Çorum'da yaşayan sağlık çalışanları Sevilay ve Mustafa Keskin çiftinin 3 aylık çocukları Alp'e SMA Tip-1 tanısı konuldu.
Hemşire olan anne ve babanın ilk çocukları Alp için Çorum Valiliğinden izin alınarak yardım seferberliği başlatıldı.
Minik Alp'in tedavisinin yapılabilmesi için annesi Sevilay Keskin adına Ziraat Bankasına hesap açıldı. Yardımseverlerin TR48 0001 0026 2758 7145 8650 13 numaralı IBAN aracılığıyla yaşam mücadelesi veren Alp'e destek olmaları istendi. Bu arada SMA hastası Alp için sosyal medyada destek hesapları da oluşturuldu.
11 Mart 2022 Cuma 21:48
![Minik Alp için destek çağrısı Minik Alp için destek çağrısı](https://www.habercim19.com/images/haberler/2022/03/minik_alp_icin_destek_cagrisi_h70581_42066.jpg)
Son Güncelleme: 06.06.2022 10:12
Bu çocuklarımızla ilgili bir haber okuduğum zaman o kadar üzülüyorum ki Biz nasıl büyük devletiz bu bebeklerin tedavisi nasıl yaptırılmaz aileler yazık kendi başlarına bu parayı nasıl toplasın... Belediye başkanım bu çadır falan yaptırma parayı bu çocukların tedavisinde kullan yeminle oyum sana