Afiliasyon yenilendi

Sağlık Bakanlığı ile HİTÜ Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte kullanımına yönelik protokol yenilendi.

Afiliasyon yenilendi

Sağlık Bakanlığı ile HİTÜ Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte kullanımına yönelik protokol yenilendi.

11 Haziran 2020 Perşembe 22:40
Afiliasyon yenilendi

Sağlık Bakanlığı ile Hitit Üniversitesi arasında Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yapılan Birlikte Kullanım Protokolü (Afiliasyon) yenilendi.

Yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı ile üniversitenin Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte kullanımına yönelik, 2012 yılında yaptığı işbirliğinin devam ettirilmesi yönünde hazırlanan yeni protokol, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven ile Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk tarafından imzalandı.

Rektör Öztürk, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ile yaptığı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, üniversitenin Sağlık Bakanlığı ile yaptığı işbirliği kapsamında, her geçen gün yeni hizmetleri bünyesine katarak hizmet kalitesini artırdığını belirterek, “Üniversitemiz ve Sağlık Bakanlığı arasındaki afiliasyon süreci büyük bir başarıyla yürütülmektedir. Afiliasyon sayesinde, birlikten kuvvet doğdu. Birlikte kullanım ve işbirliği sonucunda 181 öğretim elemanı ile 100’ü aşkın uzman hekimin güçleri birleşti ve Sağlık Bakanlığı-Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çok önemli atılımlar yaşandı. Bu başarıyla yürütülen afiliasyon sürecinin devam ettirilmesi yönünde adım attık” dedi.

DAHA ÖNCE YAPILMAYAN BİR ÇOK TEDAVİ YÖNTEMİ UYGULANIYOR

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Sağlık Bakanlığı ve Hitit Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen bazı açılımlara dair bilgiler de veren Prof. Dr. Öztürk, şöyle dedi;

“Türkiye’de hizmet veren 3 merkezden biri olan Diyabetik Ayak Kliniğimiz, kapasitesi ve özellikleri açısından örnek gösterilecek Kardiak Rehabilitasyon Merkezimiz, bölgeye hizmet veren Meslek Hastalıkları Polikliniğimiz, transplantasyon dışında dünyada yapılan her türlü cerrahi girişimin yapılabildiği cerrahi kliniklerimiz, asistan eğitiminde akredite olmuş Genel Cerrahi Anabilim Dalımız, EBUS ve uyku laboratuvarı gibi özellikli işlemlerin yapıldığı ünitelerimiz, diyabetik çocuklara yönelik diyabet kampı uygulamasında öncü merkezimiz, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi konusunda uluslararası düzeyde eğitimlerimiz, onkoloji hastalarına en güncel tedavileri sunabilen bölgemizde referans kabul edilen servislerimiz ve tabi ki çok sayıda bilimsel kongre ve toplantıya ev sahipliği yapılmaktadır.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, fiziksel ve teknolojik alt yapının iyileştirilmesiyle birlikte daha önce yapılmayan birçok tanı ve tedavi yöntemleri uygulanmaya başlamıştır. Halkımız, Çorum’da çözüm imkanı sunulmayan bazı sağlık hizmetleri için başta Ankara olmak üzere bölgedeki diğer illere gitmek durumundaydı. Artık kardiyovasküler cerrahi, kanser cerrahisi ve onkolojik tedaviler olmak üzere tanı ve tedavi amacıyla büyük merkezlere yapılan sevkler önlenmiş bulunmaktadır.”

PANDEMİ SÜRECİNİ BAŞARIYLA YÜRÜTÜYORUZ

Prof. Dr. Öztürk, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte kullanımına yönelik yapılan işbirliğinin, Covid-19 pandemi sürecinin başarıyla yönetilmesinde de önemli katkısı olduğunu söyledi.

Türkiye’de yeni tip koronavirüs tanı ve tedavi merkezlerinden birinin Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğuna işaret eden Prof. Dr. Öztürk, “Salgın sürecinde vaka tespiti ve tedavi hizmetleri hastanemizde başarıyla gerçekleştiriliyor. Tıp Fakültemizin tecrübeleri öğretim üyeleri ve Bakanlığımızın uzman hekimlerinin özverili çalışmalarıyla pandemi sürecini başarıyla yönetiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık alanında ülkenin geleceğe yönelik ihtiyaçlarını gidermek üzere araştırmaları yoğunlaştırmak ve sağlık sektörünün ihtiyacı olan insan kaynaklarını yetiştirmek için de büyük çaba gösterildiğini dile getiren Prof. Dr. Öztürk, “Fakültemiz 399 lisans öğrencisiyle eğitim- öğretime devam ediyor. Ayrıca mezuniyet sonrası eğitimine devam eden 62 Tıpta Uzmanlık öğrencimiz bulunuyor. hem Tıp Fakültemizin akademik kadrosuna hem de Bakanlığımızın değerli personeli ve çalışanlarına özellikle salgın sürecinde sergiledikleri özverili dayanışmadan dolayı tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Xyz 2020-06-12 00:18:10

Sağlık bakanlığı kadrolarının memnuniyet seviyesini merak ediyorum ab çalışanlarını üniversite kadrolarına erdiren mal sahibini bastıran sistem eski hastane açıldığında ab kadrolarından kimsenin burada duracağını zannetmiyorum

banner316