'Ben değil biz diyeceğiz'

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi/Sosyolog Hüseyin Çalışkan, ‘Belediye Personeli ve Çalışma Anlayışımız’ başlıklı projesini detaylandırdı.

26 Aralık 2023 Salı 21:08
'Ben değil biz diyeceğiz'

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi/Sosyolog Hüseyin Çalışkan, ‘Belediye Personeli ve Çalışma Anlayışımız’ başlıklı projesinde belediye çalışanlarına ilişkin hedeflerini detaylandırdı.

İşte o proje:

KIYMETLİ İNSANLARIMIZ

1-KENT SOSYOLOJİSİ, SOSYAL ve ENDÜSTRİYEL PSİKOLOJİSİ 

2-ÇALIŞAN ve YENİ İŞE GİRENLER İÇİN MESLEK İÇİ EĞİTİMLER

3-YÖNETİCİLİK, LİDERLİK ve KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ

4-MÜDÜRLÜKLERLE PROBLEM TEŞHİS ve TEDAVİ MUTAT TOPLANTILARI

5-SAĞLIK BİRİMİ

6-KREŞ

7-KARŞILIKLI SAYGI ve SEVGİ DİYALOĞU

8- YENİ BELEDİYE HİZMET BİNAMIZI ETKİNLİKLERE AÇMA

9-BELEDİYE İÇİNDE ve HİZMET ALANLARLA KAYITLI KONUŞMA

10- İHTİLAFLI DURUMLARDA HİZMET YAKLAŞIM PRENSİBİ

11-DAVA AÇTIRMADAN HALLETME NİYETİMİZ projelerimizi paylaşmıştık.

12-NASİP OLURSA BAŞKANLIK, ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA KARŞI KALBİ DÜŞÜNCELERİM

1. Baki ne demiş "Âvâzeyi bu âleme Davud gibi sal / Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş" yani "Sesini bu aleme Hz Davut gibi söyle, bırak / çünkü bu alemde baki kalan şey, güzel bir ses ve iz dir"

2. Bizler nasip olursa siyasi tercihler neticesinde göreve gelecek ve görev süremizi tamamladıktan sonra ayrılacağız, ancak personelimiz yine orada çalışmaya devam edecek ve şehrimizin herhangi bir yerinde, her zaman personellerimizle karşılaşacağız.

3. Personellerimize; görev süremiz bittikten sonra, karşılaştığımız bir ortamda, birbirimize karşılıklı saygı ve sevgimizi gösterebileceğimiz bir şekilde yaklaşacağız.

4. Personellerimizin sadece işine odaklanması, işini yaparken haz alabilmesi ve mutlu olması en büyük isteğimdir.

5. Personellerimizin siyasi tercihleri ne olursa olsun, personellerimizi sadece yaptığı işe göre değerlendireceğimi, bizimle aynı siyasi görüş ve bakış açısını paylaşmak zorunluluğu olmadıklarını, yönetim olarak bizim yapacağımız faaliyetlere katılma zorunluluklarının da olmadığını peşinen ifade ediyorum.

6. Adaylık ve akabinde başkanlık nasip olduğu taktirde, çeşitli sebeplerle, şahsen veya karşılıklı, küskün, kızgın, kırgın ve/veya mesafeli olduğum personellerle ilgili, zihni düşüncemi sıfırlayarak işe başlayacağımı, herkese eşit mesafede duracağımı, ancak devam eden yönetim sürecinde de sıfır toleransla çalışacağımı ilan ediyorum.

7. Her siyasi görüşten arkadaşlarla uzun yıllardır, karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde diyalogumuz vardır. Herkesin gönlünde de bir aslan yatar. Seçim dönemlerinde ve sair zamanlarda, kendi ekmek kapılarına kendi elleri ile zarar vermeyecek anlayış ve duruş ölçüsü içerisinde, personellerimizin siyasi tercih ve çalışmalarına karışmayacağıma, gönüllerindeki aslana saygı, kendilerine saygı ve sevgi duyacağıma itimat etmelerini isterim.

8. Belediye ciddi bir kurumdur. Belediyecilik de ciddiyet ister. Başkanından tüm personeline kadar, aynı hassasiyeti paylaşmayı ve bu hassasiyete uygun davranılmasını beklemek ve istemekten daha doğal bir talep olamaz.

9. Yönetim kademelerinde tecrübeli, birikimli, yönetici vasıflı, yenilikçi, fikir ve proje üretme heyecan ve heveslisi arkadaşlarla çalışma anlayışı elbette ideal bir yaklaşımdır.

10. Yönetim kademesinin ve personellerimizin, iştigal konuları ile ilgili ve diğer konularda fikirlerini alma, uygun olanları değerlendirme önceliklerimiz arasındadır.

11. Ortak aklın doğrusu, ortak tektir. Bu tek doğru, herkes tarafından, herkese eşit olarak uygulanacak tek şablondur.

12. Başkan yardımcılarından, birim müdürlerine, ofis personellerinden işçi personellerine kadar, tüm ekibin, fert fert yaptıklarının doğrusu o kişiye ve başkana artı yazar, yanlışları ise sadece başkana eksi yazar. Bir kişiye eksi değil, hepimize artı yazacak şekilde çalışmak düsturumuz olmalıdır.

13. Personeller anlamında, belediye fert fert hepimizin dükkanı, bizlerde bu dükkanın esnafı anlayışıyla hareket edecek ve kapıdan giren herkesi müşterimiz bileceğiz. Öyle hizmet vereceğiz ki, bu müşteriler bizim "Sadık Müşterimiz" olacaklardır.
14. Başkanından yönetim kadrosuna, hizmette maksimum hedefi tutturmak ve hizmette maksimum memnuniyet istiyorsak, cesur kararlar alabilmeli ve sıkı takip edebilmeliyiz.

15. Adaylık ve Başkanlık nasip olursa, "Ben Elimi Taşın Altına Koymaya Geliyorum"

16. Yönetim kadrosu haricinin; benimle birlikte elini taşın altına koymasına değil, elimin üstündeki taşı elleri ile kaldırmaya gayret ederek, elimin daha fazla ezilmesine izin vermemelerine ihtiyacım olacağını ilan ediyorum.

17. Karşılıklı saygı çerçevesinde, adil, hakkaniyetli, dozunda ve yapıcı eleştirilere açık, bu eleştirileri dikkate alan, haklı görülenlerde eleştiri sahiplerinin hakkını aleni teslim eden bir Başkan olmaya çalışacağıma söz veriyorum.

18. Yönetici kadrosundan personeline kadar tüm çalışma arkadaşlarımızın, tecrübesine, tavsiyesine, bilgi ve birikimine değer veren, bu hususlarda kıskançlık ve alınganlık değil sevinç gösteren, projesi ve fikri olanlara hem değer veren, hem ödüllendiren, hem de onore ederek yücelten ve yükselten bir Başkan olmaya çalışacağıma da söz veriyorum.

19. Sadece yönetimi değil, yönetişimi esas alacağız. Sadece ben demeyeceğiz biz diyeceğiz. Tek rengi değil her rengi seveceğiz. Tek motifin değil, çok ve değişik motifin ve çok rengin bir araya geldiğinde kilim olduğunu kabul ederek hep birlikte çalışacağız.Durmak yok, yola devam. Yolda özel, menzilde güzel.

Son Güncelleme: 27.12.2023 09:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 2023-12-27 12:35:50

Çalışkan adamsınız vesselam, ama olur mu bilmem. Bildiğim sadece çalışkanlığa bakılmadığı.

Avatar
Tolga 2023-12-27 13:26:01

Çorum'da Akp den tek aday adayı bu muhterem mi?

Avatar
Yorma kendini dayicigim 2023-12-27 13:47:43

Yav dayicigim millet bu vaadleri yemiyor. Sen yorma kendini. Varsa ensar sansar kankalarin yurur gidersin. Yoksa sosyolog olmaya devam ????

Avatar
Ben 2023-12-27 14:39:44

Biz

banner165