14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlu Olsun

banner53

banner54

14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlu Olsun

13 Mayıs 2016 Cuma 11:11

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden sorumlu başkan yardımcısı Hacı Nuri Lafcı 14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden sorumlu başkan yardımcısı Hacı Nuri Lafcı 14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla bir  mesaj yayınladı.

Lafcı, yayınladığı mesajında,”Sağlık hizmetlerinin sunulmasında önemli bir misyonu bulunan eczacılarımızın Eczacılar Günü’nü kutluyoruz.

Kurumlar arasındaki farklılıklar, çalışma barışını bozmakta ve verimliliği düşürmektedir. Hizmet kalitesinin yükselmesi ve çalışan memnuniyeti açısından, eczacıların sorunları en kısa zamanda giderilmedir. Eczacılarımız; sağlık hizmetlerinin sunulmasında önemli bir görev yerine getirmekte ve büyük bir sorumluluk almaktadır. Eczacılarımız, hem hak ettikleri değeri görmeli, hem de kurumlar arasındaki istihdam farklılıkları giderilerek çalışma barışları sağlanmalıdır. Ayrıca, eczacılarla ilgili politika belirlenmesi konusunda, kamuda istihdam edilen eczacılar da sürece dâhil edilmeli, sadece kamu dışında görev yapan ve işyeri sahibi eczacılarla sınırlı hale getirilmemelidir.


Sağlık-Sen olarak, bu yöndeki talepleri ilgili platformlara taşıyacak ve kurumlar arasındaki eşitsizliklerin giderilmesi için mücadele edeceğiz. Eczacılarımızın günlerini tekrar kutluyor, sorunlarının çözüldüğü ve hak ettikleri değerin verildiği günler diliyoruz."dedi.


Yorum Gönder

@name x