Bir tepki de ADD'den

Disney+ adlı medya platformunun Atatürk dizisini Ermeni diasporasının baskıları sonucu yayınının iptal edilmesine bir tepki de Çorum ADD'den geldi.

04 Ağustos 2023 Cuma 10:05
Bir tepki de ADD'den

Disney+ adlı medya platformunun Atatürk dizisini Ermeni diasporasının baskıları sonucu yayınının iptal edilmesine tepkiler devam ediyor.

ERMENİ KURULUŞLAR BASKI YAPTI

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, Disney+ adlı medya platformunun, Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlanacağı 29 Ekim 2023 tarihinde yayınlamaya başlayacağını duyurduğu 6 bölümlük Atatürk dizisini çeşitli Ermeni kuruluşlarının baskısı sonucu iptal etme kararı almasına tepki gösterdi.

‘ERMENİ BOYKIRIMI’YALANI

Demirer, “bu medya platformu yetkililerini 100 yıllık emperyalist propaganda ürünü “Ermeni Soykırımı” yalanına teslim olmak yerine Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ohannes Kaçaznuni’nin 1923 tarihli raporunu okuyup gerçekleri öğrenmeye davet etmeye de gerek görmüyoruz, çünkü değmez. Gereken yanıtı Türk ulusu ve dünya kamuoyu elbette verecektir” dedi.
ADD Şube Başkanı Demirer, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, örnek ve eşsiz bir devlet adamı olduğunu belirterek, “Disney+ ya da herhangi bir medya platformunun adına dizi ya da film yayınlaması Atatürk’ü büyütmeyeceği gibi, baskılar sonucu kararını iptal etmesi de değerini eksiltmez. Olsa olsa o medya platformunun insanlık değerlerine bakış açısını ve aldığı kararların arkasında durma cesaretini ortaya koyar” ifadesini kullandı.

Demirer açıklamasında şöyle dedi:

“Disney+ adlı medya platformunun, Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlanacağı 29 Ekim 2023 tarihinde yayınlamaya başlayacağını duyurduğu 6 bölümlük Atatürk dizisini çeşitli Ermeni kuruluşlarının baskısı sonucu iptal etme kararı aldığı yine aynı kuruluşların iddiası olarak sosyal medyada paylaşılmaktadır.

‘İNSANLIK TARİHİNE ADINI YAZDIRDI’

Atatürk sadece Türk Ulusu’nun değil, bütün dünya uluslarının düşünce ve eylemlerini, dünya barışına katkılarını saygı ile takdir ettiği, insanı insan yapan değerlerin gelişiminde yeni ufuklar açmış büyük bir devrimci ve gerçek bir devlet adamı olarak insanlık tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

'TARİH ASLA NANKÖR DEĞİLDİR'

Tarih bir bilimdir, asla nankör değildir; kaydettiği gerçekler kerametleri kendilerinden menkul kimi çevrelerin tezviratları ile elbette değişmez, değiştirilemez. Nitekim UNESCO; 1978 20. genel Konferansında doğumunun 100. yılı olan 1981 yılını “Atatürk yılı” olarak kabul ve ilan ederken gerekçesini “Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği ve barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, UNESCO’nun yetki alanlarında yenilikler gerçekleştirmiş bir inkılapçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önderlerden biri, insan haklarına saygılı, insanları ortak anlayışa ve devletleri dünya barışına teşvik eden, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, din, ırk ayırımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.” sözleriyle ifade etmiş ve karar 152 üye ülkenin oybirliği ile alınmıştır.

'BÜYÜTMEZ DE EKSİLTMEZ DE'

Dolayısıyla, Disney+ ya da herhangi bir medya platformunun adına dizi ya da film yayınlaması Atatürk’ü büyütmeyeceği gibi, baskılar sonucu kararını iptal etmesi de değerini eksiltmez. Olsa olsa o medya platformunun insanlık değerlerine bakış açısını ve aldığı kararların arkasında durma cesaretini ortaya koyar.

'EMPERYALİST PROGPAGANDA ÜRÜNÜ'

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu medya platformu yetkililerini 100 yıllık emperyalist propaganda ürünü ‘Ermeni Soykırımı’ yalanına teslim olmak yerine Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ohannes Kaçaznuni’nin 1923 tarihli raporunu okuyup gerçekleri öğrenmeye davet etmeye de gerek görmüyoruz, çünkü değmez. Gereken yanıtı Türk Ulusu ve dünya kamuoyu elbette verecektir.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İsmail 2023-08-04 14:29:50

Siz yaşıyormuşsunuz ülke yangın yetine dönmüş insanlar bir gün sonrasını göremiyor kurumlar tarikatlara teslim edilmiş Atatürkün kazandırdığı değerler birilerine peşkeş çekilmiş yavaş yavaş Arap kültürü ülkeye yayılıyor siz çıkmışsınız dizi üstünden açıklama yapıyorsunuz herşey yolunda bi bumu dokundu size

Avatar
Ülkeci 2023-08-04 13:38:41

Türkiye ADD?