AK Parti'de kuruluştan bugüne kadar görev yapan 81 ildeki il Başkanları Ankara'da yapılan “İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda” bir araya geldi.
Çorum'dan toplantıya Mehmet Karadağ, Nihat Akar, Faruk Özkader ve Ahmet Sami Ceylan ile mevccut il başkanı Yusuf Ahlatcı davet edilirken, kurucu il başkanlarından ve eski belediye başkanı Muzaffer Külcü ile partiden istifa eden eski il başkanı Rumli Bekiroğlu'nun davet edilmediği öğrenildi.
AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantıya Çorum’dan AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ile birlikte önceki dönemlerde il başkanı olarak görev yapmış Mehmet Karadağ, Faruk Özkader, Nihat Akar ve milletvekili Ahmet Sami Ceylan da katıldı.
Toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, AK Parti olarak gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek hareket ettiklerini söyledi.
AK Parti’nin kardeşliğin, vefanın ve dayanışmanın partisi olduğunu belirten Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da her fırsatta ifade ettiği gibi AK Parti’nin şahısların değil milletin partisi olduğunu ifade etti.
'Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en yükseğe çıkarmak için üstlendiğimiz görevlerde en iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz' diyen Ahlatcı, “Şahıslar gelir geçer ama dava her zaman hep baki kalır. AK Parti için siyaset budur. Böyle kalmaya da devam edecektir. AK Partide görev alan tüm teşkilat mensuplarımız için önce 'Milletim' sonra partim en sonda 'ben' gelir. Bizler biliyoruz ki birlik ve beraberlik içinde olursak karşımızda duracak hiçbir güç yoktur! Ülkemizin güvenliğinden ekonomisine kadar her alanda kritik bir dönemden geçtiği şu günlerde; yaptığımız istişarelerin, toplantılarımızda ortaya konan görüşlerin gerçekten çok ama çok kıymetli olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.
Teşkilatlarda birlikteliğin sağlanması adına önemli adımlar atmaya karar verdiklerini anlatan Ahlatcı, “Partimizin 2023 yılı hedeflerin ulaşması için birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Teşkilatımızda bu zamana kadar görev yapmış herkesin kapısını çalacağız ve hep birlikte 2023 hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugünde teşkilatlar olarak el ele omuz omuza çalışacağız. Tek vücut halinde hareket ederek, birlik ve beraberlik içinde büyük Türkiye hedefine ulaşacağımıza inancım sonsuzdur. 2001 yılında başlayan kutlu yürüyüşte milletin gösterdiği istikametten asla ayrılmadık. Siyasetimizin merkezine insanımızı yerleştirdik. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışından asla vazgeçmedik” ifadelerini kullandı.
büyük bir talihsizlik bu kare bence. corum 2019 secimleri neden az oy alindigi hic degerlendirilmemis anlasilan...
Adamların derdi memleketin ciddi sorunları değil. Erdoğan sanki bu arkadaşları iş olsun diye çağırmış. Çok gülünç oldunuz bravo.
Sn C.Başkanı "Gülünç duruma düşmeyelim" diyordu tamda bugün!
bu adamla ne diye poz çektirirsen başkan
bu kareye baktığımda Çorum'dan 10 yil sonra da birsey birşey olmayacağını göre biliyorum vah benim memleketime vah
Karadağ ile poz vermek. Ahlatcı seninde farkın yokmuş diğerlerinden.
Sn.Ahlatcı söyle arkadaşını söyleyeyim seni demiş. Karadağ la beraber selfi yapman ben de aynı yolun yolcusuyum demektir. Çok ayıp etmişsin. Adamın hakkında söylenenleri hiçe sayarak fotoğraf çektiriyorsun. Senin işine bakman lazım Oralara foto çektirmek için mi gidiyorsunuz.
onların iş ortaklığı var ali bey ayrılamaz onlar büyük ahlatçıda dahil tabii
Beğen (1) Beğenmedim! (1)Başkan sen bugun baskanın dediklerini dinlemedin galiba ne dedi gülünç duruma düşmeyin koltun hakkini verin aldiniz parayi helal ettirin dedi. görüyorum ki siz oraya sow yapmaya gitmişsiniz.