Boynu bükükler

B'li ve bazı sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili yasa tasarısıın Komisyon’dan geçip Genel Kurul’da kabul edildiğini belirten Türk Büro Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, “Ne yazık ki 4/C’liler siyasetçilerin verdikleri onca söze rağmen kadroya geçirilmiyorlar, aile yardımı dahi alamıyorlar. Çağdaş köleliklerini sürdürüyorlar.” dedi.

Boynu bükükler

B'li ve bazı sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili yasa tasarısıın Komisyon’dan geçip Genel Kurul’da kabul edildiğini belirten Türk Büro Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, “Ne yazık ki 4/C’liler siyasetçilerin verdikleri onca söze rağmen kadroya geçirilmiyorlar, aile yardımı dahi alamıyorlar. Çağdaş köleliklerini sürdürüyorlar.” dedi.

06 Temmuz 2013 Cumartesi 14:22
 Boynu bükükler

“4/C'lileri aldatan, ümitlendirip hayal kırıklıkları yaşatan siyasetçiler ile onların yandaşı olmuş, siyasetçi gibi yalanlar söyleyen, umut tacirliği yapanları, 4/C kadro vermeyenleri bir kez daha kınıyorum.” diyen Çam, kamuda görev yapan bazı sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasını öngören maddenin önceki akşam Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildiğini kaydetti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun sadece 4/B'liler, belediye ve il özel idaresindeki sözleşmeliler ve 4924'e tabi sözleşmeli personele kadro verilmesini öngördüğünü, Meclis Genel Kurulu’nun görüşmesinde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Hükümet adına bir önerge verdiğini ve bu önergenin kabul edildiğini, önergeye göre kurumlarda çalışan sözleşmeli personele de kadro verilmesi öngörüldüğünü ifade eden Çam, verilen önergedeki kurumların Atatürk Dil Tarih Yüksek Kurumu, MGK Genel Sekreterliği, TOKİ, Başbakanlık, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türk Patent Enstitüsü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SGK, Kamu Düzeni ve Müsteşarlığı, TRT, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, ÖSYM, GAP İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projesi bölge kalkınma idari başkanlıkları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında çalışanlar olarak belirlendiğini açıkladı.

‘4/ C’li çalışanların yine boynu bükük bırakılmıştır’

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen ve 100 bin civarında sözleşmeli personelin kadroya geçmesini sağlayan maddenin kabul edilmesinin kadroya geçenlere hayırlı olmasını dileyen Türk Büro Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, şöyle konuştu;

“Elbette bu arkadaşlarımızın uzun beklentiler sonrasında bu mutlu sona ulaşması son derece önemlidir. Ancak, bu yapılan bu düzenlemenin eksik olması nedeniyle Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır her platformda kamuda geçici, sözleşmeli, vekil gibi bütün unvanların kaldırılarak hepsinin kadroya geçirilmesi gerektiği yönünde yaptığımız çağrıları ne yazık ki yine yapmaya devam etmek durumunda kalacağız. Çünkü yapılan bu düzenleme bütün sözleşmelileri kapsamamış ve geride kalan 4/C'li personelin boynu bükük bırakılmıştır.

Bize 4/B ve 4/C'lilerin kadroya alınması konusunda defalarca söz veren bizzat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Faruk Çelik'tir. Kamuda çok başlı istihdamın ortadan kaldırılması gerektiğini defalarca dillendiren sayın Bakan bu düzenlemeyle önlerine gelen fırsatı tepmiş ve çok başlı istihdamın önüne geçme fırsatını bir kez daha yitirmiştir. Elbette bu kapsamda kadroya geçirilen arkadaşlarımızın sevinçlerine ortak oluyor ve onları canı gönülden kutluyoruz ancak, geride izin hakları olmayan, hastalanma hakları olmayan, insanlık dışı uygulamalarla çalıştırılan ve buna rağmen yine de Hükümetten umutla kadro bekleyen 4/C'li çalışanlar için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.

Türk Büro Sen, 4/C'li çalışanlar kadroya geçirilene dek mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.”
Son Güncelleme: 06.07.2013 14:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.