Çorum’da aşağı sanayi bölgesinde bulunan geri dönüşüm ve hurda işi yapan işyerleri, Zabıta Müdürlüğü’nce yapılan uyarıların ardından faaliyet türüne uygun olan sanayi alanlarına taşınmaya başladı.
SANAYİ SİTESİ’NE GİDİYORLAR
Çorum’da geri dönüşüm ve hurda işi yapan işyerleri Çorum Sanayi Sitesi’nde kendi meslek türlerine uygun alanda toplanıyor.
45 GÜNDE TAMAMLANACAK
Çorum Belediyesi tarafından yapılan imar planı değişikliği ve bu kapsamda yürütülen kamulaştırma işlemleri doğrultusunda aşağı sanayide bulunan ruhsatsız işyerlerine yasal süre verilerek tahliye edilmesi istendi. Metal, kağıt, plastik gibi atıkların toplanması, işlenmesi ve geri dönüşüme kazandırılması alanında faaliyet gösteren hurdacılar, 45 günlük yasal süre içerisinde yeni işyerlerine taşınmış olacaklar.
Artık sokak gezerek çöp kovalarını karıştıran ve çevreye dağıtanlarada bir çözüm bulsanız.
neden kopyala yapıstr yapar bir gazetecilik yapıysunuz esnafla konuşulabılır çevredekilerle bir ropartaş yapılabilir foto bile aynı yılın kopyala yapıştr gastecilik odülüne laik göründünüz