Çorum Belediyesi Buharevler Mahallesi Kamışlıevler bölgesine semt parkı yapıyor.
Kamışlıevler mevkiine yapılan parkta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Halil İbrahim Başkan Aşgın, Başkan Yardımcısı Zübeyir Tuncel ile Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin’den bilgi aldı. Aşgın, yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz aylarda Kamışlıevler mevkiinde yol çalışması yaptığımız esnada hemşehrilerimizin bizden bir park talebi olmuştu. Arkadaşlarımıza hemen talimat verdik gerekli çalışmalar yapıldı ve bugün burada yapım işi başlayan parkımızda incelemelerde bulunduk. Kamışlıevlere, yeşil alanı 2 bin 551, toplam alanı 3 bin 330 metrekare olan ve içerisinde 5 adet kameriyesi, Çocuk oyun alanı bulunan bir park yapıyoruz. Bunun iki sonucu olacak bincisi bu bölgede böyle bir ihtiyaç vardı o giderilmiş olacak, ikincisi bölgenin yapılaşması noktasında katkı sağlayacak” dedi.
Parkın yapımının tamamlanmasının ardından peyzaj ve ağaçlandırma çalışmasının da yapılacağını belirten Aşgın, parkın bölge sakinlerinin aileleri ve çocuklarıyla hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekan haline geleceğini ifade etti.