‘Koca bir yalan’ diyerek tepki gösterdi

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, sapkınlığın ‘temel insan hakkı’ olduğu söyleminin koca bir yalan olduğunu açıkladı.

24 Eylül 2022 Cumartesi 23:12
‘Koca bir yalan’ diyerek tepki gösterdi

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, cinsel kimlik ve cinsel yönelimin yasalarımızda, birilerine bir ayrımcılık temeli olarak hiçbir şekilde kabul edilmeyip tanımlanmadığını ve bu sapkınlığın ‘temel insan hakkı’ olduğu söyleminin koca bir yalan olduğunu belirterek, "Bu nedenle her türlü hastalıklı davranışlardan ailemizi ve neslimizi korumak, kadim değerlerimizi ve milli kültürümüzü muhafaza etmek en başta devletimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere her birimizin asli ve öncelikli görevimizdir. Güçlü devletimiz, asil ve necip milletimiz, kutsal aile kurumumuzu ve nesil güvenliğimizi tehdit eden her türlü sapkınlık ve onursuzlukların ülkemizde mayalanmak istenmesine, asla müsaade etmeyecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.

FITRATA VE YARADILIŞA AYKIRI

Kavuncu, konua ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

Aile; huzurdur, aile mutluluktur, güvendir. Toplumları ayakta tutan en önemli unsur huzurlu, güçlü aile yapılarıdır. Aile, hem kadının hem de erkeğin iffetini, sağlığını ve hakkını koruyan en değerli kurum, en güvenli limandır. Toplumların çimentosu, mayası olan aileler, ülkelerin en büyük servetleridir. Ayrıca, Ailenin nesli muhafaza etmek gibi çok önemli ve vazgeçilmez bir görevi de vardır. Nesli korumak da aileyi korumakla mümkündür. Aile ve nesil güvenliğimiz ise, en az can ve mal güvenliğimiz kadar değerli ve dokunulmazdır.
Huzurlu toplum, ancak aile huzuruyla inşa edilebilir. Onun için biz diyoruz ki; "Güçlü aile güçlü toplumu, güçlü toplum da güçlü Türkiye'yi oluşturacaktır. Tarih boyunca kadını ana olmaktan, erkeği baba olmaktan uzaklaştırmak fıtrata, yaradılışa aykırı bir sapkınlık olarak kabul edilmiş, bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir.

SÜSLÜ KAVRAMLARLA SERVİS EDİLİYOR

Tüm bu gerçeklere rağmen, bütün insani ve ahlaki değerler hiçe sayılarak, 'toplumsal cinsiyet', 'cinsiyet eşitliği', 'özgürlük', 'onur' gibi süslü kavramlarla topluma servis edilen sapkın, sapık ilişkiler, gerçek beka meselemiz olan aile ve nesil güvenliğimizi tehdit etmektedir.
Kadının şiddete karşı korunması ve özgürleştirilmesi iddiasıyla aile kurumunun önemsizleştirilmesi, kadın ve erkeklerin kendi biyolojik kimliklerinden koparılması küresel emperyalist güçlerin ve bu güçlerin maşası terör örgütlerinin bir aldatmacasıdır.
Ocaklarımızın söndürülmesi, yıkılmaz aile kalemizin yıkılması için kampanyalar düzenlenmesi, ülkemizi ve devletimizi bölüp parçalamak, istiklalimizi sonlandırmak isteyen düşmanların aile kurumumuza açtığı apaçık bir savaştır. Sinsice ve gizlice, temel insan hakları argümanının da arkasına sığınarak servis edilen bazı kişi ve kurumlarca da desteklenen, teşvik edilen bu sapkınlığı onursuzluğu şiddetle kınıyorum.

EŞCİNSELLİK, SAPKINLIK TEMEL İNSAN HAKKI DEĞİLDİR

Aziz milletimizin her bir ferdi bilmedir ki; 'eşcinsellik, sapkınlık’ ülkemizde, ne yasalarda nede milletimizin maşeri vicdanında iddia edildiği gibi hiçbir şekilde, temel insan hakkı olarak tanımlanmamaktadır.  Geçmiş dönemlerde ‘Cinsel kimlik’, ‘toplumsal cinsiyet’, ‘cinsiyet eşitliğı’, ‘cinsiyet kimliği’, ‘cinsel yönelim’ gibi konu ve kavramlar TBMM’de yasama faaliyetleri esnasında görüşülmüş, TBMM tarafından Türk hukukuna ve toplum yapısına aykırı bulunarak kanun koyucu tarafından bilinçli olarak reddedilmiştir. Zira söz konusu tartışma ve kayıtlar TBMM tutanaklarında kayıt altına alınmıştır. (6529 sayılı Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ve 6701 sayılı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu'nu görüşmelerinde.)

YASALARIMIZDA YERİ YOK

Sonuç olarak cinsel kimlik ve cinsel yönelim yasalarımızda, birilerine bir ayrımcılık temeli olarak hiçbir şekilde kabul edilmemiş ve tanımlanmamıştır ve bu sapkınlığın ‘temel insan hakkı’ olduğu söylemi koca bir yalandır. Zira bir hak; hukuken tanınan hak ve hürriyetlerle oluşmaktadır ve sınırlanmaktadır.

AİLEMİZİ VE NESLİMİZİ KORUMALIYIZ

Bu nedenle her türlü hastalıklı davranışlardan ailemizi ve neslimizi korumak, kadim değerlerimizi ve milli kültürümüzü muhafaza etmek en başta devletimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere her birimizin asli ve öncelikli görevimizdir. Güçlü devletimiz, asil ve necip milletimiz, kutsal aile kurumumuzu ve nesil güvenliğimizi tehdit eden her türlü sapkınlık ve onursuzlukların ülkemizde mayalanmak istenmesine, asla müsaade etmeyecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Son Güncelleme: 25.09.2022 10:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 2022-09-25 11:35:05

Nedense hiçbirinin ağzından hırsızlık, devlet malından aşırma, torpille hak yeme gibi konularda tek kelime çıkmıyor. Halbuki bizi direkt ilgilendiren şeyler bunlar. Örneğin henüz bir ay önce KPSS soruları çalındı, çıt yok, ceza alan yok, soruşturan yok. ÖSYM başkanı görevden alındı bitti peki haksızlık çözüldü mü? Sabah akşam LGBT! Eşcinselin günahı sevabı onunla Allah arasında ama saydığım şeyler direkt insan hakkına giriyor ve bizi ilgilendiriyor sayın vekil ve partisi!!!

Avatar
Çorum 19 2022-09-24 23:33:41

Nerden icap etti bu muhabbet ara gazimi

Avatar
Ne anlatıyon sen! 2022-09-26 08:14:50

İktidar inatla doları ve enflasyonu yükseltmeye devam ediyor sen nerde yaşıyon derdiniz gndemi değiştirmek. Malum sanatçıyı iftarda sofranıza alan siz değil misiniz?

Avatar
Hanim 2022-09-25 14:28:32

Bunların aklı belden aşağı çalışıyor sadece. Vurgunu soygunu adaletsizliği liyakatsizligi gördükleri dile getirdikleri yok nedense. Haramı helal ettiler nerdeyse. Anca cinsellik le ugrassinlar

Avatar
BAYATLI 2022-09-25 16:59:55

Angara yolu duble olmalı yapılmayan bölümleri yapılmalı

Avatar
Efsane 2022-09-25 18:38:43

Sen kim o işler kim hehehe bi git. Sen öğretmenlik görevin ve fen lisesinin hali ortada sana mı kaldı.

Avatar
Tarafsız 2022-09-26 11:02:58

Sübyancılık ve hırsızlık suçmudur?Anayasadaki,dinimizdeki vede örf ve adetlerimize göre karşılığı nedir? Sayın vekilim.

Avatar
Sefer 2022-09-26 13:33:38

Ulan Allahtan korkun be müslümansanız ki öyle iyice okuyun neresine itiraz edeceksiniz Müslüman değilseniz diycem bir şey yok yazıyi bir daha okuyun lütfen