Aile beka meselesi kadar önemli

TBMM'(de gündem dışı konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, ailenin korunması ve güçlenmesinin beka meselesi kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

27 Kasım 2019 Çarşamba 15:39

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak aile hayatının korunmasına dikkat çekti.

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri münasebetiyle söz aldığını, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl Mevlidi Nebi Haftası temasını, ‘Peygamberimiz ve Aile’ olarak belirlediğini hatırlattı.

Ailenin önemine işaret eden Kavuncu, şöyle dedi; “Biz biliyoruz ki Rabbimiz; bizlerden aile kurmamızı istemiş, vedûd ismi celilinden meveddet gibi, katıksız ve karşılıksız bir sevgiyi, varlığının bir delili olarak aileye lütfetmiştir.

Bugün, bireysel, sosyal ya da küresel boyutta yaşanan bütün sıkıntıların, ya da güzelliklerin, aileyle doğrudan güçlü bir ilişkisi vardır.

Zira, daha müreffeh bir gelecek için muhtaç olduğumuz temel değerler, öncelikle ailede hayat bulacak, oradan topluma ve dünyaya huzur katacaktır.

İslam Dini; ailede adaletin, ahlakın, fedakârlığın, sorumluluk bilincinin, hâkim kılınmasını; eşlerin birbirine güven duymasını ve bağlılık göstermesini, sevincinde, kederinde paylaşılmasını istemektedir.

Zira, konfor düşkünlüğünün, bencilliğin girdabında, huzurun kaybedildiği, sevginin maddi kaygılar içerisine hapsedildiği dünyamızda, en çok aile değerlerimiz zarar görmektedir.

Maalesef günümüzde sevgi, şefkat ve rahmetin merkezi olması gereken aile, her geçen gün şiddet ve nefretin mekânı haline gelmektedir.

ilelerde yaşanan olumsuzluklar, zamanla toplumun psikolojisini de olumsuz yönde etkilemekte ve aile-toplum sarmalında hayatı kuşatmaktadır.

Diğer taraftan, aile kurumunun zayıflamasına sebep olan nedenlerin en başında, şiddete teşvik eden, gayri meşru çarpık, sapkın ilişkileri özendiren, sadakati önemsizleştiren yayınlar, gelmektedir.

Medeniyetimizden tevarüs ettiğimiz değerlerimizi yozlaştıran, her türlü söylem, ve özellikle, yazılı ve görsel medyada yapılan olumsuz yayın ve içerikler,  nesillerimizi ve geleceğimizi tehdit etmektedir.

Zira yıkmak kolay, yapmak zordur. Tek derdi para kazanmak olan yapımlar için, sadece izleyici tarafından ilgi görüyor diye, bizi biz yapan değerlerimizi ayaklar altına alan yapımlara, prim verilmesini tasvip etmek asla mümkün değildir.

Esasen, değerlerimizi, ailemizi korumaya ve güçlendirmeye yönelik yayınlar yapılması,  basın, yayın tüm medya organlarının, en başta gelen sorumluluğudur.

Dünyanın hiçbir yerinde, kendi milletinin değerlerini, kurumlarını yıpratan, örseleyen bir medyanın varlığı düşünülemez ve kabul edilemez.

Hangi açıdan bakarsak, bakalım, hiçbir gerekçe ya da meşgale, aile olmayı ertelemeye ve aileyi ihmal etmeye mazeret olamaz.

Hiçbir kariyer, meslek ya da hedef, aile olmaktan, ana/baba olmaktan daha önemli kabul edilemez. Hiçbir sorumluluk baba ya da, anne olma sorumluluğundan daha büyük olamaz.

Gerçek ‘’beka meselemiz’’ olan aile ve nesil güvenliğimiz, en az can ve mal güvenliğimiz kadar değerlidir ve dokunulmazdır.

İffet ve haysiyetimiz mukaddestir, helal dairesinde yaşama gayretimiz de mukaddestir.

Aile, hem kadının, hem de erkeğin, iffetini, saygınlığını ve haklarını koruyan en değerli kurum, en güvenli limandır.

Nesli korumak, aileyi korumakla mümkündür. Güçlü Aile, güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye’yi oluşturur.

Aile tükenirse, umutlarımız tükenir, aile tükenirse geleceğimiz tükenir, yarınlarımız  tükenir. Tarih boyunca aileyi hedef alan, kadını anne olmaktan, erkeği de baba olmaktan uzaklaştırıcı tavır, davranış ve düşünceler, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlık kabul edilmiş, bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş, hem de lanetlenmiştir.

Her türlü hastalıklı davranışlardan neslimizi korumak ise, en başta TBMM’nin, biz milletvekillerinin asli ve öncelikli görevimizdir.

Aileyi korumanın ve güçlendirmenin, ailede huzuru yaşamanın yegane yolu, Peygamber efendimizin gösterdiği değerleri ailede hâkim kılmaktan geçmektedir.

Peygamber Efendimiz tüm aile fertlerine daima şefkat, merhamet ve adaletle  davranmış, bütün ilişkilerinde insan onuruna saygıyı esas almıştır.

“Sizin en hayırlınız, eşine, ailesine karşı en hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım.” hadis-i şerifi bu hakikatin güçlü bir ifadesidir.

Son Güncelleme: 27.11.2019 15:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Atanamayan Kaliteli Eleman 2019-11-27 16:57:14

Sayın Vekil,
Madem o kadar önemli beka meselesi kadar, asgari ücretle çalışıyorum atanamayan bir ÖĞRETMENİM, evlenecek yürekli bir hatun arıyorum hadi yardımcı olun da görelim. Neyse siz maaşınıza zam isteyin yine sayın vekil, size az geliyordur. Neyse benim bayramlık ağzımı açtırmayın size ağır gelir sözlerim.

Avatar
Beka 2019-11-27 18:44:34

Nasıl yani??????

Avatar
Kader 2019-11-27 20:04:13

Zina yı neden suç olmaktan çıkardınız?

Avatar
Ahmet 2019-11-27 17:58:04

Aileyi koruyacaksak İstanbul sözleşmesi iptal edilmeli . Eşcinselliğe pirim veren milli ve manevi değerleri yok sayan bu sözleşme Ak partiye rağmen yürürlükte

Avatar
Erol Bey 2019-11-27 20:03:12

Aileye ekmek getiremiyor vatandaş sen diyorsun güç hikaye anlatma millete kendin sabah akşam kavurma bal yerken vatandaş evine ekmek götüremiyor ekmek

Avatar
mehmet 2019-11-27 20:04:18

erol hocam siz önce vaadlerinizi yerine getirin marifet sağda solda yemek içmek değil ayda 30bin tl kazanıp fakiri fukarayı görmemek değil. şakşakçılarınız bol ama vatandaşa kulak verin.

Avatar
Çorumlu 2019-11-27 22:05:03

Sn kavuncu sen hangi bekadan bahsediyosun çorumluların vebalini nasıl vereceksin hakkımız haram olsun

Avatar
Kadere 2019-11-28 18:15:27

Zina suç olmaktan 1998 yılında çıkmıştır.1998 yılında ak parti mi vardı sadet'lilerin uydurması