Hukukçular Derneği’nden tepki

Genel Başkanlığı’nı hemşehrimiz Cavit Tatlı’nın üstlendiği Hukukçular Derneği, Cumhuriyet gazetesi ve...

Hukukçular Derneği’nden tepki

Genel Başkanlığı’nı hemşehrimiz Cavit Tatlı’nın üstlendiği Hukukçular Derneği, Cumhuriyet gazetesi ve...

17 Ocak 2015 Cumartesi 16:01
 Hukukçular Derneği’nden tepki


Genel Başkanlığı’nı hemşehrimiz Cavit Tatlı’nın üstlendiği Hukukçular Derneği, Cumhuriyet gazetesi ve yazarları Ceyda Karan ile Hikmet Çetinkaya hakkında suç duyurusunda bulundu. Çağlayan Adliyesi önünde düzenlenen tepki eylemine Özgür Der’in yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek verdi.


Eyleme katılanlar Cumhuriyet gazetesi ve yazarları Ceyda Karan ile Hikmet Çetinkaya hakkında suç duyurusunda bulunu, Peygamberimize yönelik saldırıları protesto etti.


Çok sayıda avukatın da destek verdiği eylemde Peygamberimize hakaret tel’in edildi.


“Bir Ruh Bid Dem Nefdike Ya Resul!”, “Ceyda Hikmet Hesap Verecek!” “Resule Uzanan Eller Kırılır!” “İşbirlikçi Hainler Hesap Verecek!”, “Fikir Değil İslam’a Saldırı!”, “Baas Sözcüsü Hesap Versin!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğemez!”, “Tevhid, Adalet, Özgürlük!” sloganları atan grup, Peygamber düşmanı yazarları telin etti.


Hukukçular Derneği Genel Başkanı Av. Cavit Tatlı, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “(Ey Muhammed!) Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiya, 107)


Son Günlerde Fransa’da yaşanan bir takım olaylar bahane edilerek, en kutsallarımıza aşağılık bir şekilde tüm dünyada topyekûn saldırı düzenlenmektedir.


İnsan hakkı ve demokrasi kavramlarının içine sıkıştırılan ama asıl amacı ve hedefi İslam ve kutsalları olan bu saldırıları şiddetle reddediyoruz.


Modern dünyanın temsilcisi olarak görülen fakat yeryüzünde bozgunculuğun ve ifsadın temelini oluşturan emperyalist devletlerin tüm dünya coğrafyasına kan ve gözyaşı götürdüğü tartışmasızdır.


İkiyüzlü ve sahtekâr dünya, işgal ettiği yerlerde ya da işbirlikçileri eliyle öldürülen milyonlarca Müslüman için en ufak tepki dahi göstermezken, bugün yaşam hakkı, ifade özgürlüğü kavramlarıyla Müslümanlar üzerinde baskı kurmaya çalışmakta, faşizmin her türlüsüne izin vermektedir.


Tarihi boyunca faşizmin yanında saf tutmuş, katliam ve yok etmenin savunucusu olmuş cumhuriyet adlı gazete de içinden çıktığı halkın inançlarına saldırmayı her seferinde görev bilmiş ve dün de bu görevinin gereğini yapmıştır.


Hem kurumsal olarak hem de Ceyda Karan, Hikmet Çetinkaya adlı gazetecileri vasıtasıyla, sevgili Peygamberimizi tasvir eden, asla kabul edemeyeceğimiz karikatürleri yayınlamışlardır.


Yine tek kutsalları hocaları olan, imanlarının önüne nefretlerini koymuş uluslararası yapıların yerli taşeronları, gazeteleri ve gazetecileri vasıtasıyla peygambere hakaret edenlere sahip çıkmakta, yanlarında olduklarını açıkça ilan etmektedirler. Hiç şaşırmadığımız bu durum karşısında da onları bu ülkenin saf ve temiz duygulu insanlarına havale ediyoruz.


Şu bilinmelidir ki Sevgili Peygamberimizin tasvir edilmesi asla kabul edemeyeceğimiz bir durumdur.


Bizler hukuki olarak inançlarımıza yapılan bu saldırının gereğini yapmakla birlikte, manevi takipçiliğimizi de ısrarla sürdüreceğiz. Çünkü Peygamberimiz bizim en sevgilimiz, çok şeyimizdir.


Kuranı Kerim’de Ahzap Suresi 40. Ayette buyrulduğu gibi “Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.”


Ve son olarak diyoruz ki;


“De ki: Ey kâfirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana.”
Son Güncelleme: 17.01.2015 16:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hadi oradan 2015-01-19 10:38:48

cami bombalayan, kabeyi yıkacağız diyen müslümanlara. bakara makara diyenlere ses çıkaramayanlar topluluğu. b u iş şuna benziyor. kendi evinin önü pis olan birinin komşusunun evinin önünü görübde niye temizlemiyorsun demeye benziyor... önce kendi evinizin önündeki pisliği temizleyin. hadi oradan riyakarlar

banner110