TV 5’te konuştu, ‘Türkiye’nin yolu açık’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TV 5’in yayın konuğu oldu. Genel ve yerel gündemi değerlendirdi.

TV 5’te konuştu, ‘Türkiye’nin yolu açık’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TV 5’in yayın konuğu oldu. Genel ve yerel gündemi değerlendirdi.

01 Şubat 2021 Pazartesi 13:41
TV 5’te konuştu, ‘Türkiye’nin yolu açık’
banner332

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, TV5’in yayın konuğu oldu. Genel ve yerel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kavuncu, muhalefet, koronavirüsle mücadele ve aşı, partisinin kongre süreci ve teşkilatlar, Çorum’a dair yatırımlar üzerine açıklamalar yaptı.

Muhalefetin ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılaçdaroğlu’nun iddia ve ithamlarına cevap veren Kavuncu,  şöyle dedi; 
“Eskilerin bir tabiri var; ‘Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş.’ ya da başka bir ifade ile ‘Küpün içerisinde ne varsa dışına o sızar.’ derler. Son dönemde Kılıçdaroğlu klasiğini yaşıyoruz. Birileri ‘Yalandaroğlu’ diyor ona. Tabiri caizse ‘cuk’ oturuyor. Devletin valisine, kaymakamına, askerine, polisine hakaret ediyor. ‘Militan’ diyor vesaire.

Malum Çorum'un en eski binalarından bir tanesi Çorum Belediye binamız, 100 küsür yıllık tarihi bir bina. Bu tarihi binanın girişinde eski fotoğraflarda var şu an yok,  girişte tam kapının üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi, CHP yazar. Yani şunu söylemeye çalışıyorum. Birilerine militan diyorsunuz. Tek adam diyorsunuz. Antidemokratik olmakla suçluyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarihi tam tamına militandır. Tam tamına tek adamdır. O dönemde 1930'lu 40’lı yıllarda CHP İl başkanı aynı zamanda o ilin valisi, ilçenin kaymakamı, belediye başkanı, askeri, polisi, hakimi, savcısı. her şeyi, şehir CHP il başkanlığından yönetiliyor. İlin valisi de Cumhuriyet Halk Partisi, Belediye Başkanı da Cumhuriyet Halk Partisi, her şey Cumhuriyet Halk Partisi'nden soruluyor. Yani şehir Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanlığından, ya da ‘şehir kulübü’nden yönetiliyordu. CHP dönüp kendi makus tarihine baksın.
Şimdi bu düşüncede olanlar. Böyle bir geçmişe müktesebata, mirasa sahip olanlar şu anda milletin valilerine, milletin kaymakamlarına, milletin askerine, polisine, hepsinden önemlisi geleceğimizin teminatı geleceğimizi kendilerine emanet ettiğimiz öğretmenlerimize Militan diyor. Ben onları öğretmen demem diyor. Bu tamamen bir algı operasyonudur.

CHP teşkilatlarında meydana gelen (seyircilerimizin affına sığınarak ifade etmek istiyorum.) taciz, tecavüz ve rüşvet olaylarını örtmek için her hafta bir konuyu gündeme atıyorlar. Son dönemde son günlerdeki konu da ‘Devletin, Milletin valilerine militan yakıştırması yapıyor. Tabii ki buna aklıselim sahibi Cumhuriyet Halk Parti seçmeni dahil hiç kimse inanmıyor.
Bunların Anadolu'da, Çorum'da karşılığı olmadığı gibi Türkiye'de karşılığı yok. Sayın Cumhurbaşkanımız grup toplantısında da ifade ettiler. ‘Siz, bu söylemlerle toplumun yüzde yetmiş beşini karşınıza alıyorsunuz. Bunun adı ‘5. kol faaliyetidir’ ‘5. kol faaliyeti’ literatürde şöyle tarif ediliyor. Siyasal anlamda iktidara gelemeyenler yani seçimle gelemeyenler, gayrimeşru yallarla da darbeyle, savaşla gelemeyenler, gezi olaylarında olduğu gibi toplumsal olaylarla iktidara gelemeyenler, algı operasyonlarıyla toplumun maneviyatını da dejenere ederek, kutsallarını değersizleştirerek kendiliğinden bir şekilde iktidara geleceklerini zannediyorlar.

BERHAN ŞİMŞEK’İN SÖZLERİNE CEVAP

Kavuncu, CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek’in sözlerine ise “Toplumsal hafıza var, özellikle son 15-20 yıldır teknolojinin gelişmesi ile birlikte hiçbir şey kaybolmuyor, hepsi kayıt altında. Özellikle Başörtüsüyle ilgili neler yaptıkları, ne tür fecaatlerin altına imza attıkları hem eylemleriyle hem sözleri, söylemleriyle sabitken. CHP yönetimi bu zihniyetiyle, bu söylemlerle iktidara gelemeyeceğini bildikleri için sanıyorum birileri kulaklarına bir şeyler fısıldadı, son dönemde söylemlerinde dini motifler işlemeye başladılar.

Birileri 68 kuşağı olmakla öğünür. Biz de hamdolsun 78 kuşağıyız. Eski Türkiye’yi ve yeni Türkiye’yi biliyoruz. Hekimoğlu İsmail'in eserinden, ‘Minyeli Abdullah’ isimli bir film çevrilmişti, onu da hayırla yad etmek istiyorum. Başrolü Berhan Şimşek oynamıştı. Berhan Şimşek geçtiğimiz dönemde Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekilliği yaptı. Bir iki gün önce çok ilginç bir söz etmiş canlı yayında. Efendim ‘Ben de Müslümanım. İslam hiç kimsenin tek elinde değildir. Ben de cumaya gidiyorum. Cuma namazının farzını kılıyorum. Hutbeyi dinlemeden çıkıyorum. Çünkü hutbe AK Parti Genel merkezinde hazırlanıyor.” demiş. Çok ilginç. Her Müslüman bilir ki Cuma Hutbesi Cuma Namazının iki rekatlık farzından önce okunur hutbeden sonra farz namaz kılınır. Sen Cuma Namazını kılmadan çıkmışsın o zaman. Geldin kapının önünden döndün. Arka kapıdan çıktın. Bunların işi gücü yalan.”diye konuştu.

‘TARİHE ŞAHİTLİK EDİYORUZ’

Koronavirüsle mücadele ve aşı takvimini değerlendiren Kavuncu, şöyle konuştu; “Pandemi Covid salgını, 60-70-80 yıllık insan hayatının ötesinde dünya tarihi açısından gerçekten çok önemli bir olay. Tarihe şahitlik ediyoruz. Büyük bir bela, büyük bir musibet. Allah'a hamdolsun her ne kadar bu sürecin kazananı olmayacak. Belki az kaybeden çok kaybeden olacak. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti geçtiğimiz yaklaşık 1 yıllık süreçte ortaya koyduğu salgın sürecindeki politikalarıyla rüştünü ispat etmiştir. Bütün dünyaca objektif kurumlarca, kriterler çerçevesinde Sağlık sistemimizin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğu ve geçmişe yönelik alınan kararların ne kadar isabetli olduğunu sayısal verirlerle görülmüştür. Ülkemizdeki mücadelemiz, hastanelerimiz, sağlık sektörümüz, dünyaya ‘’sağlık ürünleri ihrac etmemiz bunların hepsi her şey milletin gözü önünde cereyan etti.
Hamdolsun bu süreç İnşallah tabiri caizse tünelin ucunda ışık gözüktü. Bir buçuk ay iki ay öncesine göre şu anda vaka sayısı onda bire on beşte bire düştü. Vefat sayısı çok daha az. Bu tabii dünyada böyle değil maalesef. Avrupa'da 2 ve 3. dalga bilmem kaçıncı dalga.
Türkiye'de 20 milyon aşı devreye girdi. Bu vesileyle sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz.  Rabbim onları esirgesin. Aşılama ilk olarak onlardan başladı ve bitti. Şimdi 80 yaş ve üzeri aşılamalar yapıldı. Dün açıklandı 75 ve üzeri aşılamalar başladı.

Milletvekilleri olarak bizlerde hepimiz yaş aralığı, sıramızı bekleyeceğiz sıramız geldiğinde aşımız olacağız inşallah, önce veya sonra değil. Bizim öngörümüz' en geç nisan-mayıs aylarında biz bu işi bitireceğiz. Hem aşılanmalarla hem de yerli ve milli aşımızla birlikte bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız inşallah."

KONGRE SÜRECİ VE TEŞKİLATLAR

Partisinin kongre süreci ve teşkilatları değerlendiren Kavuncu, şöyle devam etti;
“Siyasi partiler millete, memlekete hizmet etmek amacıyla kurulurlar ve yasalar çerçevesinde kurulurlar. Ama teşkilatlanmak, organize olmak çok önemlidir. Derler ki teşkilatlanmış organize olmuş birbirinden haberdar 100 kişi 1000 kişi, kuru kalabalık diyebileceğimiz yüz binlerce milyonlarca kişiden daha etkili olabilmektedir. Bu tarihi bir gerçektir. Hamdolsun her ne kadar AK Parti 18-20 yıllık bir geçmiş gibi gözüküyorsa da AK Parti bir dava hareketi olarak kökü çok daha eskilere dayanır. Cumhurbaşkanımızın 1994 li yıllardaki İstanbul'da imkânsızı başararak elde ettiği başarının temelinde teşkilatlarımızın adanmışlık ruhuyla çalışmaları vardır. Dolayısıyla AK Parti bir dava hareketi olarak yoluna devam ediyor. İnşallah büyük kongremizden önce 40 küsür ilimizle birlike, ilimizde Çorum'da da il kongremizi gerçekleştirdik. İnşallah birlik beraberlik içerisinde gelişmiş, kalkınmış, bölgesinin yıldızı büyük Çorum, büyük Türkiye için çalışıyoruz. Malum, Türkiye sadece 83 milyondan veya 786 bin kilometrekareden ibaret değil. Gönül coğrafyamız ve insanlık alemi açısından bir umuttur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yolunuza devam edeceğiz inşallah.

TÜRKİYE SADECE TÜRKİYE’DEN İBARET DEĞİL

Türkiye sadece Türkiye'den ibaret değil yani 83 milyon nüfusu 786 bin kilometrekare alanıyla gönül coğrafyamıza, mazlum milletlere ve insanlık alemi için bir umuttur. Hangi anlamda? Allah'a hamdolsun Türkiye'nin, Türklerin, Türkiye Cumhuriyeti'nin midesinde haram lokma yok. 
Ne demek istiyorum?  Şu anda dünyanın güçlü devletleri, dünyanın süper devletleri Avrupa, Amerika ve diğerleri hepsi haramla abat  oldular. Hangi anlamda? Bunlar emperyalist devletler, sömürgeci devletler. Dünya’nın geri kalanının zenginliklerini sömürerek gözyaşı üzerine, onların kanları üzerine kurulmuş medeniyettir. Neresi? Avrupa ve Amerika ve türevleri. Peygamberimiz buyururlar ki ‘Bir İnsanın midesinde haram lokma varsa 40 gün ibadeti veya duası kabul edilmez’ derler.
Bu aziz milletin midesinde gözyaşı yok, kan yok, haram yok, sömürgecilik yok. Dolayısıyla inşallah Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu Anadolu coğrafyası 83 milyon 786 bin kilometrekarelik bu alan, dünyaya umut olacak.

ÇORUM, AK PARTİ VE YATIRIMLAR

Hamdolsun biz de Çorum'da siyaset yapıyoruz. Vatanına, milletine, bayrağına bağlı kadirşinas insanların yaşadığı bir coğrafyada, Anadolu aslanları, Anadolu kaplanları diye ifade edilen bir coğrafyada yaşıyoruz. Çorum'da diğer illerimiz gibi siyasal anlamda da hep mukaddesatına sahip çıkmıştır. AK Parti'ye de sahip çıkmıştır. 5 milletvekili çıkarırken dördünü vermiştir. 4 milletvekili çıkarırken şu anda 3 milletvekilliği vermiştir. Belediye başkanlarımız vasıtasıyla, yerel yönetimlerimiz vasıtasıyla hizmetlerimiz devam ediyor. Tabii ki halkımızın beklentisi var. Güçlü Çorum güçlü Türkiye dedik.
Dolayısıyla inşallah şu anda gerek ulaşım alanında gerek genel anlamda çalışmalarımız var. Yani Hızlı tren ile havayoluyla, karayollarıyla projelerimiz çalışmalarımız devam ediyor. Sanayisiyle Anadolu kaplanları kendi ayakları üzerinde durmaktadır. Şu anda 100 küsür ülke içerisinde pandemi dönemini en hafif atlatan illerden bir tanesiyiz. İhracaata çalışıyoruz. Bizim fabrikalarımız, OSB’lerimiz ihracata çalışıyor. Sayısal veriler ortada çevre iller Samsun dâhil ihracatı en fazla olan il Çorum. Dolayısıyla ulaşım, sanayisi, sulu tarım, turizm alanında ciddi çalışmalarımız, yatırımlarımız var, devam ediyor.

DEMİRYOLU ÖNCELİĞİMİZ HAVAALANI VAZGEÇİLMEZİMİZ

Çorum özelinde şu anda belki en önemli gündem maddelerimizin en başında hızlı tren ve yük treni projemiz geliyor. Allah'a hamdolsun bizden önceki AK Parti hükümetleri döneminde karar alınmış. Bu bölgeye yani Ankara'dan Kırıkkale'den Sungurlu'dan Çorum'dan Merzifon'dan Havza'dan Samsun’a uzanan, Samsun'u Anadolu'ya Anadolu’yu da bütün her tarafa bağlayacak hızlı tiren stratejik bir öneme sahip. Türkiye'nin gelişmesi kalkınması yeni Türkiye, yeniden büyük Türkiye'nin inşası için, Çorum için bu hat çok önemli.Bu konuda Çorum olarak, bütün paydaşlarımızla birlikte, Kırıkakle, Amasya, Samsun milletvekillerimizle işbirliği yapıyoruz.
Çorum ve Samsun hattı maliyeti yaklaşık 10 milyar, eski prayla 10 katrilyon civarında. Biz diyoruz ki yani illa Kırıkkale'den bağışlasın Samsun'a kadar değil. Samsun'a gitmek için önce Çorum'dan geçmesi gerekiyor. Çorum’a kadar bir ihale edelim. Ondan sonrasını Samsun'a kadar hatta daha sonra Karadeniz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili çok ciddi adımlar atacağız, ciddi müjdelerimiz olacak hemşehrilerimize.

KARAYOLLARI YATIRIMLARI

Karayolları yatırımlarımız devam ediyor Çorum'da. İnşallah Kırkdilim Tünelleri bittiği zaman Laçin 15 dakika. Tünellerimiz yüzde 60-70 civarında tamamlandı. Osmancık 30 dakika, en uzak ilçemiz Kargı yaklaşık bir saat, Oğuzlar, Dodurga hakeza, yine 15-20 dakikada Mecitözü’ne gideceksiniz. Yarım saatte Ortaköy'e gideceksiniz. Bu taraftan İskilip’e  yarım saatte gideceksiniz. Bayat’a 45-50 dakikada gideceksiniz. Yol ağlarımızdaki çalışmalar devam ediyor. Ak Parti bütün Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan daha fazla bölünmüş yol, otoyol yaptı yapıyor. Çorum'da da yüksek standartlı. il ve ilçe bağlantılı yollarımızın tamamı 2023 e kadar bitmiş olacak inşallah.
İlimzde ki sulu tarım açısından, içme suyu açısından da DSİ, Devlet Su İşleri yatırımları göletler, havuzlar, barajlar, ilçelerimizdeki yatırımlar hızla devam ediyor. Yani çay akıp göz bakmasın, Kızılırmak akıp göz bakmasın anlamında ilçelerimizde bir ürün iki ürün üç ürün alma anlamında yatırımlarımız kesintisiz devam ediyor.

ÇORUM BELEDİYESİ

Çorum merkez 300 bine yaklaşan nüfusuyla 18-20 yıldır …  ak kadrolarda. Şu anda Çorum tabiri caizse Çorum Belediyesi destan yazıyor. Bu cümleyi niye kurdum biliyor musunuz? Bizim 1950'li yıllarda yapılmış bir Çimento Fabrikamız vardı. 1992 yılında İspanyol Brezilya şirketine satılıyor. Sonrasında ekonomik ömrünü tamamlıyor ve bir şekilde bu yabancı firma fabrikayı kapattılar. Geçtiğimiz günlerde Çorum Belediyesi, 1400 dönüm, 1 milyon 400 bin  metrekarelik Çimento Fabrikası arsasını ki bu işi iyi bilen emlakçıların ifadesiyle iki milyarlık arsa,  Çorum Belediyemiz 103 milyon liraya satın aldı. Orda yeni bir şehir kurulacak. adeta yeni bir uydu kent inşa edilecek.  Bu vesileyle Belediye Başkanımız Halil İbrahim Bey’in şahsında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

TÜRKİYE’NİN YOLU AÇIK

İnsan psikolojik bir varlıktır. Moral motivasyon sahibi olsun ki daha ileri hedefler için ileri menziller için kendinde aşk, şevk, heyecan ve enerji bulsun. Ama söyleyeceklerim sadece motive etmek anlamında değil. Allah'a hamdolsun. Çünkü yaş itibariyle biz eski Türkiye ve yeni Türkiye’yi biliyoruz. Geldiğimiz noktayı biliyoruz. Gerek dış politikada, yani Doğu Akdeniz'den Libya'ya, Mavi Vatan'dan Karadeniz'deki doğalgaz yatakları konusuna, Kıbrıs'taki  son seçimler ve en son ‘’Tek Millet İki Devlet Can Azerbaycan’’ Karabağ’daki başarıya. Dünyanın en süper Amerika’sı, Rusya’sı, Fransızı MİSK üçlüsü diyorsunuz. Bunlara rağmen orada destan yazılmıştır. Neyle yazılmıştır? Türkiye Azerbaycan kardeşliğiyle yazılmıştır. Neyle yazılmıştır? Dua elbette ki önemli, İHA’larla, SİHA’larla yazılmıştır.
Türkiye olarak, 2023’ü geçip 2025-26 lara geldiğimizde, yerli milli otomobilimiz, iha, siha’larımız … diğer ihracaat gelirlerimizin dışında, sadece karadeniz ve doğu akdenizde keşfettiğimiz yeni petrol ve doğalgaz yataklarından 200 milyar dolar gelirimiz, ihracatımız olacak, 200 milyar dolar şu an Türkiye bütçesinin tamamı.  İnşallah yolumuz açık. Türkiye'nin yolu açık. 2023'ü geçtikten sonra, Allah'ın izniyle Türkiye 10 yıl içerisinde Türkiye dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi, ülkesi arasına girmiş olacak. Bunu bir çok uluslararası bağımsız ekonomistler de teyit ediyorlar."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cok mal haramsiz , çok laf yalansiz olmaz 2021-02-01 22:40:37

O kadar cok sey yazmissiniz ki. Bu yazilanlardan kitap olur resmen. Erol Kavuncu bu siteye iyi para veriyor herhalde. Iki haftada bir uzuuun uzun haber yapiyorsunuz. Yazilanin ozeti şu 19 yildir bu ülkeyi CHP yonetiyor. Herseyin sorumlusu CHP. Bunlar yani AKP'liler hep magdur hep magdur.

Avatar
Vatandaş 2021-02-01 22:28:10

Sayın vekilim chp teşkilatlarında olan taciz tecavüz olayları deyince sesli güldüm geçen sene aklıma geldi niyeyse herkes önce kendine bakmalı ne dediğimi herkes anlamıştır umarım böyle siyaset yapılmaz yazık valla.

Avatar
Fatih 2021-02-02 16:08:05

Sayın Kavuncu Hangi hesaba göre ilk 10 ekonomiye göreceğiz.. Ne üretmeye başlayacağız, hangi fabrikalar açılacak nasıl olacak.. salla gitsin.. sen ve diğer vekilleri topla hepiniz bir vekil etmezsiniz..

Avatar
Hicham el Guerrouj 2021-02-02 20:37:44

Bu kısacık yazıya şu uzun cevap yeter bence:)
Ziyaaaaaa!

banner316