STK'cı aday STK'larla buluştu

AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Zekeriya Işık,  İnsani Değerler Platformu’nu oluşturan STK'larla buluştu.

18 Mart 2023 Cumartesi 13:26
STK'cı aday STK'larla buluştu

AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Zekeriya Işık, İnsani Değerler Platformu’nu oluşturan sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Akademisyen olarak görev yapan, ancak uzun yıllardır  sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak mesai veren Zekeriya Işık, yerelde sivil inisiyatifin paydaşları ile istişare etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİMİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde  ‘Türkiye için hemen şimdi’ sloganıyla başlatılan tarihin en büyük ve en kapsamlı imar, inşa ve ihya projesine Çorum’u entegre etmek zorunda olduklarını belirten Işık, kentsel dönüşümün gelecek vizyonlarının en öncelikli meselesi olacağını söyledi.

İNSANİ DEĞERLERLER PLATFORMU’NUN MİSYONU

 Işık, İnsani Değerler Platformu’nu oluşturan sivil toplum kuruluşlarının sağlıktan spora, sosyal yardımlaşmadan, eğitim ve kültür alanlarına kadar çok geniş bir sahada faaliyet yürüttüklerini hatırlattı. Işık, bunun yanında platformu oluşturan STK’ların on yılı aşkın bir süredir selamı, hayrı, hasenatı çoğaltmak, insani, dini, manevi ve kültürel değerlerimizi yükseltmek için birlikte omuz omuza mücadele verdiklerinin altını çizerek, kuruluşundan beri böylesi bir iyilik hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

ŞARTLAR SORUMLULUK ALMAMIZI GEREKTİRDİ

Işık, şöyle devam etti:

“İçinde bulunduğumuz şartlar aday adayı olmamızın en önemli etkeni olmuştur. Tüm dünyayı etkisi altına alan can kayıpları kadar küresel ölçekli sosyal ve ekonomik krizlere de yol açan Covid-19 pandemisi, son tahlilde yaşadığımız deprem ve sel felaketleri ülkemizi derinden etkilemiştir. Pandemi Sn. Cumhurbaşkanımızın riyasetinde son yirmi yılda hayata geçirilen büyük sağlık projeleriyle ABD ve Avrupa ülkeleri dâhil hiçbir yerde görülemeyen bir başarıyla atlatılmıştır. Bugün ise pandeminin yarattığı sosyal ve ekonomik etkilere rağmen Türkiye büyüme üretim, istihdam ve ihracat oranlarını artırmaya devam etmekte bu yolda mücadelesini sürdürmektedir. Deprem ve selden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, illerimizin yeniden ayağa kaldırılması da Allah’ın izniyle yine Sn. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde, her kafadan bir sesin çıkmadığı tek vücut, kuvvetli bir hükümet sistemi sayesinde olacaktır. Böylesi zor tarihi bir bir dönemde sorumluluk almayı ülkemize, milletimize karşı bir vefa borcu olarak gördüğümü açıkça ifade etmek isterim.

Diğer taraftan ulusal güvenliğimizin temini, devletimizin bekası için çok sayıda terör örgütüne karşı yürütülen mücadelenin kesintisiz sürmesi; bugüne kadar sanayi, ticaret, sağlık, imar, ulaşım, eğitim, kültür ve spor başta olmak üzere hemen her alanda yürütülen yatırımların ve planlanan yeni büyük projelerin hayata geçirilmesi; Çorum’umuzun Türkiye Yüzyılı’nda yaşanan bu büyük değişim, gelişim ve dönüşümden hak ettiği payı alabilmesi mücadelesinin bir neferi olabilmek ideali aday adayı olmamızın en kuvvetli sebeplerinden olmuştur.

HEP BİRLİKTE BÜYÜK ÇORUM İDEALİ

Bilindiği üzere Çorum, birisi başkent diğeri bir liman şehri olmak üzere Ankara ve Samsun gibi iki büyük kentin arasında bulunmakta, İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan yolların kavşağında yer almaktadır. Çorum’umuzun bu stratejik coğrafi konumunu, sanayicimizin güçlü müteşebbis yönünü daha iyi değerlendirmek, halledilmesi gereken bir takım alt yapı sorunlarımızı ve eksikliklerimizi gidermek suretiyle şehrimize daha fazla ulusal ve küresel sermaye çekmek, organize sanayi bölgelerimizin sayısını sermaye, üretim ve istihdam kapasitesini artırmak mecburiyetindeyiz. İlçelerimizin iklim, toprak yapısı, sulama imkânları bakımından bir birinden farklılıklar arz eden özelliklerini değişik alanlarda bilhassa endüstriyel bitkilerin üretimi ve işlenmesi noktasında markalaşmış, patentli orta ve uzun vadede büyük işletmelerin kurulmasına vesile kılmamız gerekmektedir. Hayvancılık alanında üretim verimliliği ve kâr marjı yüksek modern tesisleşme oranını artırmak için mücadele etmek zorundayız. Günümüzde sosyal hayatın hızla değişen ve dönüşen şartlarına karşın kentlerimizi bilhassa gençlerimizin, tüm insanımızın çeşitlenen ihtiyaçlarına daha duyarlı ve donanımlı hale getirmek durumundayız.
Hulasa şehrimize dair 10 yılı aşkın özel eğitimcilik-esnaflık, 10 yılı aşan akademisyenlik, 15 yılı bulan yöneticilik ve 20 yılı aşan sivil toplumculuk kariyerimizde biriktirdiğimiz tecrübelerle yine alanında uzman, yetkin bir kadro ile dersimize çalışmak suretiyle hazırladığımız plan, program ve projelerimizle sorumluluk almaya karar verdiğimizin altını çizmek isterim.

Gerek partimizin, gerekse şehrimizin tüm dinamiklerini kucaklamak, ortak akıl, ortak sermayemizi işe koşarak Allah’ın izniyle hep birlikte Çorum’umuzu geliştirmek, büyütmek daha müreffeh yarınlara taşımak gayesi ve heyecanı ile Cumhurbaşkanımızın sesine ses, partimize nefer, milletimize, hemşehrilerimize hizmetkâr olmak düsturuyla yola çıktık."

Toplantı sivil toplum kuruluşu başkanlarının konuşmaları ve istişare ile devam etti.

Son Güncelleme: 18.03.2023 13:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Talebesi 2023-03-18 16:40:32

Zekeriya hocayı gerek dershanecilik yıllarından gerek STK lardan gerek üniversitede öğrencilik yıllarımdan gayet iyi bilirim. Kendisi çok çalışkan olduğu gibi çevresindekileri çok çalıştıran birisidir. Bu ve benzeri birçok sebeple aday adayları kendisini en güçlü karakter olarak görüyor başarılar diliyorum. Çorum bu konuda çok başarılı inşaAllah.

Avatar
Sivil Toplum 2023-03-18 16:15:02

Zekeriya Işık sivil toplum kuruluşlarının gür sesi olacaktır.

Avatar
Haberi bı okuyun 2023-03-18 16:41:52

Haberi okumadan yorum yazmayın bak ne diyor;
Akademisyen olarak görev yapan, ancak uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak mesai veren Zekeriya Işık, yerelde sivil inisiyatifin paydaşları ile istişare etti.

Avatar
Combili Co 2023-03-18 16:46:41

İnternette google " çorum "yaz zekeriya hoca çıkıyor adam gibi adam ,

Avatar
Hocama Başarılar 2023-03-18 17:52:34

Hocam ile dershanecilik yıllarından tanışırım. Tarihi sevdiren adam derdik kendisine. Şimdide bize inşaAllah Çorum'u sevdirecektir. Yoksa benim çorum'dan hiç umudum kalmadı. Yıllardır kısır döngüde. Yolu açık olsun başarılar dilerim...

Avatar
Faruk 2023-03-18 22:31:52

Ankara da Çorumun gür sesi olacağından hiç şüphem yok Rabbim yolunuzu açık eylesin Sayın Hocam

Avatar
Komik yorumlar 2023-03-19 01:08:44

Sivil toplumlar halkın sesidir. Zekeriya Hoca'da öyle birisidir. Haberde de dediği gibi uzun süre gönüllülük esasına göre yapmıştır bu işi. Yorumlara bakıyorum da hepsi üniversiteden. Ya arkadaş hala eski yapının içine sindiremediği adamlar var demekki. 2 kişi oturmuş salla salla yorum yaz ohhh... Hocayı bilen bilir bilmeyenlere selam olsun...

Avatar
Insani olmayan degerler 2023-03-18 16:41:10

Sunlara surekli insani deger platformunu olusturan stk demeyin ALLAH ASKINA. Bunlarin neresinde insani deger, yanli , yandas bunlar. Bunlar icin tek insani deger var o da kendi cevreleri, tarikatlari , cemaatleri ve vakiflari.