Hastanede işler arap saçına dönmeden...

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yönetim boşluğundan kaynaklanan problemlerin sancıları başladı.

12 Ocak 2022 Çarşamba 23:26
Hastanede işler arap saçına dönmeden...

MUSTAFA DEMİRER

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sözleşme süreleri geçtiğimiz yıl 14 Aralık’ta sona eren başhekim ve 4 yardımcısı görevi bıraktı.

Aynı günün gecesi sözleşmeleri devam eden Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ramiz Yazıcı vekaleten başhekim oldu. Sözleşmesi yenilenen Başhekim yardımcılarından Uzm Dr. Arslan Erkan da, halen görevine tek yardımcı olarak devam ediyor.

Aradan 30 gün geçmesine rağmen hastane üst yönetimine herhangi bir yeni atama yapılamadı. Devasa hastanedeki tüm birimler birkaç isim üzerinde toplanınca haliyle işleyişte aksaklıklar başladı.

Öğrendiğime göre; daha önce sağlık camiasında adı başhekimlik için geçen Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Dr. Öğretim Üyesi Radyoloji Uzmanı Erdal Komut’un ismi, başhekim yardımcılığı için Sağlık Bakanlığı’na gönderildi. Bakanlıktan henüz atamaya dair resmi onay Sağlık Müdürlüğü’ne ulaşmazken, Erdal Komut önceki gün vekaleten başhekim yardımcılığına getirildi.

Böylece hastane an itibariyle bir vekalet başhekim, bir vekalet başhekim yardımcısı ve sözleşmesi devam eden tartışmalı bir başhekim yardımcısı ile yönetiliyor. Söz konusu başhekim yardımcısı, eski yönetim döneminde ameliyat malzemesi alımını yetkisi olduğu halde imzalamadığı için tepkilere neden olmuştu.

VEKALETLE YÖNETİM

Sözün özü; Şehir Hastanesi konumunda, bünyesinde Sağlık Bakanlığı ve üniversitenin tıp fakültesine bağlı akademisyen titri olan çok sayıda hekimin sağlık hizmeti sunduğu, kamuda sayısal olarak en fazla personelin görev yaptığı, binlerce hastanın başvurduğu Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yaklaşık bir aydır hem eksik kadro ile hem de vekaletle yönetiliyor. Bir aylık aradan sonra ilk başhekim yardımcısı vekalaten de olsa atanınca, 6 başhekim kadrosundan sadece 2’si yine vekaleten aktif hale getirilmiş oldu.

YÖNETİM BOŞLUĞU HİZMETE YANSIYOR

Bu arada Sağlık Müdürlüğü'nün bugüne kadar başhekimlik için görüşme yaptığı isimlerin hiçbirisinden olumlu cevap alamadığı belirtildi. Hastanede idari kadroların atamalarının tamamında AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ın ilgisi ve yoğun etkisi biliniyor. Hastanenin üst yönetiminde yaşanan idari boşluğun hasta memnuniyetine olumsuz yansımaya başladığı hissediliyor.

UMARIZ AHMET SAMİ CEYLAN DÜŞÜNÜYORDUR

‘Hastanenin işleyişinde her şeye müdahil olduğunu’ söyleyen AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, umarız bu şekilde giderse hastanede her şeyin arap saçına döneceğini öngörüyor ve bir an önce Çorum'un sağlığını bozmayacak, isabetli görevlendirmeleri sağlamayı düşünüyordur.

Son Güncelleme: 13.01.2022 13:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hekim 2022-01-13 14:44:31

Geçmişte idarecelik yapıp başarısız olanların isimlerini gündeme gelmesi içine düşülen acziyetin göstergesi.Sanki bunlardan başka liyakat sahibi kimse yok.

Misafir Avatar
Ağırnaslı Sinan 2022-01-13 17:26:30 @Hekim

Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.Rabbim Çorumlu vatandaşlarımızın yüzüne bakarda tertemiz,pırıl pırıl toplum nazarında kabül görecek,çalışma barışını sağlayacak,devletin milletin adamı olacak kişileri idareci yapar.Vatandaşın sorunu çok,çözecek muhatap yok.Herkes kendi adamına koltuk kapma peşinde,ne koltukmuş be tadını alan bırakamıyor.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Esra Yılmaz Arslan 2022-01-13 18:40:31

Hastanede elinde tesbih,ayakkabının arkasına basıp,insanlarla alaycı uslüple konuşana vekaletle görev almasına yardımcı olanlar şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri lazım.Ne yapıyoruz?nereye gidiyoruz?

Misafir Avatar
Refakatçi 2022-01-13 21:12:19 @Esra Yılmaz Arslan

Ultrasyona 6 ay sonrasına gün verilirken,nöbetci olduğunda ortalıkta gözükmeyenler şimdi mi iş yapacak?değişen ne?

Beğenmedim! (0)
Avatar
Corumlu 2022-01-13 14:58:10

Asc Çorum'un başına gelmiş gelecek en büyük beladır ins ilk secimlerde o gider

Avatar
gerçek söyler 2022-01-14 11:46:31

Hastanede herkes kısa sürede ultrason vs çektiremeyip aylarca beklerken ultrasonu çekecek radyoloji uzmanını başhekim yardımcısı yapan ve insanları daha da mağdur edecek adımı atan akıllı kim acaba

Avatar
Corumlu 2022-01-13 17:10:20

Bugünden 24 temmuza ultrason sirasi veren hastanenin bashekiminin kim oldugunun ne önemi var ki ?

Avatar
Gerçek Çorumlu 2022-01-14 03:42:54

Beşer zulmeder kader ise adalet. Çorum'da sağlığın bu seviyede olmasının tek sebebi Nasipsizlerdir. Nasipsizlerin düzeni ise artık herkes tarafından anlaşılmaktadır. Allah'ın Kahhar ismiyle Nasipsizlere muamele edeceği gün yakındır. Bu makamların milletin emaneti olduğunu unutan nasipsizler zulmünüzde boğulacaksınız.

Avatar
filozof 2022-01-13 15:48:42

ASC düşünüyordur, düşünüyordur da kim O'nun işine daha çok yarar, kim el pençe durur karşısında, düşünüp onu bulmaya çalışıyordur!

Avatar
asc 2022-01-13 18:03:45

As ceylan ile ilgili tüm olumsuz düşüncelere katılıyorum. Hastane denince , temizlikçi ,sekreter ataması olarak anlayan bir kafa var. sağlık , hukuk önemli değil. Yok kapıda karşılanacak, personel değişikliği buna sorulacak, partiden gelen talep hemen olacak. Yazık memlekete. Tencere satmaya benzemiyor bunlar