Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir ortamda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla semt pazarlarında denetimlerini sürdürüyor.
Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, sebze ve meyvelerin tazelik ve görünüm standartlarına uygunluğu, tezgahların temizliği ve düzeni, satış öncesinde ve sonrasında hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı gibi birçok kritik nokta detaylı bir şekilde inceleniyor. Bu denetimlerle, vatandaşların güvenle alışveriş yapabilecekleri bir ortamın oluşturulması hedefleniyor.
Pazartesi Pazarında yapılan denetimlere katılan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, ürün kalitesi ve hijyen açısından vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla semt pazarında denetimlere devam ettiklerini belirtti. Candan “Semt pazarlarında sebze ve meyve kalite standardının artırılması, tezgâh önü ve arkasının aynı kalitede olması denetimleri yapılmaktadır. Bu denetimlerimiz aralıksız devam edecek.” diye konuştu.
Belediye yine Şow pesinde, ne de olsa esnaf dostu kendileri yani vatandaşa düşmanlar sanki! Diger illerde de alisveriş yapmiş pazaralara gitmiş biri olarak soyluyorum Çorum esnafi kadar berbat olani yok!
Sayın Belediye Başkan yardımcısı ve zabıta denetim yapmış. Yaptığı işi de fotoğraflamış.
Sayın ilgililerin gözü önünde mevzuata aykırı etiket ve satış var bunu bile bilmiyor. Önce baksın bakalım, mevzuat göre pazarda yakım kilo şeklinde bit etiketlem yapılabiliyor mu? Tabii ki yapılamaz! Yapılıyor ve yapılanın mevzuata uygun olmadığını bilmiyor! Sonrada çıkıp denetim yaptık diyor. Daha ürün karıştırma vb şeyleri saymıyorum bile.
Fiyat etiketi yok.. Tezgahın önü başka arkası başka.. Birde son beş yılda kaçtane üstü kapalı pazar yeri yaptın
Şu kapalı pazarlardaki şemsiyeleri lütfen kaldırın.
Sayın Belediye Başkan yardımcısı ve zabıta bu yönetmeliği tekrar tekrar okumalarını tavsiye ediyorum. Pazarlarımız bu yönetmeliğe uygun mu? Bu yönetmeliğe uygun satış yapılıyor mu?
Göstermelik yapılan ve reklam kokan bu denetime sizler inanabilirsiniz. Denetim ile sadece kendinizi kandırırsınız! https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=16358&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5
Fiyat etiketi yazmayan pazarcilara ağır cezalar verilmeli. Ben müşteri olarak kim fiyat yazmışsa ondan alışveriş yapıyorum
Denetim iyi de değişen bir şey olmayınca bir anlamı kalmıyor
Pazarda eski hosgorulu esnaf kalmamis. Marketlere gore pahali pazar. Onlere iyi urun dizip musteriye kotusunu veriyorlar. ....tipler dolmus, nerde o eski esnaf. Bence etik , karakter ve hosgoru egitimi verilsin pazarcilara.