CHP Çorum Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Mehmet Tahtasız, TBMM Genel Kurulu’nda bir dakikalık söz alarak Polis Moral Eğitim Merkezi ve Bahçelievler Polis Karakolu’nu gündeme taşıdı.
Tahtasız genel kurula hitaben yaptığı konuşmada, “İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya'dan iktidar milletvekillerinin verdiği seçim sözlerine sahip çıkmasını, polis moral eğitim merkezi ve Bahçelievler Polis Karakolunun bir an önce ihalesinin yapılarak Çorum halkının hizmetine sunulmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Çorum Polis Moral Eğitim Merkezi’nin temelinin 1994 yılında atıldığını ve son 25 yıldır çürümeye terk edildiğini hatırlatan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, şu görüşlere yer verdi:
“1994 yılında temeli atılan, geçmiş dönemin parasıyla 8 milyon TL harcama yapılan, yüzde 80'i bitirilen ancak çürük raporu verildiği için yirmi beş yıldır çürüyen Çorum Polis Moral Eğitim Merkezinin ihalesi bir türlü yapılmıyor. Çorum ittifakı Çorum milletvekilleri ihale müjdesini 27 Aralık 2023 yılında vermişlerdi. 2024 yılında yapılan 2 ihalenin de ödeneğin üzerinde olması nedeniyle iptal edildiğini öğrendik. Milyonlarca lira para harcanan binalar çürüyor, devletin parası heba oluyor. Çorumlular olarak ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak Polis Moral Eğitim Merkezinin tasarruf tedbirlerine takılmadan, gerekli ödenek ayrılarak bir an önce ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. Öte yandan, 2022 yılında tekrar hizmete gireceği açıklanan Bahçelievler Polis Karakolunun arsası hâlâ boş duruyor. ‘İhalesi yapıldı, yapılacak.’ diye Çorum halkı kandırılıyor."
ÇORUM BÖYLE VEKİL GÖRMEDİ MAŞALLAH.. DİĞERLERİ YATSIN....
Nerede ittifak vekilleri ne yapıyorlar gerçi onlar sadece parmak kaldırıp indirirler bu dünyanın bide ahireti var hakkımız kalmaz
Mehmet Tahtasız adam adam...Yeyip içip göbek büyütenlerden değil. Çorum un ekmeğini yeyip Çorum un kılıcını sallıyor. b.başkanlığı'na adaylığını koysun oyum CHP ye
Kale kentsel dönüşüm ne oldu Akp'nin Sayın vekilleri ve Mhp'nin Sayın vekili? Ümidimiz sensin Chp'nin Sayın vekili.Biz onlara oy verdik ama medeti senden bekliyoruz.
İskilip Çorum Tosya yolu bekliyor
İstersen Çorum a deniz getir Memoli bu memlekete yaranamazsın.
Mehmet Tahtasız sen gerçekten ÇORUM AŞIĞISIN. Sen Çorum için elini taşın altına koymaya devam ettiğin müddetçe Çorum ve Çorum'lular olarak bizler her zaman senin yanındayız. İyi varsın, iyi Çorum senin gibi bir MİLLETVEKİLİ'NE kavuştu. Helal olsun Mehmet Tahtasız'a, sonsuz TEŞEKKÜRLER.
polis morel egitim merkezinin çoruma ne faydası olacakhic bir katkısı olmaz sadece emekli ve çalışan polis müdürlerine eglence mekanı olur örnek diger iller.