17 otobüsle Ankara’ya gidiyorlar

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, düzenlediği basın toplantısında, 27 Ağustos'ta...

17 otobüsle Ankara’ya gidiyorlar

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, düzenlediği basın toplantısında, 27 Ağustos'ta...

23 Ağustos 2014 Cumartesi 16:47
 17 otobüsle Ankara’ya gidiyorlar


AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, düzenlediği basın toplantısında, 27 Ağustos'ta yapılacak olan AK Parti Olağanüstü Genel Kurulu hakkında bilgi verdi.  "Hep birlikte yeni Türkiye" sloganıyla AK Parti'nin yeni Türkiye hedefinde daha büyük adımlar atacağını kaydeden Ceylan, AK Parti Kongresine Çorum'dan 17 otobüsle katılacaklarını duyurdu.


"Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı bu yolda, adayımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte yürüyüp, yeni bir Türkiye'nin hep birlikte imarı için tüm gücümüzle çalışacağız." diyen Ceylan, 12 yıl süresince her türlü kumpas ve darbe girişimlerine rağmen milletin emanetini yere düşürmeden bugünlere geldiklerini ve Türkiye'yi krizli günlerden hayal edilemeyen seviyelere taşıdıklarını aktardı.


Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, ilçe teşkilat başkanları ve belediye başkanlarının da katıldığı basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, her seçimde Çorum'dan artan oylarla halk tarafından destek bulduklarını, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Türkiye ortalamasının 12 puan üzerine çıkarak, genel merkez tarafından özellikle tebrik ve takdir edildiklerini dile getirdi.


Teşkilat mensuplarıyla teşekkürü paylaşan Ceylan, seçimlerde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirttiği basın toplantısında şunları söyledi, “Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Partimiz 27 Ağustos'ta Ankara'da 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni yapacaktır. Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'dur.


Olağanüstü kongremizde, tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bayrak yarışında emanet yeni ellere teslim edilecektir.


27 Ağustos'ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır.


AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001'de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının "yapılamaz" dediği bir çok büyük icraatı gerçekleştirdik. Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik.


Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik.


AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık, insan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk.


Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk.


Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik.


Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz.


AK Parti herhangi bir parti değildir. Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz "ben" demeden "biz" diyenlerin, "partimiz" demeden "milletimiz" diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir.


işte bu yüzden milletimiz, 2002'den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye'yi bir dünya gücü haline getirmektir.


Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Yeni Türkiye'nin kapıları ardına kadar açılmıştır.


27 Ağustos'ta yapacağımız 1. Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır.


Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir.


Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir.


AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir.


AK Parti; birliğiyle, beraberliğiyle, davasıyla, sevdasıyla ve aziz milletiyle bu yolda yürümeye devam edecektir.


1. Olağanüstü Büyük Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Hepinize ilginiz için teşekkür ederim."

Son Güncelleme: 23.08.2014 16:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110