Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, YKS’ye geç kalan üniversite adaylarının imdadına yetişti.
Zabıta ekipleri sınava geç kalan, okulunu bulamayan, kimliğini veya sınav giriş belgesini unutan adaylar için ulaşım hizmeti verdi.
Şehrin 6 noktasında araçlarla bekleyen zabıta ekipleri sınava yetişmekte zorlanan üniversite adaylarına yardım etti. Araçlarla sınav salonlarının bulunduğu okul binalarına götürülen üniversite adayları son anda sınava yetiştirildiler.
Hitit Üniversitesi Kuzey kampüsü’nde sınava girecek olan Nuray Kaleli isimli kadın da, son anda nüfuz cüzdanını bulamayınca İl Nüfus Müdürlüğü’ne gitti. Geçici kimlik belgesini alan Nuray Kaleli’yi Nüfus Müdürlüğü önünde bekleyen zabıta ekipleri sınava yetiştirdi.
Öte yandan YKS7nın ilk gününde 32 öğrenci sınav binalarına zabıta ekipleri tarafından taşındı.
Saati belli günü belli hizmet mi şimdi? O zabıta aracında milyonlarca kişinin hakkı var, bir de fotograf çektirip basına servis etmişler. Arsa bol tabi, satıp satıp şov yapin
Sinava bile yetisemeyenden hicbir basari beklenem3z kara mizah
Zabıta çalışma görev tanımına bu da mı eklenmiş eklenmemişşe zabıta kanuna aykırı talimatla hizmet vermiş bu bir suçsa savcıları göreve davet ediyorum keyfı kafaya göre hizmete son Avrupada böyle bir saçmalık göremezsin Vatandaşın sorumsuzluğunun cezasının bedelini kendisinin ödemesi gerekir bu bır hizmet değildir