Partisi adına konuştu, kadro talebine dikkat çekti

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2023 yılı bütçesi üzerine parti grubu adına konuştu.

13 Aralık 2022 Salı 20:12
Partisi adına konuştu, kadro talebine dikkat çekti

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2023 yılı bütçesi üzerine parti grubu adına konuştu. Kavuncu konuşmasında fahri Kur’an Kursu Öğreticilerinin kadro taleplerine dikkat çekti.

İşte o konuşma:

Diyanet İşleri Başkanlığımız bugün, İslam’ın rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırma bilinciyle, Kur’an ve Sünnet’i esas alarak, tarihî-ilmî birikimlerden de istifade eder ek, 130 bini aşkın görevlisiyle, ülkemizin dört bir yanında ve dünyanın dört bir tarafında, kendisine verilen görev ve sorumlulukları layıkıyla yerine getirmekte, ülkemizin iyilik sancağını iftiharla dalgalandırmaktadır.

Zira Diyanet İşleri Başkanlığı; Zorlu Millî Mücadele yıllarımızdan, 1930’lu, 40'lı yılların yokluk, kıtlık, baskı, dönemlerine, 15 Temmuz FETÖ ihaneti darbe kalkışmasından, zorlu Covid salgını sürecine kadar, hep aziz milletimizin yanında yer almıştır.
Son zamanlarda, sözde insan hakları savunucusu özde maskeli küreselci, insanlık düşmanları; kadının şiddete karşı korunması maskesiyle, kadın ve erkeğin kendi biyolojik kimliklerinden koparılarak, kutsal aile kurumunun ortadan kaldırılmasına yönelik, küresel ölçekte, bir saldırı başlatarak, sinsi planlarını devreye sokmaya çalışmaktadırlar.

AİLENİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Bütün insanî ve ahlakî değerler hiçe sayılarak, “toplumsal cinsiyet”, ‘‘cinsel yönelim’’, cinsiyet özgürlüğü”, gibi kavramlarla topluma servis edilen, sapkın ve sapık ilişkiler, gerçek bekâ meselemiz olan aile ve nesil güvenliğimizi tehdit etmektedir. Aile huzurdur, aile mutluluktur, güvendir. Aile, hem kadının hem de erkeğin iffetini, hakkını, hukukunu koruyan en değerli kurum, en güvenli limandır.

NESLİN MUHAFAZASI

Ayrıca, Ailenin nesli muhafaza etmek gibi çok önemli ve vazgeçilmez bir görevi de vardır. Dolayısıyla, aile ve nesil güvenliğimiz, en az can, mal ve ülke güvenliğimiz kadar değerlidir ve dokunulmazdır. Bu sebepten dolayı tarih boyunca kadını ana olmaktan, erkeği baba olmaktan uzaklaştıracak sapkınlıklar, fıtrata, yaradılışa aykırı bir sapıklık olarak kabul edilmiş, bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir. Dolayısıyla, her türlü hastalıklı yapılardan ailemizi ve neslimizi korumak, en başta devletimiz, ilgili kurum ve kuruluşlar olmak üzere, biz milletvekillerinin, aslî ve öncelikli görevimizdir.

BAŞÖRTÜSÜ VE AİLENİN KORUNMASI

Bütün bu sebeplerden dolayı, başörtüsü ve gerçek bekâ meselemiz olan ailenin korunması, anayasal güvenceye kavuşturulması için hazırlanan ve meclise sunulan, anayasa değişikliği kanununun gazi meclisimizde kabul edilerek yasalaşması, biz milletvekillerinin, hepimizin tarihi bir sorumluluğumuzdur.

ESKİ TÜRKİYE GERİDE KALDI

Diyanet İşleri Başkanlığımızın, gerçek bekâ meselemiz olan aile yapımızı bozmaya çalışan sapkın, sapık akımlara karşı özellikle minber ve kürsülerden yaptığı uyarılar ve irşad faaliyetleri, her türlü takdirin üzerindedir. Ancak; sadece görevini yapan Başkanlığın bu asil duruşu, insanlıktan nasibini almamış, din ve diyanetle ilgisi olmayan bazı çevreleri rahatsız etmektedir. Ayrıca gene bu malum çevreler, çağdaşlık ve ilericilik maskesi arkasına sığınarak, her fırsatta imam ve hatiplerimizin, vaizlerimizin, hutbelerde, kürsülerde kime ne söylemesi, ne okuması gerektiğini de dikte etmeye çalışmaktadırlar. Şurası çok iyi bilinsin ki; Diyanet İşleri Başkanlığımızın liyakatli, nitelikli. basiretli kadrosu, kime, ne zaman, nerde ne söyleyeceğini, nasıl konuşacağını çok iyi bilmektedirler. O eski Türkiye günleri artık gerilerde kalmıştır. Demokrasiyi askıya alarak, millete ayar vermeye çalışılan, bu milletin çocuklarına 15 yaşına kadar Kur'an öğrenmeyi yasaklayan, başörtüsü, katsayı gibi zorbalıklarla aziz milletimize zulmeden o zihniyet, ebediyen tarihin çöp sepetine atılmıştır Hamdolsun.

DİNLE PROBLEMİ OLANLAR DİYANET'LE DE PROBLEMLİ

İslam dini, aziz milletimizin en kıymetli müştereği, en vazgeçilmez değeridir. Dinle problemi olanların Diyanetle de problemi olduğunu biliyoruz. Hâlbuki dini, diyaneti, dindarları hayatın dışına çıkarmak isteyenlerin kaderi binlerce yıldır hiç değişmemiştir. Kendileri hayatın dışına itilmekten kurtulamamışlardır. Netice olarak biz biliyoruz ki; ‘Onlar istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.'

VEKİL İMAM VE FAHRİ KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE KADRO

Bu duygu ve düşüncelerle; Yüce Allah'ın Kur'an'da Müslümanlara bir sorumluluk olarak yüklediği, iyiliği yaymak ve kötülükten uzaklaştırmak görevini ifa ederken, mihrapları imamsız, minberleri hatipsiz ve minareleri ezansız bırakmayan, Sayın Diyanet İşleri Başkanımızdan, müftü, vaiz, imam, müezzin, Kur’an Kursu Öğreticisi, bu arada vekil imam ve fahri Kur’an Kursu Öğreticilerinin kadro taleplerinin biran önce karşılanması temennisi ile Diyanet Teşkilatımızın bütün kademelerinde fedakârca görev yapan, din gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum.

2023 yılı bütçemizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyor, Gazi Meclisimizi ve Aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum."

Son Güncelleme: 14.12.2022 11:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gariban 2022-12-13 21:07:38

süt 15,00TL

Avatar
Secahattin gül 2022-12-13 21:19:39

Sonunuz geldi sizin

Avatar
Eyt 2022-12-14 00:15:47

Sayın vekil bırakın artık İmam hatip mezunlarını eyt eyt hele Bi yaş sınırı koyunda by By diyelim artık size

Avatar
Ali yılmaz 2022-12-13 21:26:52

Milleti vatan , millet , bayrak la uyutuyorsunuz

Avatar
İskilipİli 2022-12-13 20:40:38

Tosya Iskilip yolu?

Avatar
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar 2022-12-13 22:17:52

TBMM DE ÇORUM İÇİN NE İSTEDİNİZ. ÇORUM'UN YARIM KALAN YAPILMAYAN YATIRIMLARINI DİLE GETİRSENİZ ÇORUM'A BİR FAYDANIZ OLURDU. TBMM DE DİĞER ŞEHİRLERİN MİLLETVEKİLLERİ FUAT OKTAY'A ŞEHİRLERİNDE YAPILAN VE YAPILMAYAN YATIRIMLARI SÖYLEDİLER. MAALESEF 4 ÇORUM MİLLETVEKİLLERİNDEN SES SOLUK YOK. SADECE KATILDIKLARI BİR KONU KABUL EDENLER ETMEYENLER BÖLÜMÜYDÜ. ÇORUM 4 MİLLETVEKİLİ DE ELLERİNİ KALDIRDILAR VE İNDİRDİLER. YANİ TBMM DE Kİ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRDİLER. SENELERDİR SÖYLÜYORUM. SENELERDİR ÇORUM VE ÇORUMLULARI UYUTUYORLAR. SENELERDİR ÇORUM DA UYUMAYA DEVAM EDİYOR. ANLAYANA.....

Avatar
Vatandaş 2022-12-13 20:51:06

Belediye işçileride kadro istiyor sayın vekilim.

Avatar
Çorum 19 2022-12-14 07:55:19

En büyük silah din mezhep ırk sömürüsü