Kadın adaylar da başvurabilecek

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne alınacak 9 itfaiye eri personeli alımına kadın adaylarında başvurabileceği açıklandı.

01 Kasım 2019 Cuma 19:20
Kadın adaylar da başvurabilecek

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne alınacak 9 itfaiye eri personeli alımına kadın adaylarında başvurabileceği açıklandı.
www.kamubulteni.com’da yer alan habere göre, Çorum Belediye Başkanlığı'na KPSS puanları ve özel şartlara uyma koşuluyla itfaiye eri alımı yapılacak. İtfaiye eri alımı için başvurular 18 Kasım'da başlayacak, 22 Kasım mesai bitiminde sona erecek.
Çorum Belediyesi'nin itfaiye eri alımı gerçekleştireceğine dair duyuru Resmi gazete, BİK ve Çorum Belediye Başkanlığı'nca kamuoyu ile paylaşıldı. Resmi duyuruda itfaiye eri alımına başvuru yapacak adaylarda başvuru genel şartlarının yanı sıra özel şartların da aranacağı belirtilirken, kadın-erkek adayların başvuru yapabileceği alımda , "İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak ve en az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak." niteliğine uymak öncelik. Adayların ayrıca KPSS'den en az 60 puan almış olması gerekiyor.
İtfaiye Eri Alımı Başvuru Genel ve Özel Şartları ise Aşağıdaki Gibi:
BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
Türk vatandaşı olmak.
Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.
BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS P93 Önlisans grubundan sınava girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemiz cevapılacaktır.
Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen,13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.
RESMİ SAYFADAN DETAYLAR TAKİP EDİLEBİLECEK
Adaylar, başvuru süreci ve diğer detaylara dair detaylı bilgilere Çorum Belediyesi'nin resmi sayfasından kolaylıkla erişebilecek.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mert 2019-11-02 09:01:15

Her alımda 70 puanken neden belediye 60 ile alıyor? Yani 70 puan üstü alacak kişi mi yok?