Ahlatcı’ya cevap verdi, sorunları bir bir sıraladı

CHP  İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü'nden AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı'ya cevap verdi, sorunları bir bir sıraladı.

Ahlatcı’ya cevap verdi, sorunları bir bir sıraladı

CHP  İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü'nden AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı'ya cevap verdi, sorunları bir bir sıraladı.

21 Temmuz 2020 Salı 14:46

CHP  İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Çorum’un temel sorunlarının çözülmesi ve halkın beklentilerinin karşılanması için tüm siyasi partilerin, vali, belediye başkanı, STK temsilcilerin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirterek, “13 ilçe, 2 belde ve 749 köyümüzün içme suyu, kanalizasyon, yol ve tarımsal sulama suyu problemlerini de birlikte çözelim” çağrısında bulundu.

Mecitözü ilçesinde Şeyhler-Hıdırlık Mahalleleri ve 16 Öz Bölgesi grup yolunda yapılan çalışmalardan dolayı İl Özel idaresi’ne teşekkür eden CHP İl Başkanı Tahtasız, söz konusu yolda inceleme yaparak basın açıklamasında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya seslenen Tahtasız, “Tüm belediyeler bizim, sorunları da bizim ortak sorunumuz. Hiçbir belediyemizi diğerinden ayırmadan, eşit şekilde hizmet götürelim. Hangi partili olursa olsun tüm belediye başkanlarının ortak amacı ilçeye, halka tarafsız hizmet götürmektir” diye konuştu.

Tahtasız, CHP olarak birleştirici, sorun çözücü bir politika yürüttüklerini vurgulayarak, “Halkımız bizlerden ortak hareket etmemizi bekliyor. Halkımız sesine kulak verelim ve yıllardır çözülemeyen sorunları hep birlikte omuz omuza çözmek için bir araya gelelim” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Tahtasız, açıklamasında şunları söyledi:

“Mecitözü ilçemizde 7 km’lik Özel İdaremizin yapmış olduğu köy yolundan dolayı emeği geçen ve yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

Sayın Ahlatçı; Biz Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü olarak birleştirici, sorun çözücü bir politika yürütüyoruz.

Çorum’un ve Çorumlunun yararı için; Çorum’umuzun gelişmesi için ve yeniden Anadolu kaplanı olması için 18 yıldır çözülemeyen tren yolu, havaalanı, güney çevre yolu, Çorum içi trafik sorununun çözülmesi gerekiyor.

İstihdamı artırmak için Organize Sanayimize tramvay yolunun biran önce yapımının gerçekleşmesi gerekiyor. İmarda yapılacak değişiklikler için bugünden çalışmaya başlanmalıdır.

Ayrıca Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, STK’larımız ve Organize Sanayi yönetimimizle beraber çevre illerdeki iş insanlarımız ziyaret edilerek, Çorum Organize Sanayinde üretim yapmaları için çağırmalı ve kolaylıklar sağlamalıyız.

Altyapı çalışması hazır olan 1 milyon metrekare alanı tesisler ile doldurmalıyız.

Bunun içinde organize sanayinde altyapı için verilen kredi desteğinin üst yapı için de verilmesini sağlayalım.

Turizmin gelişmesi için Alacahöyük projesi, Boğazkale projeleri, gölün yazı projesini tamamlayalım. Alaca’daki Hüseyin Gazi Türbesini ve Sungurlu Yörüklü köyündeki 590 yıllık tarihi camiyi koruyalım.

Çorum Belediyesi’nin Çorumlu’ya daha iyi hizmet edebilmesi için yarım kalan hizmet binasını da tamamlayalım. Çorum içi trafik sorununu da birlikte çözelim.

13 ilçe, 2 belde ve 749 köyümüzün içme suyu, kanalizasyon, yol ve tarımsal sulama suyu problemlerini de çözelim.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü olarak birleştirici, sorun çözücü bir politika yürütüyoruz.

Hiç kimseyi dışarıda bırakmadan Çorum ve Çorumlu’nun yararına olan tüm projeleri çözmek için Sayın Valimizle, Belediye Başkanımızla, Milletvekillerimizle, STK başkanlarımız ve İl başkanlarımla beraber bakan ve yetkililerle görüşmeye hazırım.

Halkımız da bizden bunları bekliyor. Halkımız sesine kulak verelim ve yıllardır çözülemeyen sorunları hep birlikte omuz omuza çözmek için bir araya gelelim.”

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, beraberinde Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Mecitözü İlçe Başkanı Ahmet Bilgin, İl Genel Meclis Üyesi Özcan Çetin ve bazı partililerle birlikte Öz Bölgesi Yolunda inceleme yaptıktan sonra ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

ÖZ BÖLGESİ İL ÖZEL İDARESİ’NİN SORUMLULUĞUNDA
Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, ilçede bulunan Şeyhler-Hıdırlık Mahalleleri ve 16 Öz Bölgesi köyünü ilgilendiren grup yolunun belediyeye ait bir yol olmadığını, İl Özel İdaresi’nin kontrolünde olduğunu söyledi.
Mecitözü’nde yapılan yeni yol çalışması ile ilgili olarak Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı’nın “Mecitözü Belediyesi yapmadı biz yaptık” açıklaması üzerine basın açıklaması yapan Mecitözü Belediye Başkanı Aylar, bu yolun Mecitözü Belediyesi tarafından yapılması yükümlülüğü olmadığını, hukuki anlaşmazlık varsa da bunu mahkemelerin çözeceğini belirtti.
CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve CHP Mecitözü İlçe Başkanı Ahmet Bilgin’in de katılımı ile basın açıklaması yapan Başkan Aylar, şu ifadelere yer verdi:
“Bahsedilen yol 16 köyü birbirine bağlayan ana arter yol olup, İl Özel İdaresinin kontrolündedir.
Buradaki anlaşmazlık daha önceki su projesinin yoldan geçmesinden kaynaklanmaktadır. Önceki dönemde Belediye ve İl Özel İdaresi arasında hukuki hatalar yapılarak ana arter asfalt yol altından su geçmemesi gerekirken, bu şekilde bir protokol yapılmıştır.
Bu yolun Mecitözü Belediyesi tarafından yapılması yükümlülüğü yoktur. Hukuki anlaşmazlık varsa da bunu mahkemeler çözecektir.
Bu yolu da Çevre Şehircilik 500 bin TL, İl Özel İdaresi 250 bin ayırarak yolun devlet tarafından yapıldığını belirtmiştir. Onun için ki biz kim yapmış ise ona teşekkür ederiz. 
Devleti kurumlar yönetir, siyasi erkler temsil eder, şu anda Ak Parti yapar yarın da halk CHP’yi seçer CHP yapar. Onun için bu yolu devletimiz yaptığı için devletimize teşekkür ediyoruz. Keşke Sayın Yusuf Ahlatçı ‘Belediye yapamadı biz yaptık’ değil de ‘devletimiz bu yolu yaptı’ deseydi. Bizi inciten cümle bu olmuştur. 
Kendisine eksik veya yanlış bilgi verilmiş. Bu yol İl Özel İdaresi’nin kontrolünde olan bir yoldur. Bu yol belediyenin yolu değildir, belediyenin yolu olsaydı biz yapardık.
Doğalgazın geçtiği 50.000 metrekare yolu biz yeniden parke taşı döşedik. Biz teşekkür etmesini biliriz. Çorum Belediye Başkanı söz verdiği 450 metre yolu asfalt döktüğünde de Çorum Belediye Başkanına il başkanımla birlikte teşekkür etmesini biliriz.”


 

Son Güncelleme: 22.07.2020 10:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Horoz döğüşü 2020-07-21 16:19:46

Ahlatvıcının ebesi Tahtasızın halası ikisi birbirinin Akrabası Çorumlu bu iki aileden siyaset eleştiri sorgulama beklemesin iki burjuva kapitalist hiç bir doğrusu olmayan tek gaye sermaye artırmak yapılan horoz döğüşü halk hiç bir beklenti içine girmesin

Avatar
Tarık 2020-07-21 18:08:40

Havaalanı 2045 e olur inşaAllah

Avatar
Hala Gelmediniz 2020-07-22 08:18:18

Sayın Tahtasız
her konuşmanızda yarım kalan Boğazkale Projeleri diye söze giriyorsunuz. Hitit Köyü uçuyor dediniz 1 hafta sonu uçuyor dediğiniz Hitit Köyü uçmamış, açılışı yapılmış. Gelmediğiniz Hitit Köyü projesini dilinize doladınız. Siyaset yapacaksınız ki saygıyla karşılıyoruz, ancak görevini yapanı da siyasetinize alet etmeyin biraz saygılı olun. Bir gün gelin de Hitit Köyünü gezin, birilerinin istediği gibi konuşmayınız.