Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, beraberinde Başkan Yardımcıları Zübeyir Tuncel ve Fatih Özüyağlı ile Strateji Geliştirme Müdürü Talat Tekin dün Güney Kore'ye gitti.
BİR HAFTA ORADALAR
Başkan ve beraberindekilerin hafta sonuna kadar Güney Kore'de bulunacağı, Belediye Başkanlığına ise Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat'ın vekalet ettiği öğrenildi.
MECLİS KARARI ALINDI
Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı toplantısında, Çorum’un kardeşi Güney Kore Gimhae şehrine Başkan, 2 Başkan Yardımcısı ve 1 Müdür ziyaretinin belediye bütçesinden karşılanması için yurtdışı görevlendirme yapılması kararı oy çokluğu ile çıkmıştı.
KARDEŞ ŞEHİR GEZİSİ
Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi'nin 2017 yılında imzalanan protokolle Gimhae ve Çorum Belediyeleri arasında kültürel alışverişe katkı sağlamak, turizm değerlerini tanıtmak, tarih ve kültür üzerine bilimsel çalışmalar yaparak bu iki şehir arasındaki dostluğun geliştirilmesinin hedeflendiği vurgulandı.
Tasarruf paketinin açıklandığı gün sen kalk KORE ye git.. hemde 3 kişi???
Kamuda tasarruf tedbirleri AKP'lileri ilgilendirmiyor herhalde. Cünku bunlar kendilerini kamu isi yapiyor gormuyorlar, sonucta adamlari... Ceplerinden verdiler belkide :)
maliye bakanı da az önce gezi yemek kokteyl düzenlenmeyecek dedi. bizim beyfendiler de kore more gezsin, yesin içsin bi de üstüne binlerce dolar yolluk alsın.
Tevazuyla uçak biletlerini belediyeye aldır, samimiyetle koreye in, gayretle gez. aşkla da malı götür başganım. sana da bu yakışır. bizim millet de avunsun dursun.
Çok elzem olmadığı belli olan bu gezinin böyle bir dönemde yapılması aymazlık olmanın yanında siyasi basiretsizliktir.
Tasarruf dedikleri kendilerini bağlamıyor demekki. Zavallı memura vurun bakalım. Gücünüz saraya, diyanete, imam alımına, din dersi öğr. alımına yasak yok. Dağ taş çayır bayır imam atadınız. Yalanmı ?Bu vebal size yeter. ÖNCE KENDİN YAPACAKSIN TASARRUFU
Beyefendi, hak dine imam atayan cem evlerinede yasal statü vererek ödenek tahsis etmiştir. Dini siyasete alat etmeden ne yazıyorsan yaz. Memlekette daha imamı olmayan birsürü cami var. Senin cenazen cem evinden kalkabilir ama benim cenazem camiden imam nezaretinde kalkıyor. Dini konulara hassas olmak insanidir.
Beğen (2) Beğenmedim! (6)Yok 4 kişi :)))
Ulan yavsak mistik, sarayin adamlari diye yorum yapmistim, niye kestin mal deynegi