Masaya vurduğumuz yumruk Ayasofya ile sınırlı kalmayacak

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, 15 Temmuz ve Ayasofya kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Masaya vurduğumuz yumruk Ayasofya ile sınırlı kalmayacak

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, 15 Temmuz ve Ayasofya kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz 2020 Çarşamba 13:52
Masaya vurduğumuz yumruk Ayasofya ile sınırlı kalmayacak

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “15 Temmuz’da içimizdeki hainlere karşı verilen mücadele, damarlarımızdaki asil kanın, göğsümüzdeki sarsılmaz imanın güçlü bir tezahürü olarak kendini göstermiş ve tüm dünyanın önünde bir hayret ve ibret vesikası olarak tarihteki yerini almıştır. Bu topraklarda ameliyat yapmak artık kimsenin harcı değildir” dedi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan milletvekili Erol Kavuncu, gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. 15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın devletimizin işgali, aziz milletimizin esareti ve Türk demokrasisinin baltalanmasına yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayan milletvekili Kavuncu, “Milletin tankı, tüfeği, savaş uçağı milletimizi hedef almış; bu badireyi atlatmak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde topyekûn destansı bir direnişle mümkün olmuştur. 15 Temmuz’u bir varoluş gününe dönüştüren 251 şehidimizin ruhu şad olsun. 2 binden fazla gazimize ve göğsünü bu hayasızca akına siper eden aziz milletimize minnettarız. 4 yıl önce sokaklarda, boğaz köprüsünde, hava sahamızda içimizdeki hainlere karşı verilen mücadele, damarlarımızdaki asil kanın, göğsümüzdeki sarsılmaz imanın güçlü bir tezahürü olarak kendini göstermiş ve tüm dünyanın önünde bir hayret ve ibret vesikası olarak tarihteki yerini almıştır” diye konuştu.
“Bu topraklarda ameliyat yapmak artık kimsenin harcı değildir” diyen Kavuncu, “Türkiye kendi göbeğini kendi kesecek duruma gelmiştir, sindirilemez ve yıldırılamaz bir konumdadır. Öldürmeyen darbe güçlendirir, düsturuyla Suriye’de, Akdeniz’de ve Libya’da güçlü ve bağımsız Türkiye’nin oyun kuruculuğu bölgenin en göze çarpan gerçeği olmuştur. Salgın sürecinde de ülkemizin gösterdiği performans ve yüklendiği misyon ülkemizin gücünü göstermiştir. Bu zorlu süreçte devlet millet kaynaşmasının en güzel örnekleri tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir” ifadelerini kullandı.
AYASOFYA BAĞIMSIZLIK SEMBOLÜ
Tüm bunları küresel vesayet odaklarına rağmen gerçekleştiren Türkiye’nin, asıl gücünü 86 yıldır içimizde bir sızı haline gelen Ayasofya Camiine vurulan zincirleri kırarak gösterdiğini kaydeden Kavuncu, “Ayasofya bizim için 567 yıllık bir fetih ve bağımsızlık semboldür. Doğunun Batıya, İslam medeniyetinin Bizans’a galebesinin sembolüdür. Bir çağ kapatıp bir çağı açmamızın sembolüdür. fethin ve Fatih’in sembolüdür. Ayasofya’yı cami olmaktan çıkarmak kimliğimizi, tarihimizi, medeniyetimizi, manevi kodlarımızı inkâr etmekten başka bir şey değildir. Cami vasfını kaldırarak 86 yıllık fetret dönemine mahkûm edilen ve küresel güç odaklarının hedefi oluruz korkusuyla kimsenin dokunamadığı Ayasofya miti, bir samimi, bir cesur, bir kararlı duruşla yerle bir olmuş ve çok şükür ki Ayasofya’nın zincirleri kırılmıştır. Bu kararla adeta aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi bayram sevinci yaşamıştır. Aktif iç ve dış politika ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hızlı karar süreçleri meyvesini bu konuda da vermiştir. Hükümetimiz milli iradenin talepleri ve istekleri ile devletimizin âlî menfaatleri doğrultusunda kararlar vermektedir. Bu çerçevede Ayasofya Camii’nin yeniden asli hüviyetine kavuşturulması da bunun açık bir göstergesi olmuştur. “Sahada izi olanın masada sözü olur” gerçeğini Ayasofya Camii açılış sürecinde ve sonrasında da görüyoruz. Aziz milletimize ve İslam âlemine hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Masaya yumruğumuzu vurduğumuz bu adımın sadece Ayasofya’yla sınırlı kalacak bir süreç olmadığını belirten milletvekili Erol Kavuncu, “İslam aleminde yürekli adımlar için ilham kaynağı olacak tarihi bir adımdır. İktidarımız milli iradeye dayanmayan hiçbir düzenlemeyi sürdürülemez görmektedir. Kamu yararı olmayan bir düzenlemede ısrarın kamu vicdanını yaralayacağı ve uygulayıcıları zor durumda bırakacağı bilincinden hareketle inşallah benzer adımlar atılmaya devam edilecektir” sözleriyle açıklamasını sürdürdü.
TÜRKİYE’YE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ
Artık kimsenin Türkiye’ye diz çöktüremeyeceğinin altını çizen Kavuncu, “Buradan bir kez daha, dünyanın tüm mazlumlarına umut, tüm mahrumlarına şefkat eli, tüm ezilmişlerine dert ortağı ve çare olmaya niyetli ve kararlı olan bu aziz milleti yok etmek ve bu vatanı bölüp parçalamak isteyen dâhili ve harici düşmanlara ve hainlere karşı, bütün kararlılığımızla mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtmek isterim. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka asla boyun eğdiremeyeceksiniz. 15 Temmuz Destanı’nı yazan şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifa diliyor, 15 Temmuz destanının yıl dönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini bir kez daha buradan lanetliyorum” dedi.
“100 yıl önce Çanakkale’de ve İstiklal Savaşında var oluş ve direniş destanı yazan aziz milletimiz, 100 yıl sonra bu coğrafyada yepyeni bir dirilişin destanını yazmıştır” diyen Kavuncu, açıklamaında şunları kaydetti:
“Sultan Alparslan’ın kapısını açtığı, Osman Gazinin direğini diktiği Anadolu evimiz, Fatih Sultan Mehmet ile yeni bir çağın inşa edildiği merkez haline gelmiştir. Tarih boyunca üzerinde yaşadığımız toprakları yurt edinme mücadelemize yüce dinimiz İslam'ın değerler manzumesi de eşlik etmiştir. Bu nedenle hem fikri planda, hem de savaş meydanlarında sürekli din ve devlet düşmanlarıyla karşı karşıya kalınmıştır. Ama her seferinde, yüreği imanla dolu her bir ferdi ile aziz milletimiz, canlarını ortaya koyarak bu toprakları vatan kılmışlar ve İslam sancağını şerefle taşımışlardır. Ayrıca İslam medeniyetinin, tarih boyunca en önemli aktörü olagelmiş aziz milletimiz, her devirde insanlığın umudu olmuştur.”
TÜRKİYE’Yİ LİDER ÜLKE VİZYONUNDAN DÖNDÜREMEZLER
Ülkemize ayar vermeye çalışanların Türkiye’yi güçlü, bağımsız ve lider ülke vizyonundan döndüremediğini kaydeden Kavuncu, şunları kaydetti;
“Siyasi, askerî, ekonomik anlamda ne zaman bağımsızlık adımı atsak Batının ayar merkezleri harekete geçmiş; sokakların karışması, dövizin dalgalanması, terörün azması ve medyanın algı operasyonu yapması ile bu adımlar sekteye uğratılmıştır. Ta ki “Zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurunda” bir lider ve ekibi iktidara gelinceye kadar... 2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bölgesel lider ve küresel aktör vizyonuyla yola çıkan AK Parti, Aziz milletimizin birçok hayalini gerçekleştirmiş olmanın onurunu yaşamış ve yaşatmıştır. Düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller birer birer kaldırılmış, 12 Eylül darbesinden ve 28 Şubat post modern darbesinden kalma yasaklar hayatın dışına itilmiştir. Eğitimdeki katsayı adaletsizliği ortadan kaldırılmış, İHL’lere ve meslek liselerine reva görülen zulüm son bulmuştur. 'Kamusal alan' dindarlar için bir kısıtlama alanı olmaktan çıkmış, özgürlükler alanına dönüşmüştür. Borç veren emir verir, anlayışıyla her ekonomik kriz sonrası ülkede atamalara bile müdahale eden İMF, AK Parti iktidarı döneminde pılını pırtısını alıp bir daha dönmemek üzere gitmiştir. Sağlık alanında İşçi, memur, esnaf, yeşil kartlı ayrımı kaldırılmış aynı hastaneden, aynı eczaneden hizmet alma imkânı sağlanmıştır. Yurt sathı duble yollarla, otoyollarla donatılmış; demir yolunda ise yüksek hızlı tren devri başlamıştır. Her ile üniversite açılmış, yükseköğretim tüm yurtta kentlerin alametifarikası olmuştur. Tüm bunlar olurken Türkiye’yi eski Türkiye modunda tutma kararlılığında olan küresel vesayet odakları terörü azdırarak, birkaç ağacı bahane edip sokakları karıştırarak, ekonomimizin sinir uçlarına dokunup göstergelerle oynayıp ülkemize ayar vermeye çalışmış ama Türkiye’yi güçlü, bağımsız ve lider ülke vizyonundan döndürememiştir. Tüm İslam coğrafyasını ateş denizine çevirmek isteyen küresel aktörler, hedeflerine ulaşmak için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri, tüm mazlumların umudu olan aziz milletimize karşı kaleyi içerden çökertmek adına içimizdeki hainleri de kirli planlarına dâhil ederek birçok terör örgütünü de harekete geçirmişlerdir”
İHA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Serkan 2020-07-16 08:24:42

Sizi gidi kılevye kahramanları Allah sizi bildiği gibi yapsın adam parmağıyla güneşi gösteriyor siz güneşe değil parmagin ucuna bakıyorsunuz ben ne deyim size

Avatar
Çorumlu 2020-07-15 20:29:03

Sm kavuncu sen bu cennet ülke İÇİN ne yaptın çorum a ülkeye ne gibi faydan oldu bir bir açıkla üniversiteden elini çek kimlere nasıl taşlarından kadro verdittirdin kimlerin kaç çorumlunun ekmeğiyle oynadınız hodri meydan hadi çık açıkla

Misafir Avatar
Coşkun 2020-07-16 12:49:03 @Çorumlu

Ver hamaset içerikli nutukları,bu sözlere inanan vatandaş coşsun,Demedi,deme!Masaya sert vurusan,masa kırılır sonra masa da bulamazsın.Borç gırtlağa gelmiş.Siz önce bu borç işine bir çare bulun.Devlet borçlu,şirketler borçlu,vatandaş borçlu.

Beğenmedim! (5)
Avatar
ifşa oldun 2020-07-16 14:28:47

Çorumluya cevap: Bu neyin kafası :)) Kardeşim iftira attın sana iki tane kapak gibi cevap verdi vekil, üstüne sana dava açtı, yok kadro verdirtmiş yok ekmeği ile oynamış. Hala neyin peşindesin, neden hedef gösteriyorsun? Senin derdin ne? Kavuncu ile kişisel hesabın mı var? Boş laf yapma kardeşim. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Avatar
Xyz 2020-07-16 07:37:16

Ab ye vize serbestisi bekliyoruz

Avatar
deli kadir 2020-07-17 00:14:21

kızlar kadroyu sen ballı emekliliği kaptın vur masaya yumruğu helal olsun sana ne güzel konuşuyorsun. senin gibi vekil bir daha gelmez bu çorum'a bayat'ın yiğit evladı. keseyi doldurmaya bak bu günler geçer. ahmet aydoğmuş gibi olursun sonra olursun olmadı olacaksın esamen okunmyacak çorum'da bu rüyada bitecek selam veren bulunmayacak sana haberin olsun din kültürü öğretmeni erol kavuncu

Avatar
Ay sof ya 2020-07-16 22:06:42

Ayasofya maya sofya sonuç itibariyle cami olarak ibadete açıldı.her kes müslüman ama camiler bomboş.Vekilimiz hameset siyasetini çok seviyor. Ilgi ve bilgi alaninda sanirim Ekonomi yok, eğitimci ama eğitim politikası yok, tarım yok, sanayi yok, sağlık yok ,adalet yok, orman yok peki ne var. Bireyin gelişimi dışında ne varsa onu dile getiriyor. Ayasofya da namaz kilinca hepimiz nur topuna doneceksek hemen gidelim hatta hiç çevresinden ayrılmayalım. Sn Vekilim genel geçer işlerle lütfen uğraşmayın. Osmanlı döneminde burası cami olarak kullaniliyordu ama osmanlı Devleti ne yazik ki bir takım gelir, geçer bakış açısından yıkıldı.Sn Vekilim elin yabancısının km lerce öteden icat ettiği ekonomi, teknoloji insanoğlunu 7 gün 24 saat esiri olduğu bir mecraya getirmiş.Kendilerine ait inanç, kültüru, sanatı, parası, yaşam tarzı toplum iliklerine kadar girmiş 2 rekat Ayasofyada namaz kilinca nur topuna dönecek mi.Sn Vekilim eğitimci olarak sendikacı kimlginizle bu toplumun emek hakkı ile eğitim standartları konusunda çalışmalar yapsanız daha faydalı olmaz mı.Sn. Vekilim hastanemizin sorunları, çiftçimizin sorunlari konusunda çözümler uretseniz.Sehirimizin imar planı üç arsa haricinde kalmadı. Şehir 5 tane mutahidin elinde kaldı. 600bintl ile 900bintl arasında daireler satılıyor. İnsanlar müstakil evlerde ikame etmek istiyor. Ucuz konut üretildiği gibi ucuz arsa üretin. İnşaat ve arsa maliyetleri çok yüksek olduğu için insanların konut ihtiyacına çözüm bulun. Sn. Vekilim diş hastanemizi bir an önce hayata geçirin. Eğitim fakültesi ni getirin. Eski hastanemizi tekrar modernize edin. Mera ve Hazine arazilerimizi çiftçimize açın. Sanayimize nitelikli büyük yatırımcılar getirin.çimento fabrikasını kamulastirin. Otopark sorununu çözün. Kentsel dönüşüme çare arayın. Göçü engelleyin. Siz bunları yapın Ayasofya 1200 lü yıllarından beri İstanbulda duruyor kimsede sirtinina alıp götüremez. Sn. Cumhurbaşkanımız da gereğini yapıp ibadete açtı. Temcit pilavı gibi isitmayin tadında bırakın.Bize memleketin her taşı lazım ama bizede çorum lazım.Her sabah uyandığımızda karşımızda Ayasofya yok ama her sabah kalktığımızda dçorum var corumun bekletileri, sorunları var. Selamünaleyküm, Aleykümselam

Avatar
Dt 2020-07-15 23:35:20

Çoruma yakışır edebiyatı kuvvetli hiç değilse :))

Avatar
mrd 2020-07-15 22:45:44

Bırakın bu işleri Sayın Cumhurbaşkanı olmasa hiçbirinizin esamesi okunmaz. Dava kim siz kim. Allah o adamı sizin şerrinizden korusun.