Sağlık Bakanalığınca, koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı dün saat 19.45 itibarıyla 25 milyon 795 bin 158'e ulaştı.
Çorum’da 1. doz aşı uygulanan kişi sayısı 119 bin 291, 2. doz aşı uygulanan kişi sayısı 92 bin 844 olmak üzere toplam yapılan aşı sayısı 212 bin 135’e ulaştı.
dün aşı yaptırmaya erol olçok hastanesine gittim.Güvenlikci bayan ön odadakiler boş boş oturup telefonla oynarken hastalara arka odalara doğru gidin diyordu.Arka tarafta sosyal mesafesiz bir kalabalık oluştu.Bu sırada gelen bir adamıda sıra bekletmeden ön odalarda aşı yaptırmasına yardımcı oldu.Adaletsizlik buraya kadar işlemiş.
Bugün 15.30 civarında bir meslektaşımla aşı olmaya hastaneye gittik.Girişteki güvenlikci hanımefendi burada formu doldurup en son daki bir nuralı yerde aşınızı yaptırın dedi.bir numaralı odanın önünde kuyruk uzamıştı.Salgında defaatle söylenmesine rağmen sosyal mesafe ortadan kalkmıştı.hastanede bir tane mi aşı odası var?Salgın henüz bitmiş değil.oda sayısını arttırlması sağlığımız açısından yararlı olacaktır.
Beğen (10) Beğenmedim! (0)iyi güzel söylemişşinizde o iradeyi kim ortaya koyacak.başhekim mi?müdür mü?sokaktaki vatandaş mı? kim?kim?
Beğen (11) Beğenmedim! (0)bir kaç kişinin hatasını tüm çalışanlara indirgemek yanlış olur.Bireysel anlamda yanlışların veya yanlış anlaşılmaların düzeltilmesi gerekir.
Beğen (8) Beğenmedim! (0)güvenlikçi ön taraftakilerin arkadaşı ise onları istirahat ettiriyordum.arkadakine gönder diye onlardan talimat almıştır.
Beğen (14) Beğenmedim! (0)bu hastanenin başhekimi idarecileri yok mu?vatandaşın karşılastığı sorunları kim çözecek?halka bu mesafeli ve uzaklık niye?
Beğen (19) Beğenmedim! (0)A.E yıllarca başhekimlik yaptı.Vatandaşın bu dönemde şikayeti yok denecek kadar azdı.Sürekli gezer personelini çok iyi tanır.iş yapanı yapmayanı bilir sezarın hakkını sezara verirdi.Şimdi personelin 10 da birini tanımazlar.iş yapanıda yapmayanıda kulağına kim fısırdarsa öyle bilirler.Pandemide gördük.gariban fakir fukaranın çocuğu vicdanıyla çalıştıda zor günler aşıldı.torpillisi cemaatcisi,sendikacısı vs.yine yattı.
Sorumluluk alanında acil,yataklı hizmetler,poliklinik hizmetleri,aşlama hizmetleriı gibi vatandaşın en çok sorunla karşılaştığı alanlar var mı?bunu iyi incelemek gerekir.
Beğen (8) Beğenmedim! (0)a.e halen başhekim yardımcısı
Beğen (1) Beğenmedim! (5)dedemi aşı için hastaneye götürdüm .içerdeki hastanın çıkmasını beklerken .birisi içeri girdi ve görevliye fazla aşı varmı bizi birisi gönderdi dedi .biz şaşırdık bu aşı mhrs ye kayıt olmadan nasıl yapılıyor.fazlası nasıl oluyor. iskontosumu oluyor biz anlamadık.
Aşılama işini bile sorunsuz yürütemedik.Çözün yok mu?
dün saat 4 de eşimi aşiya götürdüm.Aşı odalarının önünde uzun kuyruklar oluşmuş,insanlar iç içe girmiş sosyal mesafe sadece duvarda uyarı yazısı olarak kalmıştı.güvenlikci bayanda hastalari yönlendirmede yetersiz kalınca kuyruk dahada uzamıştır.
Hastanede karşılaştığımız sorunları iletmemize rağmen hep aynı sonuç,duymadık,görmedik,bilmiyoruz.
Beğen (1) Beğenmedim! (0)yorumlarda hep alt kademeye yüklenmişşiniz.Düzenin sağlanmasında ev sahibinin hiç mi sorumluluğu yok?(başhekim,yardıcıları,müdür ve yard.)
Beğen (5) Beğenmedim! (0)biontek aşısı şişenin içinde 6 kişilik olduğu söyleniyor.Bayramın birinci günü beş nolu odada aşı yaptırdım görevli bayan mavi çantanın içinden küçük şırınganın içinde tek kişilik şırınga içindeki aşıyı yaptı.bu aşı her kişiye tek kişilik şırınga damı şişenin içinde altı kişilik mi anlamadım.