‘Cumhuriyet gençlere emanettir’

banner53

‘Cumhuriyet gençlere emanettir’

18 Mayıs 2017 Perşembe 16:34

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik veSpor Bayramının 98. yıl dönümünü kutladı.

‘Cumhuriyet gençlere emanettir’

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim 
Uslu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik veSpor Bayramının 98. yıl dönümünü kutladı.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “19 Mayıs, milletimizin kaderini değiştiren, insanımız için umut dolu bir başlangıcı simgeleyen dönüm noktalarından biridir.


Türkiye, kuruluş felsefesinde milli iradeden, demokrasiden, milletinden aldığı güçle, kazanımlarını artırmakta, birlik ve bütünlük içinde muasır medeniyet yolculuğunu sürdürmektedir. Geçmişte nasıl ki istiklalimiz için büyük bedeller ödenmiş isek bugün de istikbalimiz için büyük bedeller ödenmekte; istikbal mücadelemiz, şehitlerimizden aldığımız güç ve ilhamla tıpkı istiklal mücadelemiz gibi azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.


19 Mayıs 1919'da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesidir.


Bu duygu ve düşüncelerle siz sevgili gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.


Anahtar Kelimeler çorum, Son, Dakika, Ak, Parti
banner9

Yorum Gönder

@name x