Çorum Belediyesi Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu’nun yıkım çalışmalırını başlattı.
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaklaşık yarım asırlık geçmişe sahip eski stadın yıkımının bu sabah itibariyle başladığını 2-3 gün içinde yıkımın tamamlanacağını duyururken, yapılacak çalışmaların detaylarını özetledi.
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, eski stadyumun yerine 56 dönümlük muhteşem bir millet bahçesi yapacaklarının müjdesini verdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte bu çalışmayı yürüteceklerini belirten Başkan Aşgın, “Muazzam bir millet bahçesini bu alanda şehrimize kazandırmış olacağız. Hemşehrilerimiz önümüzdeki yıl millet bahçesinde çaylarını yudumlayacaklar.”dedi.
Projenin iki etaplı olacağını belirten Aşgın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ekim ayında birinci etap ihalesinin yapılacağını açıkladı. 56 dönümlük alanın 30 dönümlük kısmına spor temalı bir millet bahçesi yapılacağını belirten Başkan Aşgın, çalışmaların Mayıs-Haziran aylarında tamamlanacağını ifade etti.
Başkan Aşgın, çalışmalar tamamlandığında atıl duran eski stadyumun yerinde gezinti alanları, yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, kaykay pisti, tenis kortu, süs havuzları ve yeşil alanıyla Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden birinin yer alacağını söyledi.
GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ’NİN YERİ, OTOPARK VE KAFETERYA OLACAK
Projenin ikinci etabı olan Güreş Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alanın da kafeterya ve otopark olarak planlandığını açıklayan Başkan Aşgın, “10 dönümlük bu alan için de altı iki katlı otopark, üstü kafeterya olacak şekilde bir proje hazırlıyoruz. Bu konuda bizlere destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Projeyi bir an önce hazırlayıp ihaleyi gerçekleştireceğiz."dedi.
ATATÜRK SPOR SALONU YIKILMAYACAK
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Spor Salonu’nun ise yıkılmayacağını açıkladı. Spor salonunun yeniden elden geçirileceğini dile getiren Başkan Aşgın, gerekli bakım ve onarım işleri yapıldıktan sonra Atatürk Spor Salonu’nun yeniden gençlere ve sporseverlere hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.
Bu Tesis kesinlikle yıkılmaması gerekirdi, Amatör spor Kulüplerine tahsis edilmesi gerekirdi..
Bu arada Ferhat başkan hiç sesin çıkmada kardeşim, Halk eğitimin zaten açtığı kurslara devrim diyosun. Bu konu ile ilgili hiç bir çabanı göremedik. Sen de tribünlere oynuyorsun
stad belediye yıkmasa kendi yıkılacaktı zaten az kalmıştı ondan da haberin var mı
Beğen (4) Beğenmedim! (0)Bu stadı yıkan yakında seçimde yıkılır inşaALLAH.
Ak Parti'nin çocukluğumuzun stadını yıktığını unutmayacağız. CHP buraya Atatürk stadı yapar inşALLAH
şehrin ortasında atıl bir halde bulunan stadı yıkıp millet bahçesi yapmak güzel iş
tebrikler Aşgın
AVM yapılırsa iyi olur yazın serin kışın sicak oluyor para harcamadan gezebiliyoruz
Bu tesisin yikilmamasi gerekirdi diyo bazilari, neye yariyo kardesim atil kalan biyetlr zaten, kac tane amator taninan sporcu cikio memleketten sanki cok basariliyiz, baska yere zaten stad yapildi zaten amator sporcularin calisacaklari yerler var ne durucak be adam burasi boyle??? Yikin gecin helal olsun
Buraya ya bina yapılacaktı beton denilecekti ki diyenler haklıydı ya spor tesisi yapılacaktı şehrin göbeğinde trafik için bir yer yoğunluk iyice artar en mantıklısı olan yeşil alan ve park tercihi uygun olmuş
Ulaaaa