İşte 14 yıllık yol yatırımları

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 14 Yıllık Ak Parti döneminde Çorum’un Karayolu yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte 14 yıllık yol yatırımları

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 14 Yıllık Ak Parti döneminde Çorum’un Karayolu yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

22 Kasım 2016 Salı 18:12
İşte 14 yıllık yol yatırımları
banner332

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 14 Yıllık Ak Parti döneminde Çorum’un Karayolu yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

İhale edilen Karayolu yatırımlarının tamamlanmasıyla Çorum’un bütün Karayolu ağındaki ihtiyaçların giderileceğini söyleyen Uslu, “Günümüz ve ileriki dönem trafik yoğunluğu, ihtiyaçlar, gereksinimler doğrultusunda planlamalarımızı yaparak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ancak teknolojinin gelişmesi, araç sayısının artması, modern çağın ihtiyaçları, yaşam standartlarının artması vb. nedenler yeni talepleri de beraberinde getiriyor. Hedefimiz ilimiz karayolları ağının fiziki ve geometrik standartlarının daha iyi duruma getirilmesi, bölünmüş yolların yapımı, kaza kara noktalarının iyileştirilmesi, yol üstyapısının standardının yükseltilmesi, trafik işaretlemelerinde ve sinyalizasyon sistemlerinde gelişmiş teknolojilerinin kullanılması faaliyetleri ile trafik güvenliğinde ve seyahat konforunda önemli iyileştirmeler getirilmesidir. Ayrıca yapılan bu çalışmalar ile yol kullanıcılarının seyahat sürelerinin ve taşıt işletme giderlerinin azalmasıyla ekonomimize de önemli katkılar sağlamaktadır.  

Bitümlü sıcak kaplamalı yol uzunluğumuz 2003 öncesi 160 Km iken bugün yüzde 98 artış ile 316 Km’ye ulaşmıştır. Yol standartlarımızın yükseltilmesi için 2003 – 2016 yıllarında; 74 Km Tek yol iyileştirme, 3.092 Km Asfalt çalışması, 52 adet Köprü/Viyadük yapımı, 13 adet kaza kara nokta iyileştirmesi, 21.920 m2 Trafik-Düşey işaretleme, 4.149.648 m2 Trafik-Yatay işaretleme, 426 Km de Trafik-Otokorkuluk çalışması yapılmıştır.

Bölünmüş Yolumuz 318 Km’ye Ulaştı


Çorum’da 2003 yılı öncesi sadece 59 Km Bölünmüş Yol varken bugün yüzde 439 artış ile 318 Km’ye çıkarılmış ve Amasya, Kırıkkale, Yozgat komşu illerimize Bölünmüş Yol ile ulaşılması sağlanmıştır. 204 Km uzunluğundaki Kastamonu ili karayolu bağlantımızın 152 Km’si tamamlanmış 52 Km için çalışmalar devam etmektedir. 247 Km uzunluğundaki Sinop ili karayolu bağlantımızın 94 Km’si tamamlanmış 153 Km için çalışmalar devam etmektedir. 156 Km uzunluğundaki Çankırı ili karayolu bağlantımızın 10 Km’si tamamlanmış 146 Km için çalışmalar devam etmektedir” dedi.


Uslu, Ak Parti döneminde tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili de bilgiler verdi;


Toplam 290,5 Km uzunluğunda olan Samsun – Ankara güzergâhının İlimiz sınırları içerisinde kalan 138 Km’lik kesiminin tamamı Bitümlü Sıcak Kaplama olarak tamamlanmıştır.


Toplam uzunluğu 333 Km olan Kuzey - Türkiye Transit Karayolu Aksının ilimiz sınırlarından geçen 69 Km’lik kesiminin tamamı Bitümlü Sıcak Kaplama olarak tamamlanmıştır.


Toplam uzunluğu 59 Km olan Çorum – Alaca – Yozgat Karayolumuzun 7,5 Km’si Bitümlü Sıcak Kaplamalı Tek Yol 51,5 Km’si de Sathi Kaplamalı Bölünmüş Yol olarak tamamlanmış, Bitümlü Sıcak Kaplama çalışması da devam etmektedir.


Toplam uzunluğu 43 Km olan Çorum – İskilip yolumuzun 4,9 Km’si Bitümlü Sıcak Kaplamalı Bölünmüş Yol ve 9,2 Km’si Bitümlü Sıcak Kaplamalı Tek Yol olarak tamamlanmış ikmal ihalesi hazırlıkları yapılmaktadır.


Toplam uzunluğu 79 Km olan Boyabat – Saraydüzü – Kargı yolunun ilimiz sınırlarında kalan 44,6 Km’lik kesimi Bitümlü Sıcak Kaplamalı Tek Yol olarak tamamlanmıştır.


Toplam uzunluğu 56 Km olan Sungurlu – Alaca – Zile Ayrımı yolunun 20 Km’lik kısmı Sathi Kaplamalı Bölünmüş Yol olarak tamamlanmış ikmal ihalesi hazırlıkları yapılmaktadır.


Toplam uzunluğu 57 Km olan Çorum – Cemilbey – Ortaköy yolunun 5,2 Km’si Sathi Kaplamalı Tek Yol olarak tamamlanmış kalan kısım 2 bölüm halinde ihale süreçleri devam etmektedir.


Toplam uzunluğu 53,1 Km olan Hacıhamza – Osmancık yolu Bitümlü Sıcak Kaplamalı Bölünmüş Yol olarak tamamlanmıştır.


Uğurludağ geçişi 1 Km, Bayat Geçişi 3 Km, Dodurga Geçişi 1 Km, Osmancık Girişi 2,6 Km olmak üzere Bitümlü Sıcak Kaplamlı Bölünmüş Yol olarak tamamlanmıştır.

Son Güncelleme: 22.11.2016 18:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
koray 2016-12-19 15:27:02

Ne anlati anlayan varmi

banner316