'OHAL Uygulaması İsabetli Ve Hayırlı Olmuştur'

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, OHAL uygulamasının isabetli ve hayırlı olduğunu belirterek konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

'OHAL Uygulaması İsabetli Ve Hayırlı Olmuştur'

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, OHAL uygulamasının isabetli ve hayırlı olduğunu belirterek konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

21 Temmuz 2016 Perşembe 16:40
'OHAL Uygulaması İsabetli Ve Hayırlı Olmuştur'


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, OHAL uygulamasının isabetli ve hayırlı olduğunu belirterek konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en sarsıntılı döneminden geçmekte olduğunu ifade eden Aras, “15 Temmuz askeri darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Ancak bu sarsıntının etkileri artan oran ve dozajda devam etmektedir.” Dedi.


“Türk milleti 15 Temmuz gecesi teröristlerin, devlet ve millet düşmanı odakların yoğun taarruz ve acımasız saldırılarına maruz kalmıştır.

Türk milleti büyük bir badire atlatmış, tankların, tüfeklerin önüne demokratik vicdan ve iradesiyle dikilerek darbeci emellere hak ettiği dersi cesurca vermiştir.”diyen Aras, açıklamasına şöyle devam etti;


“Milletine namlu çeviren, Meclis’ini, milli kurum ve kuruluşlarını bombalayıp kurşunlayacak kadar gözü dönen ihanet şebekeleri Türkiye’yi alarma geçirdiler.


Halen yakalanamayan, ele geçirilemeyen darbecilerin varlığı, bunlardan kaynaklı stratejik hedef ve kişilere suikast ve sabotaj ihtimalleri elbette toplumsal korku ve kaygıları canlı tutmaktadır.

Ülkemiz istikrarsızlığın koyu sisi altında, her tarafı hakimiyeti altına alan bulanık ve kuşkunun dar koridorundadır.


TAHRİBATIN TEDAVİSİ ZAMAN ALACAKTIR

Devlet yönetimi haklı olarak tedirgin ve telaşlıdır. FETÖ/PDY’ci kalkışma’nın milli birlik ve kardeşlik üzerinde yaptığı yıkım ve tahribatın telafisi ve tedavisi zaman alacaktır.

Özellikle yargı, eğitim, üniversiteler, bürokrasi ve emniyet alanlarında olmak üzere onbinleri bulan açığa alma ve tasfiye işlemleri paralel çetenin nasıl ve nerelere kadar yuvalandığını da çok açık göstermektedir.


Topluca görevden el çektirme ve tutuklama tedbirleri yoğun şekilde uygulanırken, hukuk dairesinden çıkmamak, masum ve suçsuz kamu görevlilerini mağdur etmemek asıl ve şarttır.


Devletin ana vasfı intikamcı davranmaması, kin ve garezle önüne gelene suç isnat etmemesidir.

Hukukun üstünlüğüne riayet ve demokrasinin kılavuzluğuna bağlılık şu sıralar en çok gözetilmesi ve dikkat edilmesi gereken erdemler arasındadır.

TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ VE BEKASI ÖNCELİK OLMALI

Türkiye’nin güvenlik ve bekasını temin ve takviye etmek öncelikle hükümetin en temel görevidir.


Gerekli ve aciliyeti olan yasal veya idari tasarrufların sırasıyla ve süratle alınması kaçınılmaz, ertelenemez, tehir edilemez bir zorunluluktur.


Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiyesiyle, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar itibaren doksan gün süreyle olağanüstü hal ilan etmiştir

Anayasanın 120’nci maddesi ile 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 3’ncü maddesinin birinci fıkrası (B) bendi kapsamında ülke genelinde olağanüstü hal uygulamasına geçilmiştir.


Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin oldukça kırılgan ve hassas bugünkü ortamında, devreye alınan olağanüstü hal kararını desteklemekte, hayırlı bulmaktadır.

Partimizin daha önce de, şiddet ve terör olaylarının artması karşısında, muhtemel vahim olayların önüne geçilebilmesi amacıyla olağanüstü hal ilanı konusunda hükümete çağrı ve teklifte bulunduğu bilinen bir husustur.

Nitekim 15 Temmuz’dan itibaren Türkiye’nin olağan dışı bir döneme girmesi nedeniyle, siyasi yönetimin buna müzahir hareket etme mecburiyeti doğmuştur.

Bu nedenle ülke genelinde olağanüstü hal uygulaması isabetli ve yerinde bir tercihtir.


MİLLİ DURUŞ SERGİLEMEK, MHP’NİN 47 YILLIK MİSYONUDUR

Milliyetçi Hareket Partisi, böylesi karanlık ve oldukça sıkıntılı dönemde devletinin ve milletinin yanında ne pahasına olursa olsun tavizsiz şekilde duracak, hiçbir gayri meşru oluşum veya çeteleşmeye aman vermeyecektir.

Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını korkusuzca savunmak, darbecilerin ve her türlü teröristin karşısında azim ve kararlılıkla milli duruş sergilemek Milliyetçi Hareket Partisi’nin 47 yıllık misyonudur. Bu misyon onur ve şerefle taşınacaktır.”

Son Güncelleme: 21.07.2016 17:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner111

banner110