Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgallerine son vermek amacıyla yaptığı denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, vatandaşların kaldırımlarda rahatça yürüyebilmelerini sağlamak ve kent estetiğini korumak için kaldırım işgali yapan esnafı uyardı.
ESNAFTAN KURALLARA UYMASI İSTENDİ
Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler şehrin genelinde yol ve kaldırım işgalleriyle ilgili denetimlere devam ediyor. Denetimlerde işyeri sahipleri uyarılarak kurallara uymaları istendi.
ŞEHİR GENELİNDE UYGULANACAK
Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, denetimlerin devam edeceği ve kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulanacağı belirtildi. Açıklamada “Şehir genelindeki tüm esnafımıza bu konuda duyarlı olmaları çağrısında bulunuyoruz. Bu konuda esnafımızın hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz.” denildi.
Kapalı pazar yerlerinde şemsiye kullanılmasında el atılması gerekiyor. Sayın başkanımız birde bu konuya değinsin lütfen
Ulukavak Adnan Özejder Cad. Baştan Sona. Bir bakın derim.
Kaldırımda tek sıra bile malzeme olmamalı. Kaldırımı kendi malı gibi gören esnaflar var. Ürününü dükkanında teşhir etsin. Vatandaşın hakkını gasp etmeye kimsenin hakkı yok. Hatta kaldırım yetmiyor yolu da sahipleniyorlar. Yol kendi özel otoparkları sanki.
öyle 50 cm pay falan olmamalı. kaldırımda kibrit çöpü dahi olmamalı. Kendi malı gibi görüyorlar. O kadar varoş bir görüntü ki...Hiç bir şey olmayacak kaldırımda.
Beğen (2) Beğenmedim! (0)Ne reklam dubası ,ne o dandik bez flamalar ne de motoru bisikleti...
Hatta sandalye masa atmış yayılmış bir de... Gelene geçene bakıyor.
Bakalım göreceğiz. Bence hiç bir şey olmaz...
Hadi bakalım inşAllah... Önceki dönemde ki gibi olmasin
Başarılı olmanızı canı gönülden istiyorum
Geç bakalım çoğu kaldırımlardan..
Kaldırımlarda motorsiklet, bisiklet isyeri ürünleri, reklam levhaları, pazar yeri gibi zik zak çizerek ilerliyoruz,zabıtalar ne iş yapıyor ?
Osmancık cd.y0rünemez halde. Kadınlar zorluk çekiyor. Gazi cd.fr 5 ten sonrankaldırıma MASA AT ELİNE ÇAY KOLA TESPİH AĞUZDA SİGARA gel keyfim gel. Gelwn geçeni kes. BELEDİYE UYUYOR
Esnaf kaldırıma masa sandalye atmış çay satıyor, yolları genişletin biz ordan yürürüz sorun değil.