SUSUN!

Belediye üzerinden ufak kasaba politikacılığını bırakın. Halil İbrahim Aşgın bir şey yapmadı diyenlere hakkımı helal etmesem, ahirette epeyi bana bir sevap yazılacak. BELTAŞ üzerinden 1 milyon 500 bin TL’lik sponsorluk anlaşması 31 Mart’tan önce Şubat ayında yapıldı. Fatih Özcan ilk görüşmemizde, 'bu sponsorluk anlaşmasını siz imzalamadınız, ödemeyebilirsiniz' demiştir. Ama ben devlette devamlılık esastır düşüncesine sahibim. Böyle dalavere işleri sevmem. Ve onu ödeyeceğim dedim. KDV dahil 1 milyon 750 bin lira Halil İbrahim Aşgın tarafından ödenmiştir. Sosyal Yardımlaşma’ya borcumuz duruyor ama biz Çorumspor ortak paydamız diye bu ödemeyi yaptık. Ahmet Ahlatcı kıymetli bir işadamımız. 1 milyon 500 bin lira verdi diye onlarca, yüzlerce teşekkür ediliyor. Bizim üzerimize vazife olmamasına rağmen, ödemeyebileceğimiz halde ödedik. Teşekkür etmiyorsanız bari susun!

KULÜP BAŞKANININ KİM OLDUĞU BENİ İLGİLENDİRMİYOR

Tesisleri ve otobüsleri sembolik bir bedelle ihaleye çıkacağız. Sembolik bedeli de ben karşılayacağım. Çorumspor’la ilgili Çorumspor’un cebinden bir para çıkmayacak. E derdin ne öyleyse? Yasal zemin bu. Sayıştay’ın eleştirisini de gidereceğiz. Başkanı istifaya falan zorladığım söyleniyor. Allah’tan korkun. Asla bir dalaverinin içinde olmam. Sivil toplum başındaki isimleri belirleme hevesi içinde değilim. Ben kimseyle küskün değilim. Fatih Özcan’a da yaptıkları için teşekkür ediyorum. Peşinen hakkımı helal ediyorum ama iftira ve hakaretlere dair mahkemede görüşeceğiz. Benim umurumda değil kimin başkan olduğu. Fatih Özcan da başkan olsa başımın üstünde yeri vardır. Delegeler kime karar verirse, hepsinin başımın üzerinde yeri var. Başkanlık falan derdim yok. Bunu söyleyenler varsa iftira ediyor. Çorumspor’da başkanın kim olacağına delege karar verir. Ben oralı değilim ki. Ben tesis ve otobüslerle ilgili yapmam gerekeni yapacağım.

ONLAR İSTEMESE DE ÇORUMSPOR'A DESTEK OLACAĞIZ!

Yeni Stadyumla ilgili yazışma ve görüşmelerimiz devam ediyor. Onu Çorumspor için yaptık. Yorum yapanlar ellerini vicdanlarına koysunlar. Bizim adaylık sürecimizde ilk görüşmemizde BELTAŞ’ın ödemesini tamamen yaptık. Zeki Gül’ün üst lige çıkılırsa prim verileceği sözünü hatırlatıyorlar. Zeki Gül şimdiye kadar bununla ilgili bir şey söylemiş değil. Fatih Özcan bunu bana söylemiş değil. Çorumspor yönetiminden böyle bir şey söylemiş değil. Bir gazete yazıyor. Ortada net olarak bir anlaşma var. Fatih Özcan bana ödeme diyor. Ben ödüyorum. Prim ödeme imkanımız, sorumluluğumuz yok. Adalet, hakkaniyet, insanlık bana böyle bir şey yüklemiyor. Samimiyseler Çorumspor’u bütün katmanlara yaymaya, bir üst lige çıkarmaya hep birlikte oturacağız, Vali Bey, milletvekilleri, işadamları hep birlikte oturacağız. Herkesten katkı alacağız. Bu şehir 1.5 milyonu toplayamıyor da Çorum Belediyesi’ne, Halil İbrahim Aşgın’a vuralım diyorlarsa onlar siyaset yapıyor. Çözüm düşünüyorsak bunları yapacağız. Parayla manşet attırarak alta küfürler yazsınlar diye bu samimiyetsizlik. Çorumspor Saat Kulesi gibi bizim ortak değerimiz. Onlar ne derse desinler, ne kumpas yaparsa yapsınlar ben Rabbime ve hemşehrilerime güveniyorum. Onlar istemese de biz Çorumspor’a destek olacağız. Bugüne kadar Çorumspor zarar görmesin diye konuşmadım, sustum. İstediklerini yapsınlar dedim. Onlar istemese de ben Çorumspor’a yasal mevzuat çerçevesinde yardım edeceğim. Onlar istemese de Çorumspor bir üst lige çıkacak. Hepsini çözeceğiz. Çorumspor başkanı kim olursa olsun, bütün destekleri yasal zemin içinde yapacağız. Üst liglere yükselmesinin tek çaresi tüm Çorum’un takımı olmasıdır. Tek çaresi en kısa süre içinde hepimizin, tüm Çorum’un Çorumspor davetini ilan etmeli. Nerde olursa olsun orada bir araya gelip toplantı yapmamızdır. Hepsini konuşmaya varım. Siz de samimiyseniz, varsanız, hodri meydan!”

Son Güncelleme: 19.08.2019 11:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sezer 2019-08-17 12:18:40

Sayın başkan tek bir soru soracam:Bu stadı bitirmek için yada devretmek için siz milletvekilleri neyi bekliyorsunuz.Çabalasanıza.Sezon açılacak umurunuzda değil.Çorumspor 3.lige düşünce mi stat açılacak.Bu kadar tembellik olmaz.Vekiller ve siz çok tembelsiniz çok.Sayın külcü olsaydı emin olun bu stat çoktan bitmiş idi.

Misafir Avatar
crm 2019-08-19 08:32:09 @sezer

ağzım var diye konuşmuşsun. bi araştırsaydın yeni stadın durumunu...

Beğenmedim! (1)
Avatar
İskilipden 2019-08-17 12:49:22

Takım liğ atladı. Nedir bu daha sezon yeni başlayacak moral motivasyon bitirdiniz. Başkan değilsen sus olmuyor! ilimiz ilçelerimiz fb gibi kampanya başlatalım isteyen yardım yapabilir isteyen yapmaz.
Futbolcu arkadaşlara başarılar dileriz.
Takımı bitirmeyin yapacak çok iş var üst liğler bizi bekliyor

Avatar
İşin aslı 2019-08-17 13:20:38

F.Ö. reklam yapıyor.Medya olmayın.

Avatar
Corumlu 2019-08-17 12:34:08

Kardeşim 1 .5 milyon devletin parasıdır. Neden futbolculara verilsin. Güreşçiler, atletizimciler, basket veleybol vs bir sürü spor dalı var çorum da . Hatta bilinmese bile onların için den ulusal yerel ve dünya çapında madalya kazananlar da var.onlar in da hakkı o zaman. Altın madalya kazana n tenis ci ye de ev araba versin belediye o zaman . Böyle birşey yok. Sponsor , store, spor toto dan gelen para ile bütçe olustur.ayagini yorganına gore uzat. Ilk günden beri o yapılmıyo bu olmuyo die sızlamakla olmaz bu işler.

Avatar
tolga 2019-08-17 12:56:37

Belediye başkanı haklı..

Avatar
boş dinlerim 2019-08-17 14:34:01

sayın başkan bütün türkiye de ki belediyeler spor kuluplerıne destek olurken sayıştay yok kanun yok çorum beledıyesınde var. kardeşim delikanlı gibi çık ben çorumspora para mara vermem de kıvırma. vefaspora yardım edecem ben de. 11 yıl sonra yıyıcı yonetıcılerden arınmıs efsane bı baskan takımı cıkarmıs. sen hala hak hukuk dıyosun madem okadar hak hukuktan bahsedıyosun kendı işletmende kı işkurla alakalı davaın durumunu bi açıkla başkan. sütten çıkmış AK kaşık profili çizme burada. sen görev sürenin sonunu göremezsın bakın görun.

Avatar
Davud 2019-08-17 14:48:02

Sivasapora bakın Sivasa ne kazandırmış görürsünüz Çorumspor'u sadece futbol takımı gibi düşünmeyin Akılcı davranırsa Kentin gelişiminde tanıtımında ve ekonomisinde çok önemli bir katkı yapabilir

Avatar
Ali 2019-08-17 15:21:34

Sayın Külcü yapmasaydı o stadı Çorum rüyasın da görürdü.Kimse de yapamazdı.Nokta