Çorum Ticaret Borsası'ne üreticilere sunduğu ‘Toprak Analizi’ hizmeti başladı.
Borsaya ilk olarak merkeze bağlı Ovasaray köyünden toprak analizi getiren üretici Mustafa Boyraz, bu hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle dedi:
“Gerçekten de köylümüz için büyük bir hizmet, uzun yıllardır çiftçilik ile uğraşıyorum, toprağımı her zaman gübreledim ama toprak analizi yaptırmamıştım. Verilen bu hizmetten çok memnunum. Toprağımın analizi sonucunda neyin eksik olduğunu, toprağıma hangi gübrenin ne kadar atılacağını, bu sayede verimi nasıl yükseltebileceğim hakkında bilgi sahibi oldum. Analiz cihazının borsaya kazandırılmasında emeği geçen Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat’a ve yönetimine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”