Tapuda bir dizi yeni uygulama

banner53

Tapuda bir dizi yeni uygulama

18 Haziran 2013 Salı 14:46

Tapu Genel Müdürü hemşehrimiz Davut Güney yenilikleri açıkladı

Tapuda bir dizi yeni uygulama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu işlemleri sırasında meydana gelen gereksiz beklemeleri bitirmek için harekete geçti.

Tapu işlemlerinde daha önce internet ortamında randevu hizmetini başlatan bakanlık, telefonla randevu sistemini de devreye sokuyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak sistem sayesinde tapu işlemleri öncesi, randevu alınacak ve vatandaşın gereksiz zaman kaybı önlenecek. Çağrı merkezi, tapuyla ilgili birimleri de tek çatı altında toplayacak. İşlemler başlamadan gerekli olan evraklar hakkında önceden bilgi alınabilecek ve yaşanan sıkıntılar anında tespit edilecek. Yıl sonuna kadar hizmete girmesi beklenen çağrı merkezi istihdama da katkı sağlayacak.

Bir çok yeni uygulama hayatta

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü hemşehrimiz Davut Güney, yaptığı yazılı açıklamada, tapu işlemlerinde birçok yeni uygulamanın hayata geçirildiğini söyledi. Güney, "Çağdaş kamu yönetimi anlayışının en önemli hedeflerinden biri de vatandaşın memnuniyetinin sağlanmasıdır. Bu hedefle oluşturulan çağrı merkezi ile vatandaşların evlerinden telefonla randevu alması mümkün olacak." dedi.

Güney, "Vatandaşların tapu müdürlüklerindeki zaman kaybı önlenecek, tapu müdürlüklerinin önündeki yığılmalar ve beklemelerin önüne geçilecek. Vatandaşlar kurumumuzla ilgili taleplerini ve önerilerini kolaylıkla iletebilecekler, iş ve işlemleri ile ilgili bilgileri rahatlıkla edinebilecekler." diye konuştu.banner9

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nm.,czasizx 4 yıl önce yorumlandı

e

Kişi beğendi.