'Eşcinsellik doğuştandır' yalanı nasıl ortaya çıktı?'

Yeni Şafak yazarı hemşehrimiz Prof. Dr. Hayrettin Karaman, “Allah Teâlâ insanı erkek ve dişi yaratmıştır. Eşcinsellik doğuştan değildir." diye yazdı.

31 Temmuz 2022 Pazar 23:23
'Eşcinsellik doğuştandır' yalanı nasıl ortaya çıktı?'

Yeni Şafak yazarı İslam Hukuku Profesörü hemşehrimiz Prof. Dr. Hayrettin Karaman, “Allah Teâlâ insanı erkek ve dişi yaratmıştır. Eşcinsellik doğuştan değildir." diye yazdı.

Karaman, bir okurunun ‘Çift cinsiyetli yaratılanları ve doğuştan eşcinselliği neyle açıklayacağız? Kur’ân’da, ‘Biz erkek ve dişi yarattık’ diyor.”şeklindeki sorusuna Yeni Şafak’ta yer alan köşesinde şöyle cevap verdi:

Allah Teâlâ insanı erkek ve dişi yaratmıştır. Üreme ve yaşama bakımından da her birinin karşı cins ile evlenip aile olmaları -sayı bakımından- mümkün ve yeterli olmaktadır, bir denge vardır.

Çift cinsiyetli olanların çoğunda biri daha güçlüdür, ona göre tasnife girer, erkek veya kadın kabul edilir ve ona göre hayatını sürdürür. Biyolojik olarak eşit veya belirsiz olanlar ise milyarlar içinde oldukça azdır, istisnaidir; bunlar mümkün ise tedavi edilir, değilse diğer özürlüler gibi yaşarlar, kulca sabrederler, dünya hayatında ebedî mutluluğu kazanmaları için bu durum avantaj da olabilir.

Çift cinsiyetlilik Allah’ın yaratmasındaki düzenin, kulları tarafından çeşitli fiillerle bozulması ve bunun kalıtım kanunlarına göre aşağıdaki nesillerde az da olsa görülmesinden ibarettir.

Hâsılı Allah bir erkek bir dişi yarattım diyor ve öyle de yapmıştır, çift cinsiyetli olan insanı da üreme kuralları çerçevesinde yaratan Allah’tır; ama o, üçüncü bir cins değildir, bir cinsin çeşitli sebeplerle arızlanmışıdır.

Eşcinsellik konusunda yıllardır ve bütün dünyada yapılan araştırmalar bir kütüphane oluşturur. “Doğuştandır, doğuştan değildir” şeklindeki iki karşıt tez, taraflarınca savunulmaktadır.

Benim tatmin olduğum ilmî açıklamalara göre eşcinsellik doğuştan (Allah’ın böyle yaratması sonucu) değildir. Bu konuda gazetemizde 28 Haziran’da başlayıp birkaç yazılık devam eden önemli bir yayın oldu. Oradan kısa bir kısmını aktarayım:

Eşcinsellik doğuştandır yalanı nasıl ortaya çıktı?

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada başta çocuk ve gençler olmak üzere toplumlar, LGBT aktivizminin propagandasına maruz kalıyor. Verilere göre eşcinsel eğilime sahip insan sayısında ciddi bir artış söz konusu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Zeki Bayraktar, Dr. Mustafa Merter, Prof. Dr. Sefa Saygılı, Prof. Dr. Ahmet Akın ve Dr. Şöhret Karaduman, eşcinselliğin toplumların ikna edilmeye çalışıldığı gibi doğuştan olduğunu değil, sonradan meydana geldiğini ve eşcinsellik geninin olmadığını açıkladı.

Eşcinsellik doğuştan mı gelir, sonradan mı ortaya çıkar?

“EŞCİNSELLİK DOĞUŞTAN DEĞİLDİR”

Prof. Dr. Zeki Bayraktar: Eşcinselliğin genetik olduğuna, doğuştan olduğuna dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Aksine, bunun böyle olmadığına dair kanıtlar vardır. 1970’li yıllardan itibaren birçok kanıt vardır, fakat en son 2019 yılında bu konuda yapılmış en kapsamlı yayın Science Dergisi’nde yayınlandı. Amerika, İngiltere ve Kanadalı bilim adamları öncülüğünde yaklaşık 500 bin kişinin genetik verileri ve cinsel yönelimleri incelendi ve şu sonuç ortaya çıktı. Diyor ki: “Eşcinsellik geni diye bir şey yoktur. Genetik faktörler cinsel yönelimler ve cinsel davranışlarda belirleyici değildir. Çok minimal bir etkileri vardır, %1’lik bir nüfusta bazı etkiler var ama o %1’lik nüfusta bile etkili olamıyor."

Son Güncelleme: 04.08.2022 10:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
m.a. 2022-08-03 08:57:09

Bu Kamil bunu hangi bilimsel veriye dayanarak söylemiş? Genetikçiler gidip ayet, hadis açıklaması yapıyor mu? Gidin kendi evinizin önünde oynayın.

Avatar
Çorum 19 2022-08-03 20:31:11

Her şeyi bilen zatı muhterem önemli olan herşeyi değil kendini bilmektir demiş başka bir üstadı azam

Avatar
Çorumlu 2022-08-03 20:43:13

Doğuştan hem rahmi hem de erkeklik organıyla doğan kişiler için ne diyorsun?

Avatar
Emekli Çorumlu 2022-08-04 01:20:31

Herkes liyakat liyakat diyor basın sözde bağımsız kendilerinde liyakatı uygulayıp bu tip adamların yazılarını haber yapmasalar ya böyle abuk subuk yazılar yazıyorlar yada diğer gazetedeki biri gibi yağcılık peşindeler sanki memletin bütün derdi eşcinseller onlar olmasaydı ekonomi düzgün olacak insanlar geleceğe ımıtla bakacaklardı bu insanların zararı bizi bu hale getirenlerden çok daha az

Avatar
osman dayı 2022-08-04 04:44:05

Hırsızlık haram değil.. milletvekili için hiç değil. rüşvet normal halkın ikramı diyen adam her konunda konuşuyor. Ama ayetle alay eden egemen'i hatırlatınca susuyor. Berkin elvanın annesini yuhlattılar bu dinde var mı diyorsun susuyor. Neyse akp sayesinde bununda maskesi düştü. Arkasından fatiha okurduk şimdi ise maalesef okumayacağım çünkü adaletsizlikler karşısında dam adeta taş kesildi.